Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Питане за АГУ-тата?нови  
Автор Joana79 (непознат)
Публикувано10.03.04 16:38



Онзи ден си поставих газова уредба в един сервиз в Люлин 6 /този срещу Фантастико-то/. Отидох там по препоръки. Имам Голф 2, 1,6. Излезе ми 320 лв. /имам и гаранция две години/ като преди това направих проучване и навсякъде ми обявяваха по-големи суми. Страшно съм доволна. Работят бързо и на ниски цени. Поне за сега не чувствам разлика газ-бензин! Казаха ми, че ще ми харчи около 8-9 градско. Питането ми е: нормално ли е да ми харчи толкова, при положение, че на бензин съм около 7? И някои казват, че газовата уредба си е бомба в колата......?! !
Вие как мислите? Споделете мнение!



Тема Честито!нови [re: Joana79]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.03.04 17:34



Добре дошла в клуба!

Нормално е да ти харчи повече. Около 20%. Което е 1,5 л. при 7 бензин.

Бутилката не е по-опасна от пълен с бензин резервоар. Който на всичкото отгоре е под колата и може да се удари съвсем лесно. Просто внимавай да не оставяш колата с пълна бутилка на слънце лятото. Ако липсват 5 л. газ вече не е опасно.

ПП: Надявам се да питаш по-малко в клуба - това е признак за изправно АГУ




Тема Re: Честито!нови [re: imitev]  
Автор Joana79 (непознат)
Публикувано11.03.04 09:33



И аз се надявам да питам по-малко, но все пак ако имам въпроси ще се обръщам към вас. По удобно ми е, отколкото да ходя всеки път до сервиза, в който ми поставиха газовата уредба. Мерси за съдействието!



Тема Качество на газовите бутилки ???нови [re: Joana79]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано11.03.04 14:25



Здравейте.
Аз все още си мисля дали да си слагам газово на Фиат УНО.
Жена ми я е страх, а аз все се съмнявам в сигурността.
На практика бутилката е в купето, и ми се появяват такива въпроси:

1. Възможно ли е бутилката да се разруши (разцепи) от налягането
и газта да изтече в купето.
2. Кои бутилки са надежни, кои производители, че да търся техни. И има ли
имитации на сътветния производител. Как да разбера че бутилката е оригинална.

Имало ли е случаи на разрушаване на бутилката, на гърмежи и други мизерии.
Вие тука сигурно сте фенове на АГУ , и може и да не си признавате риска, ама кажете все пак.



Тема Re: Качество на газовите бутилки ???нови [re: Hиkи]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано11.03.04 15:30



В газта се слага ароматизатор за да се усети когато има теч. Бутилката неможе да се разцепи или разруши - тя единствено може да гръмне. Но аз лично съм чул само за един случаи и то не е на лека кола, беше някаква машина за ремонт на пътя.



Тема Re: Качество на газовите бутилки ???нови [re: Hиkи]  
Автор Joana79 (непознат)
Публикувано11.03.04 15:33



Аз лично не мога да ти отговоря на всички тези въпроси, като се има в предвид, че си сложих уредбата едва преди няколко дни точно поради тези опасения. За случаи на експлозии чувах само по телевизията. Ставаше въпрос за някакви таксита, беше отдавна и не помня с подробности. Но както казва imitev опасност съществува и при пълен с бензин резервоар, така че стига си му мислил. Аз съм доволна от моето решение, хората, които ми монтираха уредбата, а и марката знам, че е добра- Ловато. Друга известна е Ланди, но тя като, че ли е по-скъпа. Както и да е! При моето шофиране момчетата ми сметнаха, че уредбата се избива някъде на осмия месец! Защо пък да не карам по-евтино и от градския транспорт дори!? А и предпазни мерки, разбира се, съществуват, но за това да ти обясни някой по-компетентен мъж. Аз все пак съм жена. Само запомних, че на бутилката /моята е 40-литрова/ има някакви предпазители, които при евентуален удар не позволяват на газта да изтече.



Тема Re: Качество на газовите бутилки ???нови [re: Hиkи]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.03.04 18:26



Здравей!
1. Бутилка може да гръмне:
- ако е много остаряла и корозирала/за това на всеки 10 години се прави и рентгеновата снимка!
- ако се напълни "до гърло" и се остави на слънце доста часове/за това си има и поплавък, клапан и т.н./
2. Всепризнато е че старите холандски бутилки на по 10 години са с дебели стени колкото новите .....Единственото, което мога да те посъветвам е да не си купуваш от старото производство на "Олимпик" - познават се по боядисаното в нещо средно между хамершлак и металик....Новите на "Олимпик" са ОК!



Тема Re: Питане за АГУ-тата?нови [re: Joana79]  
Автор .zmej. (песимист)
Публикувано11.03.04 19:56



Ако и на бензин, и на газ ти харчи толкова, значи си много добре!
Аз съм със същата кола (Голф 2 1.6 карбуратор) и на бензин градско ми харчи около 9 (не мога да кажа колко точно), на газ - към 10-11 (при положение, че на газ върви така, както и на бензин, ако не и под-добре).
Иначе ти май си с електронен карбуратор (2ЕЕ) за да имаш такъв нисък разход, или се лъжа?



Тема Re: Питане за АГУ-тата?нови [re: .zmej.]  
Автор Joana79 (непознат)
Публикувано12.03.04 09:09



Ти пък какви въпроси ми задавашНе знам, ще питам!



Тема фирма Олимпик...нови [re: Шkoдa]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано12.03.04 13:48



...от кой грда е.
знам някакъв производител от Велико търново, ама не знам име на фирмата.
по-специално си тръся бутилка тип - пура.
тясна и щирока, колкото багажника на уно (около20-25 литра)
такива кой ги прави добре?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.