Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 12.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Оказва ли влияние....нови  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 09:26



Оказва ли влияние на разхода на газ настройката на карбуратора за качеството на сместа за празния ход. Плочката за газовата е монтирана в "тавата" на въздушния филтър.

Ако някой има идея, ще съм му много благодарен.



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Питaщ]  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано22.01.04 14:26



По принцип газовата и бензинова хранителни системи са независими една от друга. В зависимост от начина на монтаж и вида смесител съм наблюдавал единствено зависимост на работа на газ от използването на механичните смукачи - (клапа или шибърен)
По време на работа на газ - карбуратора изсъхва и единствено служи за връзка между смесителя и всмукателния колектор.
За да се регулира една газова уредба първо се правят центровки на бензин, за да сме сигурни, че всичко по мотора е в ред - аванс и запалване, чак след това регулираме газовата уредба, без да пипаме нищо по настройките правени на бензин. (единствено може би аванса - ма това е дълга и разисквана тема).
Това е на първо мнение - все пак да беше казал - модел автомобил, модификация - би могло да има нещо супер специфично.

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!


Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Taratorko]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано22.01.04 19:37



За съжаление не е винаги така!
Доста често неправилната настройка на карбуратора за празен ход на бензин оказва влияние на работата на газ. Става дума за настройката на винта за КАЧЕСТВО!
Както пишеш сам, първо се прави настройка на работа на бензин и това анулира написаното от мен по-горе!
НО когато се кара само на газ, обикновено не се обръща внимание именно на този момент от настройките и после се берат дертове!



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Шkoдa]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 12:41



Карбураторът е доста човъркан и колата не може да работи на бензин. Иначе на газ няма проблем. Идеята ми е дали може да се правят настройки на газовата, без да се правят настройки на бензин? Винтчето за качеството на горивната смес за празния ход на карбуратора е доста въртяно и ме интересува дали това може да има евентуални последици върху разхода на газ?

Колата е ВОЛВО 440, двигател 1,7 Рено, с газова Виали, фабрично монтирана.



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Питaщ]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано23.01.04 17:48



За Волво 440 ще те излъжа, доста колеги има с Рено, дано те са ти от полза! Но в края на краищата, след като не караш на бензин, защо не опиташ сам да провериш оказва ли някакво влияние въртенето на въпросното винтче?
Най-много да я оправиш без да искаш!



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Шkoдa]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 17:52



Докато съм на газ, винтчето на карбуратора почти не оказва никакво влияние. Но малко ме притеснява фактът, че когато го завъртя в посоката в която би следвало да се вдигат оборотите, двигателят започва да работи леко настабилно.

Ще съм благодарен, ако някой с Рено сподели как е при него и знае ли нещо повече по въпроса.



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕ [re: Питaщ]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано24.01.04 12:25



Нещо не схаващам!
При всички карбуратори, които са в ред - винтчето за качество има положение, в което най-добре работи! При навиване или развиване - виноги се получава неравномерна работа! Не знам какво разбираш под "посоката в която би трябвало да се вдигат оборотите"?
Да не би да говорим за винта за количество?



Тема Re: Оказва ли влияние...- НЕнови [re: Шkoдa]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 10:37



Аз говоря за винтчето, което е за оборотите на празен ход. На капака на филтъра има отвор, през който се стига до това винтче, а на капака има и лепенка със стрелки и означение "+" и "-"



Тема ТОЗИ ВИНТ Е ЗА ОБОРОТИТЕ ...........нови [re: Питaщ]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 23:04



Е точно това винтче на тая кола е за оборотите , с него натягаш празния ход на дроселната клапа и така вдигаш и сваляш оборотите и на бензин и на газ .
Не го бъркай с винта за качеството който е отстрани .Ако го завъртиш независимо на къде ,след това веднага трябва да врътнеш винта за празен ход на изпарителя , за да компенсираш промяната , иначе както си забелязал работата се влошава .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.