Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Днес засякох разхода на извънградско  
АвторOpelfan (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 23:31



с 25 литра (20 кинта) - 315 километра (или под 8/100). Мисля че е добре за 2 литрова машина (Vectra 2i). Разбира се, над 110 не съм вдигал скоростта.

Пичове, не си давайте парите за газови анализи, от които не може да се направи никакъв извод или настройка. Всички настройки на моята (Ловато) ги правих на око! След 300 неуспешни опита най сетне налучках правилната комбинация:

1. Металното болче отгоре (с дупките за пломбиране) се развива (от напълно затворено) на 1-1,5 оборота и повече не се пипа.

2. Двуцевката (от пълно затворено) се развива на 2 -2,5 че дори и 3 оборота.

3. Качвате се на загрялата кола и на прав участък на 5-та трябва да вдигнете 160-170. Ако не постигате таз скорост, развивате двуцевката, а ако правите 200 я затваряте малко (половин оборот) и така докато нагласите подходящата скорост. За да не се бъркате при въртенето, направете някакъв белег на кранчето.

4. С пластмасовата врътка нагласяте горе-долу оборотите. Колата трябва да върви без много рязък старт (малко да е спъната в сравнение с това на бензин).

Надявам се това да е от полза на някой!



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: Opelfan]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.01.04 08:45



Честито, с кола с горе-долу твоята тежест (Рено 21), но с мотор 1.7 правя 7.5-8 на извънградско, при същата скорост - 100-120 (но предимно 110). Заради обема на мотора не мога да стигна на газ до 180 (тя и на бензин - с немски в Германия - едвам ги вдигна, та какво остава на газ). Във всеки случай аз карам почти изцяло градско и загубата на динамика не че е никаква, но е пренебрежима. На извънградско обаче за да постигна този разход над 110-120 колата се ускорява като голям транзокеански лайнер. Въпрос на приоритети - аз съм избрал да дам приоритет на разхода на градско (10 газ лятно и 11 зимно време).
Та в предвид на всичко това си мисля, че си успял да нацелиш оптимума от към разход, за което още веднъж - честито.
Лека и безаварийна.



P.S. Сега можеш да монтираш и устройството на Jethro и ще направиш мотора още малко по-еластичен.

Редактирано от VladoR на 07.01.04 08:47.



Тема За разхода на извънградсконови [re: VladoR]  
Автор miki (Vectra2.0i130ks)
Публикувано07.01.04 13:41



Колеги честито че сте постигнали някакъв оптимален вариант за разхода.
Да ви кажа аз лично не съм от хората които се опитват да си свалят разхода като карат бавно.
Колата е пак Вектра 2.0 на газ със холандско АГУ от ония дето едвам им намираш място къде да го сложиш, и съм установил че когато карам по-бързо ми гори по-малко отколкото когато се стремя да набирам плавно, да не подавам много газ и т.н.
Отчитайте че има голямо значение каква газ сте заредили и че не всеки път всичко зависи от настройките на АГУ-то. При мен зависи повече от газта отколкото от настройката. Вярно е че 8/100 не ми е давала но и никога не сам я карал със 110 на извънградско. При мойто каране което е около 140-150(по магистралата) ми е давала около 9/100 което мисля че също е добре. и както се писа и преди двигателя има оптимални обороти под които не гори по млако а напротив вече имаше такава тема
безаварийно пативане на всички



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: Opelfan]  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано10.01.04 10:06



Бах мааа му човече ти драгстер ли имаш бе?! Тука съм сигурен че на повечето им се живее и не смеят да вдигнат повече от 120км/ч (пък и скъпо става) а ти говориш за некви космически цифри ебати 160-170 та чак 200. Които имат 4 дълги скорости като на баща ми Кадета какво се преполага да правят в точка 3?!? Другото което го има че много западни коли имат макс. скорост 165-175км/ч и надали ще я достигнат точно на газ ;).

P.S.: Иначе определено ще има полза от указанията ти.

