Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Jethroнови  
АвторTACHO (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 18:34



Здравейте,
наскоро разбрах от приятел за някакъв механизъм, който се монтира между ECU-то и бобината с цел да оптимизира работата на газ на колата. А наскоро се заслушах в моята при връщане на педала на газта и чух пукане в гурнето, което според мен идва от закъснение на запалването на газта. Та въпроса ми е можете ли да ми преложите някакво устройство, което увеличава момента на изпреварване на запалването, но само на газ. Колата е Рено 19, 1,4 Енерджи моноинжекцион. Ще съм благодарен и ако ми оферирате и цена и евентуално за колко време се монтира уредът.
Предварително благодаря!



Тема Re: За Jethroнови [re: TACHO]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано24.02.04 19:07



Това пукане в гърнетата при рязко връщане педала на газта се оправя много лесно-с нови гърнета.Сериозно.



Тема Re: За Jethro [re: ESPACE]  
АвторTACHO (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 19:52



Според мен е по-лесно с тази джаджа, щото гърнетат ми са добре, а причината е, че газта иска по-голямо предварение на запалването.



Тема За пукането?нови [re: TACHO]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 22:42



Колеги, така и така сте споменали за пукането при отнеме на газта, да питам лошо ли е? Щото при мене се чува гьотора, като вдигна крака на скорост и започва едно яко пуф-пуф-пуф, чак хората се обръщат
Да не споменавам когато слизам от баир какво е като спирам с двигател
Машината е старо Фордче с карбуратор, иначе разхода и вървенето са на 6!



Тема Re: За пукането?нови [re: Гoшo]  
Авторttony (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 07:14



и при мен е така, но като питах ми отговориха: щом е добре - карай. то тоя модел са така . . .



Тема Re: За Jethroнови [re: TACHO]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано25.02.04 07:19



Както искаш, аз ти казвам пак че е от гърнетата-по точно средното.Това че външно е добре нищо не значи.
Сигурен ли си че не ти го прави и на бензин?



Тема Re: За пукането?нови [re: Гoшo]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано25.02.04 07:23



Лошо нема, дето се вика-само е шумно .И при никой модел не е нормално, но се среща често при нашите стари коли.Причината е изяснена-стари гърнета.



Тема Re: За пукането?нови [re: ESPACE]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.02.04 11:26



Пукането е от прекалено богата смес. Не може да изгори в цилиндрите напълно и доизгаря в гърнетата...




Тема Re: За пукането?нови [re: imitev]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано25.02.04 11:47



Абе може и от това да е ама е факт че гърменето в ауспуха спира след подмяна на гърнетата.И при мен беше така, и при други познати.Потвърдено е и от таксиджии.
Щом причината е богата смес защо пука само след напълно отпускане на газта-в режим на моторна спирачка.Явно че в този режим наистина в ауспуха се появяват недоизгорели газове(то е ясно че няма от какво друго да гърми) но явно в по старите гърнета се натрупват нагари дето се нажежават до червено и това вероятно е предпоставката за възпламеняване.

Редактирано от ESPACE на 25.02.04 11:52.



Тема Re: За пукането?нови [re: ESPACE]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.02.04 12:29



Като е пробито гърми повече.

Защото влиза допълнително въдух и сместа гори повече

Че понякое време и гърнето се цепва като граната





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.