Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 13.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Часов разход на газ? Идеи?нови  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано05.12.03 22:12



Здрасти отново
Някой да има идея, какъв е часовия разход на Газ на празен ход за Опелския мотор C16NZ и какво е увеличението спрямо бензин (часово на празен ход). Изпарителя е BRC 90P - вакуумен.
Не може извън градско да върви "като на бензин" при 7,6 - 8 /100, а градското да е 15-17 л/100 - не, че 17 км не ги пътувам 50 - 70 минути.
Ако някой има идея, за смъкване на разхода да казва. Ама и с прекалено "душене" не става - все пак трябва да се тръгва бързо иначе почва да ме насърбява тук таме

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!


Тема Може можеее...нови [re: Taratorko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.12.03 12:38



От преобогатена смес на празен ход и при каране на студена кола може да има 15 газ разход...

Лошото е че трябва да позавиеш леко винта за ПХ докато ти стане добър разхода...

Ако само веднъж ти е дала такъв разход - може от газта и застудяването да е...




Тема Re: Часов разход на газ? Идеи?нови [re: Taratorko]  
Автор KKP (??)
Публикувано08.12.03 10:55



Приятелю .... мисля, че търсиш под вола теле...

Според мен големия разход се получава в момента на потеглянето. Просто тогава моментния разход е супер голям. Колкото повече пъти спираш и потегляш толкова по-голям ще бъде и разхода на гориво.
Е ако оборотите на празен ход са много високи тогава ясно че и по време на престоя ще похапва повечко (което като ти гледам разхода не е изключено).
Сам казваш, че обичаш да тръгваш по-бързичко което е точно причината за големия разход при градското. (знам го защото и аз съм така )



Тема Re: Часов разход на газ? Идеи?нови [re: Taratorko]  
Авторnetizen (Нерегистриран)
Публикувано26.12.03 21:21



А колко наистина би горяла колата на час ако стои и си брамчи?



Тема Re: Часов разход на газ? Идеи?нови [re: netizen]  
Автор axial (radial)
Публикувано27.12.03 20:59



Преди около 2 години правих едно такова засичане на 1,6 двигател: на час празен ход разхода е около 3-3,5 литра газ.



Тема амиии...нови [re: axial]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано28.12.03 11:09



брей..

познат с Опел Вектра има бордови комп. и на загряла кола, като пусне на моментен и го мери в л/ч... на бензин показва 1л/ч?!?!??! пък на газ толко много ли да харчи?!?!?

двг е 1.8 моно, няма газова...

лека и полека!


Тема Re: амиии...нови [re: Bibass]  
Автор axial (radial)
Публикувано28.12.03 11:28



Не мога да съм 100% сигурен дали това е реален разход, защото второто зареждане беше на друга газстанция.... Съжалявам, но целта ми не е била да замерия точния разход на празен ход. Просто го дадох като конкретен пример



Тема Re: Може можеее...нови [re: imitev]  
Авторdaco (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 15:23



Tarator4o,tozi "MITEV" e diagnostik-na takuv mi "miri6e"BRC e vurha,no ako se namali s vinta za PH moje da vkarva gre6ki v edno mqsto i ako sutrin pali6 na benzin/a taka trqbva/moje da ima6 problemi



Тема Re: амиии...нови [re: axial]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано28.12.03 16:38



А как го замери? Зареди догоре, остави колата 1 час и пак зареди ли? Не ми е много ясно как става отчитането



Тема Re: амиии... [re: tsvet4O]  
Автор axial (radial)
Публикувано28.12.03 18:24



Ако някой е решил все пак да го замери точно идеалния вариант е : зареждаш догоре ( докато изключи ), бръмчиш на място 1 час и пак зареждаш догоре на същата колонка.
Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.