---- live and learn ----


Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: Slack©]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано11.01.04 14:56



Zasto mislish 4e edna kola ne moze da napravi zavodskite kolkometri na gaz?!?!? Az sam s Dedra 1.6.i.e. 1600-1700 kila i max skorost spored proivoditelia 180 km. Hodih na 3 gaz analizatora prez sedmica i golemi prehodi pomezdu gazanalizatorite (problema mi beshe 4e na izvangradsko goreshe po4ti kolkoto na gradsko = 10 litra). Gaz analizator - do moreto, pak gaz analizator edna planina i pak gaz analizator za gradsko. V momenta sam vav slednite parametri milimalno na izvangradsko 7.2/100 pri skorosto 100 (nito pove4e nito po-malko, na raven pat i t.n.), max izvangradsko na vitinia 170-180 km v 4as 10/100. Tova zna4i pedala do lamarinata i taka kolkoto moze. Zasi4al sam ia na lek naklon nadolu i si palnia kilonetraza do 200 na gaz (max skorost na kolata e 180!!!). A da zabravih da pomena 4e sled vsi4ki nastroiki ne e pipano nisto osve edno JetSpark-4e ;-) heheheheheh!!! Taka 4e kolkoto i da sa mi ia spavali dosega vse si e palnila kilometraza imam ia (gazovata de) ot po4ti 2 godini. Taka 4e ne vinagi e viarno tova za max skorost na edin avtomobil, ili priemi 4e poniakoga ima i izklu4enia ;-)

p.s. ina4e az ne karam s pove4e ot 120-130 km da ne si pomislite nesto, gornite skorosti sa postignati samo i edinstveno v imeto na eksperimenta sas poso4eniat avtomobil i dvama patnici s normalno kolo4etvo bagaz za liatna po4ivka ;-)

Na vsi4ki pozelavam bezavariino patuvane ;-)



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: mariobg]  
Авторandrey4o (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 13:35



Zdraveyte mom4eta da vi kaja pri men kak e. Imam lovato na golf 1,8 mono butilkata mi e 4o litra ama pulni samo 28. Toq kudeto mi q slaga ne6to may nee mnoo dobur, moje li da se regulira da pulni pove4e?
S 28 l gas izvungradsko minavam to4no 300km , a gradsko 270-280. Normalno li e tova za toq motor, kato na benzin izvungradsko e 7l/100km.
Blagodarq vi predvaritelno



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: andrey4o]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано29.01.04 14:35



Градското е много добре, все пак мотора е мощен, но извънградското е високо, би трябвало да е 8 до 8.5 най-много. Освен мнооого да я настъпваш.

Veni, vidi, vici!


Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: чичoвoтo]  
Авторandrey4o (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 15:10



Abe da ti kaja ne q nastupvam mnoo maximum do 130, samo kudeto edin put me 6a6na mnogo burzah nastupvane mnogo qko do 180, 4e me e stah na mejduselski put nali ta da ti kaa 8,5/100km, bah ti i Golfa ne6o vliza v sporten rejim mai



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: andrey4o]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 15:15



Да спопделя и аз на 22.01 за 760км извънградско с Кадет 1,6 моно разход на газ 7 на 100 твърдо като го настъпвах 120 - 140 на места където може де. Редуктор Ланди. Бутилката ми е 30л. Когато я поставих миналата година в началото събираше 27л и не работеше нивопоказателя. Като я изпразних няколко пъти се върнах при моя майстор и той я отвори и скъси рамото на нивопоказателя с едни клещи и сложи обратно поплавъкът. Сега събира само 20л и нивомера показва колко газ остава но съм доволен. Газ станции под път и над път.



Тема Re: Днес засякох разхода на извънградсконови [re: andrey4o]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано30.01.04 11:39



Ами при такова каране може и да си ги лапа
Аз най-голям разход на газ съм правил 8.5/100, със 130-140 по Германските магистрали, 4 големи човека (~320 kg) + ФУЛ багаж (чак беше клекнала отзад), ама мотора е по-малък: Citroen ZX 1.4i 75hp

Veni, vidi, vici!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.