Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Опитвам се да си обясня  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 15:21



Темпра 1.6. Ланди ренцо, електрически изпарител. Работи чудесно на газ, лично съм го разглобявал, наред е, поне видимо. Разходът също е приемлив - 8,5 л извънградско, в града не правя опити да засичам. Въпросът: НИКОГА не пали на газ при студен двигател. Дори и да е работил двигателя, след няколко часа, когато ПОИЗСТИНЕ, защото няма как да е студен както на сутринта, пак не пали на газ. Единствено в средата на лятото мога да си паля на газ по всяко време, но след като съм запалил сутринта на бензин. Ще кажете, това не е проблем, така и трябва. Съгласен съм донякъде. Дори и да палеше успешно студен на газ, пак щях да паля сутрин на бензин. Работата е там, че сега през зимата е нужно повече време докато загрее, съответно карам доста на бензин. Най-вече не ми е ясна тази конкретна зависимост на работата на газ от температурата. Индикаторът на температурата на охлаждащата течност започва от 50 градуса. Разбира се стрелката има малко ход и преди тази температура. Смешно, но на 2 милиметра под първата чертичка, т.е. някъде под 50 градуса, не работи на газ, на милиметър от чертичката придърпва, а върху самата чертичка започва да работи плавно и нормално!!!
Та това се питам, спомняйки си как старата жигулка със сопотска уредба палеше на газ от раз.



Тема Re: Опитвам се да си обяснянови [re: Observer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.02.04 16:05



С този изпарител е така. И при мен не пали на студено. Всъщност пали - даваш газ до ламарината и въртиш.. Изтървеш ли я веднъж - после няма палене на газ докато не загрее...




Тема Как провери мембраната на високото ?нови [re: imitev]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.04 21:18



Ренцото е хубав изпарител но когато втвърди мембраната на високото налягане , както е при теб ,
на студено няма подвижност и първата степен почти не действа , пуска безконтролно газ и както казва колегата трябва да настъпиш педала на газта до край за да компенсираш многото постъпваща газ с достатъчно въздух за да докараш прилична смес и да припали мотора .
Празен ход не можеш да имаш по същата причина , чак когато вкокалената мембрана се стопли започва да дозира правилно .
Когато си го отварял не си проверил тази мембрана защото ако я отвориш трябва да се смени ,иначе няма да се уплътни със старата , сега я подмени и заедно с нея и гумичката на регулиращата вилка , ако намериш и хубави мембрани ти гарантирам че ще палиш и караш на студено .



Тема Re: Как провери мембраната на високото ?нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.02.04 21:53



Абе ГАЗСЕРВИЗ я си дай координатите щото искам да ти задам един въпрос с цел да те запитам нещо относно една немска кола мерцедес 190Е 1.8 KE-Jetronic, който е подкаран на газ и си върви много убаво само дето има един малък проблем, а именно:
Паля си на бензин чакам да отлепи стрелката на темп и си минавам на га, ключето ми е автомат. Всичко си е наред, държи си ниски обороти, карам си и тъй както си карам и колата си е загряла и си карам примерно 30 - 40 минути и изведнъж ми гасне на сфетофар, палим си на бензин пак, колата е топла карам на бензин примерно между 1 и 3 минути включвам си на газ и пак си карам 30-40 минути докат на някой светофар пак гасне и пак на бензин и така до малко преди безкрайността!!! Същото е положението на дълъг път без оглед на сезона и външната температура!!! Ама на дълго е много гадно щот кат ме предаде в завой и ми умре сервото и си е страшно!!!
Давам пример: карам си от софия към пловдив и след вакарел решавам да пусна по инерция и хоп гасне, тургам му бензин, палим, пускам вакарел по инерция на бензин, минавам си на газ в момента в който включа на скорост карам си, пускам по инерция нема грижи, минават 30-тина минути пак пускам по инерция пак гасне!!!
Разход на газ - доволен и на градско и на извънградско, демек градско 13/14, извънграядско 9.5/10.0 на сто.
Чудно че разлика в бензин газ като разход почти нема, а на газ колата вървой повече от на бензин!!!
Одих на една настройка на инжекциона и ми свали разхода на бензин, ама от тогава на газ не съм я пускал щот е студ и не ми е рентабилно поради малките разстояния из града софия, пък и много отпуска и учене и почти не се движа.
Казвай кога да дода да ме преслушаш и къде!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Тук идеята е сам да се справиш ..............нови [re: Ascona83]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 07:58



