Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 14.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Za ГАЗСЕРВИЗ!  
Автор AstraGT (член)
Публикувано23.02.04 15:45



Bihte li mi dali adresa si i kogo da tyrsia kato dojda?!
Blagodaria!



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: AstraGT]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 00:05



www.eurogas.hit.bg

Казвам се Георги Станков и съм управител на сервиза ,
ще се радвам да съм ви от полза .





Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
АвторB52O2s (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 12:12



Situaciata e slednata !

Volvo 850 10 klapana (pylen injekcion) 2000cc s Ignition system na Bosh i Engine Management System Fenix 5.2. Ta dokolkoto se zaponah s rabota na ECU to upravliava vpryskavaneto na gorivo v razlichnite rejimi (prazen hod, podegliane, uskorenie, namalaivane, iskachvane i spuskane, i normalen hod) kato otchita pokazaniata na edin kup datchici! RPM na kolianovia val, otvariane na droselovata klapa, Temperatura na smukvnaia vyzduh! Nalichie na kislorord sled procesa na izgariane plus tova v koi moment da se podade iskra se polzva datchik otchitash polojenieto na razpredelitelnia val i t.n!

Ta vyprosite sa mi slednaite:

Po kakyv nachin AGU polzva tezi datchici ?
Vyobshte ECU useshta li se che gorivoto ne e benzin ?
I zashto kolata mi niama moshtnost i harchi s 30% poveche i na benzin? (te tova mi ebava maikata!) Po specifikacia tazi kola triabva da harchi 12/100 ultra gradsko s pusnato parno ili klimatik i karane stil teshkar gas spirachka!

Diagnostika na Fault codes moga da si pravia i sam prevideno e elementarno sredstvo za prochitane na greshkite i nulirane na komputyra ! Greshki niama!

Mnogo shte se radvam ako niakoi ima odgovorite !



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано24.02.04 14:19



Blagodaria :)



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: B52O2s]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано25.02.04 09:07



Много накратко.
Има три случая газови уредби:
1) обикновенна (400-600 лева): газовата уредба въобще не се интересува от показанията на датчиците, ЕКУ-то не разбира че колата не работи на бензин и си следи показанията на датчиците, а основния проблем е в ламбда сондата, дето следи кислорода в изгорелите газове - тя реагира на временните отклонения от идеалната горивна смес - подава сигнал към ЕКУ-то, то се опитва да коригира сместта (ама бензиновата, дето я няма), оттам ламбдата пак генерира сигнал, ЕКУ-то също и след като след няколко опита за корекция на сместта не се оправи - "ошашква" се, светва лампата "Check engine" и ЕКУ-то минава в авариен режим. Поне това се оправя с емулатор на ламбда сонда - целта му е да лъже ЕКУ-то че горивната смес е в нормата.

2) газова с ламбда контрол (горната + 200лв) - разликата е, че газовата система има възможност да поема сигнал от ламбда сондата и да променя състава на газ-горивната смес в зависимост от него. Срещу повече пари се получава по-добър разход и по-равномерен вървеж.

3) газов инжекцион (1200+ лв) - газовата система изцяло повтаря работата на бензиновата горивна система, поема информация от всички датчици, има си собствено ЕКУ, програмирано за конкретния автомобил, има си собствени инжектори, които плюят газ-горивна смес и т.н. Срещу много повече пари се получава разход = разхода на бензин и равномерна работа на двг във всички режими. Има някои модели двигатели (не съм специалист за да ги изредя), които работят добре само с газов инжекцион, а при всички модели мотори с пластмасови колектори, газовият инжекцион е силно препоръчителен, заради опасността от детонация в колекторите и съответно пукване на пластмасовия им блок.

Отделен е въпроса, че системи 2 и 3 дават много по-ниски показатели на екологичните параметри - въглероден окис, въглероден двуокис, и т.н.

В твоя случай може би има емулатор и затова не се натрупват грешки. Възможно е да се нуждае от настройка просто. Напиши малко повече и за газовата

Veni, vidi, vici!


Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: чичoвoтo]  
АвторB52O2S (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 10:16



Ами колата е взета с уредбата! Мислех че е газов инжекцион защото струва 1500лв. Има два симулатора но май няма собствени инжектори!

В паспорта пише - производител "Атикер" или "Атимер".

Уредбата е слагана и поддържана в СД "Буик-Фиеста" в Обеля.

Надявам се до края на седмицата да отида там и да разбера какво и защо!?
Тогава пак ще пиша!

Благодаря!



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: чичoвoтo]  
АвторZmeyan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 10:39



Syjalqvam, 4e se namesvam, ama i az imam nqkolko vyprosa.
1 - Slojih si gazova na Astra 1.8 mono Inj. Neprekysnato mi sveti oba4e signalizaciqta, 4e ne6to ne e nared s motora - tova normalno li e i kakvo moga da napravq?
2 - Za Astrata (91-94) trqbva da se nastroi gorivnata smes da e 91 ili 95 - za gazta koe bi bilo po-dobre da e slojeno?
Mersi mnogo



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: Zmeyan]  
Автор AstraGT (член)
Публикувано18.03.04 14:39



Oktan korektora go sloji na 95.
A za jyltata lampa koiato ti sveti polojenieto e slednoto:
na GAZ e normalno da sveti , zashtot ECUto ti otchita greshka koiato idva ot lambda sondata, koiato pyk ot svoia strana otchita bedni smesi. Moje da se sloji emulator na lambda sondata i niama da ti sveti. Togava toi lyje ECUto , che vsichko e v normalni granici.
Na benzin ne triabva da sveti. Ako sveti na benzin znachi neshto ne e normalno.
Ami dobre doshyl vklub AGU i uspeh ;)



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: AstraGT]  
АвторZmeyan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 16:52



Мерси много.
На бензин мисля, че не свети. А на газ започна да се променя - повече време свети, но понякога изгасва.
Притеснява ме обаче, че загуби много мощност и не знам на какво се дължи това - направо едва пъпли.
Дали не е от Катализатора? - защото ми препоръчаха да го разкарам, че пречил, и направо съм щял да хвръкна без него, но малко ме съмнява това. Вярно че е стар (12г), ама кво толкова ще пречи? Дали има някаква връзка ?
Може и прекалено много да е затегнат жигльора на газта, ама аз ми се искаш да разбера дали случайно катализатора няма някакво отношение?



Тема Re: Za ГАЗСЕРВИЗ!нови [re: Zmeyan]  
АвторNiskon1O (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 16:56



Не съм спецялист но ще споделя някои мои мисли по случая. По принцип колите с ЕКУ (поне на моето Волво 850) не на всички грешки свети лампата Check engine, За проблеми с ламбда сондата трябва да се натрупат няколко последователни грешки преди да светне лампата. Когато това стане колата вече е в "сервизен режим" и е нормално да не работи добре (разход, мощност и т.н.) Незнам как е Астрата ама един пут светне ли лампата тя би трябвало да свети поне 30 нормални запалвания. Или някаквъв по-дълъг интервал. Съвета ми е да си сложиш задължително емулатор - причината е, че дори да не ти свети лампата модерните ЕКУ правят куп настроики на двигателя по време на работа. Когато работиш на газ а ЕКЪ-то отчита различна работа то натрупва настроики подходящи зя ГАЗ а не за бензин. Така в един момент ще ти се струва, че колата работи по-добре на ГАз отколкото на бензин. За да се изчистят настроиките може да RESET-неш екуто като го оставиш без ток една вечер да речем. (това няма да изчисти евентуални грешки)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.