Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 27.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дебитомер за разход на газнови  
Автор dannie_78 ()
Публикувано24.02.04 12:41




От известно време мисля над идеята да си направя дебитомер за моментен разход на газ, който да ми помага при настройване на газови уредби. стигнах до решението, показано на картинката:
1. Медна тръба, ф15, дължина 50 мм, слага се след изпарителя преди дросела(тройник, двойник или каквото имате)
2. тънка тръбичка (т.нар. тръба на Пито)-мери пълното налягане в точката, от там с някаква грешка се получава скоростта->дебита на газта. в случая е от игла за спринцовка ф1мм
3.маркуче гумено-от вентили за колело
4.Манометър-от апарат за мерене на кръвно
Всичко съм го сглобил, обаче ми е студено да го пробвам сега и да видя дали мога да си настроя разхода с негова помощ.(не че ми харчи много, ама заради идеята...)
Идеята ми е ако някой е правил нещо подобно-нека пише, да обменим опит

Единственото лошо нещо на газта е, че не може да се налива в туби!

Тема Re: Дебитомер за разход на газнови [re: dannie_78]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.02.04 16:02



По скоро ти трябва разходомер от друг тип - с диференциален манометър... Не се сещам как точно се казваше типа. Имаше едно стеснение и се мереше разликата в налягането преди и след стеснението...

Поразрови в литературата...




Тема Re: Дебитомер за разход на газнови [re: imitev]  
Автор eдин Пeтъp (ех Манияка)
Публикувано24.02.04 17:29



А не може ли да се броят импулсите на голямата мембрана на изпарителя?



Тема Re: Дебитомер за разход на газнови [re: eдин Пeтъp]  
Авторimitev (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 18:26



Какви импулси на коя мембрана ????



Тема Re: Дебитомер за разход на газ [re: imitev]  
Автор dannie_78 ()
Публикувано25.02.04 09:56




Сигурно това имаш предвид. Ама е по-трудно за правене.Така мери разликата в пълните налягания и е по-точно.Ама мен ме интересува кога ще е най-малко - значи по предишната схема кога ще е най-малкото показание на скалата.Така или иначе манометъра няма да показва разхода в л/час, щото трябва да го тарирам опитно. А иначе това за броенето на импуслите - какви импулси има впредвид колегата?Щото движението на мембраната не е на импулси?!?

Единственото лошо нещо на газта е, че не може да се налива в туби!


Тема Re: Дебитомер за разход на газнови [re: dannie_78]  
Автор eдин Пeтъp (ех Манияка)
Публикувано25.02.04 13:05



Голямата мембрана на ниското налягане постоянно пулсира.Може да се броят ел.импулси с подходящ датчик или пулсациите на налягането с манометър.
Това е само като идея де,просто ми хрумна.



Тема Какво общо има налягането с реглажа.......???нови [re: dannie_78]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 21:00



Много интересно , да речем че като се стопли времето ще успееш да измериш налягането .
Какво общо има налягането с настройката на системата ???
Кое те кара да мислиш че това налягане ще ти помогне да регулираш точно горивния процес на двигателя и то с някаква дори и приблизителна точност ???
По- скоро се съсредоточи към измерване на изгорелите газове ,единственно там можеш прецизно да контролираш процеса .
Ако не се сещаш мога да ти дам някой простички практични идеи......?





Тема Re: Какво общо има налягането с реглажа.......???нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано26.02.04 10:19



Ами кажи ги



Тема Re: Какво общо има налягането с реглажа.......???нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор dannie_78 ()
Публикувано26.02.04 11:37



Не ме интересува точно налягането, но чрез него измервам скоростта на протичащата газ, а от там получавам и дебита - съответно разхода на газ. Целта е да разбера при каква настройка на изпарителя и дросела ще получа минимален разход на газ.
А колкото за твоите идеи - нали за това е този форум?
Никой няма да има нищо против да ги споделиш...

Единственото лошо нещо на газта е, че не може да се налива в туби!


Тема Re: Какво общо има налягането с реглажа.......??? [re: dannie_78]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.02.04 16:32



Мда. Обаче за да го направиш трябва да имаш еднакви други фактори - дроселова клапа, натоварване на двигателя и др. Тогава променяйки настройките на изпарителя ще може да видиш кога разхода е минимален...

Колегата е прав за това, че е по-добре да се следят изгорелите газове - те ще ти дадат информация кога сместа е оптимална във всеки един момент. Така работят "ламбда газ" системите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.