Първо трябва да се увериш че тръбата от където смуче двигателя въздух е обърната назад , в обратна на движението страна и в нея не влиза въздушна струя при движение по инерция , на твоята кола е добре да се удължи малко маркуча и да се закара на завет .
Този мотор не бива да гасне по инерция , в рядки случаи се налага да се монтира един електронен стабилизатор който не позволява падане в оборотите .
Второ тези автоматични ключове са си една болест от рода на грипа , винаги го подозирай първо него .
След 30 минути каране единствено той може да ти загаси колата по този начин , интересува ни когато изгасне дали чукат бобините на газовите клапани като подадеш контакт или най -добре с една пробна лампа или уред да замериш дали в този момент ключа ги захранва ???
Ако не ги захранва всичко е ясно - сменяй ключа , ако си има захранване е малко по сложно .




Тема Хапселютно сте прав колега!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано11.02.04 09:18



Ама много студено навън... бррр... чак не ми се пипа...

На всичкото отгоре имам съмнения, че е пробила мембраната на 1ва степен (при мен де) и пуска безконтролно газ във 2рата - не мога да изгася мотора със завиване на винтовете... ама докарах някакъв празен ход и в събота ще я ремонтирам... Ама и тези комплекти дето се продават в БГ - големи боклуци мама му стара - преди 25 000 - 30 000 сменях мембрани, а си паля на бензин чинно... Мембраната на 1ва степен е вътре само с 1 слой плат, чужбинските с по 3... И после - псувай газта, изпарителя, себе си...

Така е - като правим икономии и т.н. - затова в чужбинско не карат на алтернативни горива

Но в събота ще и разкажа игратаааа - купувам си мембрани, 1 шише коресилин и след 30 минути ще бръмча за настройка по кръчмите




Тема Re: Тук идеята е сам да се справиш ..............нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.02.04 09:52



АААА батя аз не съм толкоз бос ше знаеш, още при монтажа тръбата бе завъртяна назад и удължена, обаче и с удължението и без удължението все тая, освен това докато си бачка нормално колата не ми гасне по инерция, може би малко падат оборотите ама не гасне!!!
Консултирах се е разни хора и те също ми казаха за тоя електронен управител на ниските обороти, кажи ми моля каква му е цената да застане под моя капак?
А дали тропат клапаните не знам и не мога да ти кажа щото в момента в който изгасне тя автоматично си минава на бензин.
Все пак дай некви координати да дода да го погледнеш да си мериш и да кажеш какво требе!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Потърси истински мембрани !нови [re: imitev]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 16:52



По изгодно ти е да вземеш истински мембрани , те са комплект с гумичките , незнам колко струват но знам телефона на Ицо Танев , той внася и зарежда магазините с Ренцо , питай го за цената на оргиналните .
тел.0888201447



Тема За мерцедеса......нови [re: imitev]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 17:06



За мерцедеса стабилизатора струва между 30 и 100 лева , в зависимост от това къде попаднеш и каква марка ще купиш .
В Пловдив ппроизвеждат всякаква електроника и не е скъпа , около 30 лева е без монтаж , слага се лесно и оборотите стават бетон , дори можеш да ги корегираш с тримерче по твой вкус .
За въздушната тръба - понякога въпреки че е назад пак може да има проблеми , достатъчно е перката на генератора да духа в нея и ефекта е същия , добре провери накъде сочи и опитай няколко положения .
За автоматичния ключ - когато работи няма смисъл да го замервам , въпроса е когато загасне да разбереме причината , когато тръгваш на път и запалиш мотора ,пусни един кабел от плюса на газовия клапан до плюса на акумулатора и ако проблема изчезне - сменяй ключа .



Тема Re: За мерцедеса......нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.02.04 11:53



10х много за съвета за кабела от плюса до клапана!!!
Относно тръбата значи бях и сложил удължение и я бях закарл на кучето в дупето където няма какво да духа!!! Моя алтернатор е отпред при решетката на колата, а трубата е завъртяна назад към купето и няма как някоя перка да и духа, ако има някакви завихряния по други причина може, ама пък като бях турил удължението същия номер ставаше а там дет беше съм сигурен че няма как да духа!!!
Ще пробвам това с кабела и ако не става слагам оная джаджа, а щом не искаш ти да я монтираш (съдейки по ника ти ислех че си сервиз) ще диря други ора!!!
10х отново

П.С. - не значи послепис а после се сетих
Ти каква марка ще ми препоръчаш да търся за тая електроника? Не търся евтинджос искам сигурна работа!!!
Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 12.02.04 11:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.