Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 03.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема въпрос към Шкоданови  
Автормитaka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 16:44



искам да ми обясниш защо триелектродните свещи са по-кофти от другите.също искам да те питам може ли от кофти свещи да ми качва разхода на газ?колата не ми работи гладко,понякога прекъсва,а кабелите ги сменях преди 2м.тези са бош,но пак малко светят.обаче ми казаха,че не са избили.поне от тях не ме хваща ток.какви са признаците на избили свещи?моите светят малко и като ги барнеш ти свети около пръста,но ми казаха,че това е нещо друго,не можах да разбера точно



Тема Re: въпрос към Шкоданови [re: митaka]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано09.12.03 19:55



Според хора, които са доста на "Ти" с АГУ, замяната на дву-, три- и четириполюсните свещи с такива с един полюс и то желателно с тънък електрод - предвидени за работа с АГУ дава предимство от това, че искрата винаги е на едно и също място. При многополюсните - всеки път искрата има алтернатива и може да пробие към който електрод реши.
При работа на бензин, когато горивото пристига перфектно смесено с въздуха това не е от голямо значение, но при работа на газ се усеща.
Е, ако трябва да бъда точен, при бензин също е доказано,че има значение накъде е обърнат електрода на свещта - зад него се появява своебразна "сянка".
Считам че един комплект свещи на "Бриск", който струва 14 лв и държи по 20 000 без проблем/понякога и повече/ е нещо! По-добре два пъти нови свещи, които гарантирано все още нямат менте-аналози, отколкото един път прехвалени "маркови", които не се знае от кой гараж идват и колко време ще изкарат!
Обикновено неработещите добре свещи се усещат по шума на ауспуха - в произволно време се появяват празни тактове, съпътствани от заглушено припуфкане отзад и с притреперване на двигателя. Такива свещи като ги извадиш са си чисти, те не прекъсват постоянно, но като дойде време да шпориш по-яко се оказва, че разхода на гориво е доста набъбнал!
А прекъснатия кабел много лесно може да се замери с обикновен мултицет! През него високото може и да прескача, но малкия ток на уреда не може!



Тема Re: въпрос към Шкода [re: митaka]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано10.12.03 10:49



Otnosno sweteneto. Az imah sashtia problem. Kolata raboteshe zle, pri riazko ritane na gasta se daweshe, pritreperwashe i niamashe nishki oboroti. Kato poglednah dwigatelia na tamno widiah iskrite mevdu kabela (po-tochno obuwkata kam sweshta) i korpusa na dwigatelia. Samo sas smiana na kabelite neshtata ne se oprawiha (nowite sa na Shampion - triple silicone). Kakto i da e. Prosto wzeh edno chisto parcalche, pozachistih leglata na wsichki sweshti (bez da wadia sweshtite de) i wsichko si dojde na miasto!
Swestite sa mi 4 elektrodni Bosch Super 4. Komplekta go wzeh za 20lv (tolkowa struwaha i normalnite ednoelektrodni). Ne sam zabeliazal nikakwa razlika ot predishnite (te si biaha sawsem nared). Zasega okolo 10k km i si darvat ok. Shte widim sled oshte 20k (dawat im viwot 40k ama shte gi smenia na 30k)
Pozdrawi




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.