Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 23.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Запушвания?нови  
Автор tsvet4O (AUDI)
Публикувано15.01.04 14:01



Знам, че като се кара на газ продължително време /км./ после колата работи много лошо на бензин! Така ли е и при метана и какво може да се направи по въпроса? Така че да не се запушва или ако се запуши, как се откушва? Да се кара от време на време на бензин /колко често и по колко км./, да се слагат добавки в бензина или...
Споредете Вашия опит. Лично аз, след като минах 30 000 км. на газ на старата ми кола, яко глъхнеше на бензин. Така я и продадох де, тя се караше само на газ, а там проблеми нямаше!



Тема Re: Запушвания?нови [re: tsvet4O]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.01.04 18:57



Често се случва това! При положение че не се кара на бензин карбуратора се затъква от сухи фини частици, които успяват да преминат през филтъра, и докато при работа на бензин те се отмиват , то при работа на газ това не става и.....започва да глъхне, да прекъсва, да губи празен ход и т.н.
За това се препоръчва карането на бензин от време на време , или поне да се пали на бензин. Така и мембраните повечко ще изкарат, а разхода на бензин няма да е кой-знае колко!



Тема Re: Запушвания?нови [re: Шkoдa]  
Автор tsvet4O (AUDI)
Публикувано15.01.04 19:25



Да де, тя моята така или иначе винаги пали на бензин. Въпрсът е това достатъчно ли е или трябва да се кара и на бензин от време на време? Примерно на 5000 км. 50 или нещо подобно? Става въппос за multipoint injection.



Тема Re: Запушвания? [re: tsvet4O]  
Автор KKP (??)
Публикувано16.01.04 09:55



Аз моята кола като я взех (от познат) ми каза че откакто преди 3 години е сложил газова не е карал на бензин. Наистина се беше запушил карбуратора и на бензин беше зле, но аз дадох 10 лв. за почистване на карбуратора + центровка (което е хубаво да се направи и дори да не е запушен) и всичко си доиде на мястото. Мен ако питаш ако не те притесняват мембраните (а мен не ме притесняват) карай си на газ и въобще да не ти дреме (само през 1-2 години 10 кинта за почистване и центровка и си готов)



Тема Re: Запушвания?нови [re: tsvet4O]  
Автор kEFi (...)
Публикувано16.01.04 10:30



Доколкото знам (а и от личен опит), ако караш само на газ инжекционен двигател - инжекторите се запушват (запичат). Моята е пълен инжекцион, паля и карам първите 2-3км на бензин, отделно от време на време (но рядко) карам на бензин 50-60км, и въпреки това като я закарах на диагностика ми казаха, че инжекторите са ми започнали да се запушват. Обясниха ми, че е необходимо по-често да карам на бензин с добавка (най-добре на дълъг път и на високи обороти) поне 100-тина км. Затова вече правя следното - държа малко гориво в резервоара и като сипвам му слагам добавка. Отделно - на 1000км карам 100-тина само на бензин. Другия вариант е да си карам на газ (единствено палене на бензин) и 1 път годишно да ходя да ми чистят инжекторите. Предпочитам първия вариант.



Тема Re: Запушвания?нови [re: kEFi]  
Автор tsvet4O (AUDI)
Публикувано16.01.04 14:50



Ясно



Тема Re: Запушвания?нови [re: KKP]  
Автор.zmej. (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 11:42



Кажи къде ти чистиха карбуратора, щото и аз го имам този проблем. Досега на колкото майстори съм ходил, каквото и да са правили, след 2 дена пак си връща старата гадна работа на бензин...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.