Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема pri spirane gasneнови  
Авторalfista (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 13:25



ta zna4i skoro si slogih agu na mojta alfa 33 1,3 s dvoini karburatori.Pri rjzko spirane gasne,po4ti vinagi,mnogo drazne6to e.Popitah kakvuv e problema tam kudeto mi j slogiha i mi kazaha 4e smu4e vuzduh ot filtura,sega sum go naso4il nazad i pak gasne,edin priatel zabeljza 4e izparitela e montiran napriako na kopeto i mi kaza 4e trjbvalo da sedi nadlugno i ot tova mi gasnelo pri spirane vutre se zatvarial nekuv klapan.Istina li e tova kakvo da napravij,daite idei?



Тема Re: pri spirane gasne [re: alfista]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано22.12.03 17:02



И при мене е напречно, но гасне само при много екстренмо спиране.



Тема Re: pri spirane gasneнови [re: alfista]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано22.12.03 18:32



Ами представи си как действат инерционните сили при рязко спиране върху мембраните - те "политват" напред. За да не се получава този ефект препоръката е, изпарителят да се монтира на 90 градуса спрямо положението, в което сега са ти го монтирали. Дали гасне само от това - божа работа, но гарантирано гасне И от това. А иначе други възможни причини: зле настроена смес и повечко въздух при спиране (въпреки, че си насочил филтъра да засмуква въздух назад). За въздуха можеш да опиташ да нахлузиш един гофриран въздуховод върху щуцера на филтъра (ако има такъв) и да подведеш чрез другия край на въздуховода засмукването на въздух да става от някое скрито местенце (например зад широк фар, зад акумулатор илизад някаква друга преграда). Но все пак си мисля, че без да обърнеш изпарителя няма да решиш докрай проблема.
Успех



Тема Re: pri spirane gasneнови [re: VladoR]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано24.12.03 04:10



И моя изпарител е монтиран напречно, карам с него от 4 години - според мен този факт няма никаво влияние върху работата му - дали спирам рязко или тръгвам така работата му е една и съща - инерционната сили на масата на мембраната е пренебрежимо малка спрямо силата на вакуума действаща върху нея. По тази логика може да твърдим, че при рязки завои, надлъжния изпарител и той променя работата си.

Enjoy the True Spirit


Тема При рязък десен завой...нови [re: Mapтo]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано24.12.03 23:46



... ми падат оборотите пък на мен! Ето как е монтиран изпарителя:



Според моите газаджи проблема е невъзможно да е от монтажа.
Но е факт, че го прави само на газ. Усеща се при по-рязък десен завой, а ако не е добре заграля колата притриса много здраво (~ 400 стават оборите от 1000), веднага след като изправя съм ОК.
При свиване наляво няма такъв ефект.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 24.12.03 23:52.



Тема Re: pri spirane gasneнови [re: Mapтo]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано25.12.03 00:11



Марто, относно логиката ти, много си прав, и The Saints го е описал. А относно пренебрежимо малките инерционни сили и силата на вакуума - Колко голям мислиш, че е той (вакуума). Изпарителя се управлява от разреждането създадено от въздушния филтър, нали?Колко голямо мислиш, че е то?

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: pri spirane gasneнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор Mapтo (машината)
Публикувано26.12.03 17:28



Е голям е колкото са го изчислили конструкторите на колата за вакуума и на мембраната за изпарителя - забравих да кажа, че моя е Беларуски, може при другите да се получава така, незнам..................

Enjoy the True Spirit


Тема Re: pri spirane gasneнови [re: Mapтo]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано29.12.03 09:51



Za savalenie e ot montava na izparitelia. Ne znam kak pri teb niama problem no pri men pri riazko spirane oborotite si padat. Smesta stawa mnogo bedna . Ako si montirash ustrojstwo za nabliudenie na lambdata wednaga shte zabelevesh che pri spirane smesta se obedniawa.
Shto se otnasia do prenebrevimo malkata sila bih kazal che w izparitelia ima okolo 1/2 litra woda/antifriz. Pri riazko spirane uskorenieto dostiga do (che movebi i nad!) 1g, t.e. warhu membranata ima 1/2 kilogram dejstwasht w obratna posoka na wakuuma! I imajki predwid che toj ne e chak tolkowa goliam predpolagam che si e sawsem normalno da padnat oborotite.
A shto se otnasia do perpendikuliarnoto montirane i riazkia zawoj: che koj wzima riazko zawoj na nulewa ili s natisnat saedinitel???? Towa move da go prawi samo niakoj kojto e reshil da se samoubie ili da iztrepe tia okolo nego! A kato si ponatisnal gazta ne movesh da usetish padaneto na oborotite!
Pozdrawi



Тема Re: pri spirane gasneнови [re: PRR]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано29.12.03 10:17



"che koj wzima riazko zawoj na nulewa ili s natisnat saedinitel???? Towa move da go prawi samo niakoj kojto e reshil da se samoubie ili da iztrepe tia okolo nego! A kato si ponatisnal gazta ne movesh da usetish padaneto na oborotite!"

Аз аз аз!
Като влизам към паркинга пред блока където има неравност + стръмно изкачване, обикнвенно от 2-ра съм или изключил, или съм натиснал съединител (и спирачка) за да включа 1-ва.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.