Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 26.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЗАЩО ВИ ХАРЧАТ ПОВЕЧЕ КОЛИТЕ ???нови [re: Ascona83]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.02.04 19:05



Не е тайна, момчето! Има една много хубава книжка, казва се "Автомобилни газови уредби". В нея има много неща - като се почне от състава на газта та се стигне до всички възможни изпарители, бутилки, клапани и всякаква арматура.
Аз също от там научих много неща, защото химията например ми беше много омразен предмет....
Колкото до предния постинг - надявам се, че не си се докачил много, но когато пишеш нещо с категоричен тон, трябва да си на ясно на 100% с него! Иначе заблуждаваш другите, а мнозина се УЧИМ от тук!.
Ако си обърнал внимание не взимам участие при обсъждането на електрониките - емулатори и др. подобни, защото не съм на ясно и предпочитам да говорят други! Пък аз се уча от тях!



Тема Re: ЗАЩО ВИ ХАРЧАТ ПОВЕЧЕ КОЛИТЕ ???нови [re: injection]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.02.04 19:09



Извинявай, малко не разбрах точно въпроса! Би ли се конкретизирал? За какво покачване на налягането става въпрос? И кога?



Тема Re: ЗАЩО ВИ ХАРЧАТ ПОВЕЧЕ КОЛИТЕ ???нови [re: Шkoдa]  
Авторinjection (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 06:24



Доколкото знам налягането в бутилките се формира при изпаряването на пропана ....... а от там е и моята молба !!!
Как може да се повиши налягането в бутилките на автомобилите !!!!! Макар да няма нормални изпарения от пропана (защото го няма в сместа която ни продават в момента)!!!!
Не може да няма някакъв химико / физичен начин да се вдигне налягането в бутилките на автомобилите !!!
Например :
Какво ще стане ако заредя и малко азот от гумаджииниците ?????



Тема Re: ЗАЩО ВИ ХАРЧАТ ПОВЕЧЕ КОЛИТЕ ???нови [re: injection]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано12.02.04 09:02



Не може да се мисли за химични способи - това означава да има превръщане на едно вещество в друго, а ние все пак си искаме и пропана и бутана
Най-лесно ще качиш налягането ако нагрееш бутилката (ама кротко!).
Само не мога да разбера какво ще постигнеш с това?

Veni, vidi, vici!


Тема Най-после бика за рогата!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
АвторMentor (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 18:56



Еййййй, най-после някой да повдигне абсолютно важна тема - какво сипват в бутилките. Щото ако ви продадат сирене за 3.30 лв и в къщи се окаже, че е по-калпаво и от извара ще надигнете вой до бога! (е, може би не всеки, но все ще се намери някой да повдигне въпроса). За това си има органи за държавен контрол и организации за защита на потребителя. Ми те какво правят? Ми журналистите какво се маят - това си е скандална тема отвсякъде. Като се знае, че в търговията с горива се въртят огромни пари удара по джоба на потребителя е жесток.
Хайде който знае как да алармира някой орган. Онези от Комитета за защита на потребителите ореваха орталъка за парното, няма да е зле да се заемат и с горивата. Лично аз (а и много други хора) давам годишно 3-4 пъти повече пари за гориво отколкото за парно. Така че много повече ме вълнува да не ме удрят в качеството на газта отколкото от парно...



Тема МНОГО СИ ПРАВ !!!нови [re: Mentor]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:39



Точно така е горивата ни удрят най-здраво през джоба , а не ги контролират .
Нещата обаче са много дебели и само голям скандал може да раздвижи тая корупционна маса .
Преди година контролния орган по въпроса - Комитета по метрология и стандартизация се беше активизирал по въпроса и имаха идея да пуснат проверки по газ станциите за количество и качество .
Има си действащо БДС и всичко необходимо , измерването става по относително тегло при определена температура и не е нещо сложно ....
В момента имат едни колички с монтирана измервателна апаратура и я връзват между колонката и колата за дублирано измерване на количеството .
Качеството не се измерва , и как да се измери като този дето узаконява газ станциите и им взима рушветите / отначало взимаха по 20.000 лв. / се нарича Държавна инспекция по технически надзор и е звено на Метрология и стандартизация , въпросните шепа хорица са купени .
Напоследък положението излиза от контрол , станциите си отмъщават на хората затова че Милен Велчев им е набил акциза и се чудят как да избият някаква печалба , за тях е въпрос на оцеляване .
.................................................................
Какво сме виновни ние , освен че караме най-скъпата газ в света трябва да се примиряваме и с каквото ни налеят ........



Тема Re: МНОГО СИ ПРАВ !!!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.02.04 10:52



Абсолютно си прав!
С една корекция - не най-скъпата, а най-скапаната за тези пари....
Лошото е, че държава няма, ние искаме да има държавност....



Тема Re: edna slu4kaнови [re: Шkoдa]  
Авторastra1.8nz (Нерегистриран)
Публикувано14.02.04 15:12



do sega zasrejdah ot SHELL OMV i ot drebnite gas-stancii i razhoda beshe 13-14 pri spokoino karane oba4e onia den pak ot shell-a zaredih do gore 36l. i minah 285km. ot koito 20km izvyngradsko skorost 80km/h i ot tia 285km 35% na reza4ki sym karal cedil sym skorostite gas spira4ki i tyi razhoda mi doide 12.6l za motor c18nz neznam kakva gas sa mi sipali na shell-a kakvo e bilo neznam moje predi as do otida cisternata da ima e napylnila gas i da sa mi sipali te4na a ne gazoobrazna neznam nesym kompetenten no samo edno znam predi 13-14 spokoino karane a sega 30% sprintove i 70% spokoino s 12.6l sreden razhod neznam kvo stana sega katam spokoino i se nadiavam da padne na 11.5l. neznam tes na shell-a kvo sa mi sipali v butilkata.



Тема Re: edna slu4kaнови [re: astra1.8nz]  
Автор Лyдия Makc (Ас)
Публикувано14.02.04 21:37



Аз зареждам газта почти винаги в Шел, интересното в моя случай е, че до към средата на Януари колата (Лада 2107) най-често ми харчеше 13-14 градско. Тогава и направих центровка и я водих на газ-анализ, където ми казаха че всичко ми е на 6 и леко ми затегнаха тройника - щял малко да ми намалее разхода. 1-2 зареждания след тези операции колата пак си харчеше толкова, но след това настана някакъв ужас ... разходите се качиха до небето: първо засякох 16,2, после 15, после 18,5, пак около 16, а в последните няколко дена направих кръгло 20/100 !!!!!
Това ПРОСТО не можах да го повярвам !!! Не знам какво са ми сипвали, колата си върви НОРМАЛНО, аз я настъпвам колкото и по-рано, но разходът е .......
При тези засичания съм сипвал основно на Шел-Люлин и 2 пъти - за да пробвам - на Шем-Газ (на бул. К.Величков) - тогава и разходите бяха най-високи (20,0 и 16,0).
Вече не знам какво да мисля, така колата ми харчи (като пари) колкото и на бензин, чудя се има ли смисъл да карам на газ при това положение. То и без това при тези студове трябва на бензин да я паля.

Лада 2107
и 601 S класа


Тема Re: edna slu4kaнови [re: Лyдия Makc]  
Автор axial (radial)
Публикувано14.02.04 22:53



Ето затова от половин година си карам само на бензин и съм си свалил газовото. Преди на газ ми гореше 13/100, но когато започна да гори 15/100 просто минах на бензин-разход 11.5/100. А освен това съм и от Варна където е всеизвестно че газта е най-скъпа, но и най-големия боклук който се продава в милата ни Родина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.