Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Свързване на изпарителя към водната уредбанови  
АвторOpelfan (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 13:10



Някой има ли представа, как трябва да се свърже изпарителя към водния кръг?
В момента ми е (чрез тройници ) в паралел на отоплението, но един майстор ми каза, че трябва да бъде последовантелно. Може би е прав, щото в момента парното едвам работи.



Тема Точно така трябва да бъде!нови [re: Opelfan]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.11.03 14:15



Паралелно на парното.

Майстора да се гръмне!

Провери си термостата на колата. Загрява ли в работна температура ??? Ако загрява - няма как да не топли - 90 градуса са си 90 градуса откъудето и да погледнеш




Тема Има как да не топлинови [re: imitev]  
АвторOpelfan (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 01:09



Просто основната част от водния ток минава през изпарителя и минимално количество през радиатора в купето



Тема Да, ама не!нови [re: imitev]  
АвторTester (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 12:06



Връзва се последователно, защото:
1. Намалява вероятността от замръзване на изпарителя при палене на газ на студено
2. Не намаляваш проточната скорост на флуида и не влошаваш топлоотдаването
3. Вероятостта за затлачване на радиаторчето на парното е по-малка.




Тема Re: Има как да не топлинови [re: Opelfan]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.11.03 18:49



При мен на кадета е вързано паралелно на радиаторчето.

И на предния ми кадет беше вързано паралелно.

Срязани са 2та маркуча които водят към радиаторчето на парното. На повечето опели е еднаква циркулацията на охл. течност.

Парно има - чак се отлепят подметките на обувките като караш.

Ако ти се струва че е така както казваш - просто сложи във входящия маркуч на изпарителя една втулка преди щуцера на който се нядява маркуча на изпарителя за да стесниш сечението и си готов. Трябва разбира се да е с подходящ размер де




Тема Re: Да, ама не!нови [re: Tester]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.11.03 18:56



>>> 1. Намалява вероятността от замръзване на изпарителя при палене на газ на студено
И как точно се намалява вероятността за замръзване ?!!? Освен това не се ли появява възможност да си прегреш мотора ако недай си боже ти замръзне и антифриза в изпарителя ако е поразреденичък и спре циркулацията ??? Обикновено изпарителите са с по-малък дебит на циркулиращата течност през тях сравнено с радиаторчето на парното...

>>> 2. Не намаляваш проточната скорост на флуида и не влошаваш топлоотдаването
Механиката на флуидите не ми е силна страна :))) Запомнил съм че флуида тече подобно на тока - навсякъде като дебита е пропорционален на сечението на маркучите. Обикновено изпарителите имат такова сечение на накрайниците, което да осигурява подходящата скорост на флуида през тях.

>>> 3. Вероятостта за затлачване на радиаторчето на парното е по-малка.
Като караш с антифриз няма вероятност да ти се затлачи радиаторчето. Обикновено то се запушва от всякакви добавки за спиране на течове, червен пипер и др. фактори нямащи общо с темата която коментираме в момента.




Тема обяснениенови [re: imitev]  
АвторTecтep (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 13:08



>>И как точно се намалява вероятността за замръзване ?!!? Освен това не се ли появява възможност да си прегреш мотора ако недай си боже ти замръзне и
антифриза в изпарителя ако е поразреденичък и спре циркулацията ???
--> Течността се върти непрекъснато и се подгрява от по-топлия двигател - ето как няма да замръзне!

>>Обикновено изпарителите са с по-малък дебит на циркулиращата течност през тях сравнено с радиаторчето на парното...
--> Повечето изпарители осигуряват достатъчно голям дебит за радиаторчето на парното - разглобявал ли си Lovato или BRC например.

>>Механиката на флуидите не ми е силна страна :))) Запомнил съм че флуида тече подобно на тока - навсякъде като дебита е пропорционален на сечението на маркучите. Обикновено изпарителите имат такова сечение на накрайниците, което да осигурява подходящата скорост на флуида през тях.
--> Става въпрос за следното - връзвайки изпарителя паралелно на радиаторчето на парното ти разделяш потока на две и съответно намаляш проточната скорост на флуида през радиаторчето на парното.
Резултата е влошено топлоотдаване, а и при затлачено радиоаторче по- голямата част от флуида минава през изпарителя и парното хич го няма.

>>Като караш с антифриз няма вероятност да ти се затлачи радиаторчето. Обикновено то се запушва от всякакви добавки за спиране на течове, червен пипер и др. фактори нямащи общо с темата която коментираме в момента.
--> Не смяташ ли, че антифриза има все пак корозионно действие и непрекъснато се отделят разни частици от охладителната система (за това се сменя на определен период от време), които се натрупват и наслояват в най-тесните места - радиаторите. Поради по-малката скорост при паралелен кръг този процес на наслояване се ускорява.



Тема Re: обяснениенови [re: Tecтep]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.12.03 15:20



1. Добре - обаче на човека му замръзва въпреки, че е вързан паралелно на парното, което е запушено и затлачено и основния поток охл. течност минава през изпарителя.

2. Ловато съм разглобявал. БРЦ - не. Не ми се струва че е чак толкова широко там. Но не е проблем - щом си пробвал и работи.

3. Това си е така, ама и да нямаш АГУ - пак няма да имаш парно в този случай.

4. Да. Отделят се. Например аз като си сипя пресен антифриз и ми протича през всички водни съединения и ми тече от радиатора Гадно, но се свиква.

5. В спора се ражда истината. Тя за момента е - както и да си вържеш изпарителя - все ще караш Другото е теория...




Тема :)нови [re: imitev]  
АвторTester (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 16:42



Да, това е истината, но не те съветвам да палиш под -15 на газ с паралелно вързан изпарител :)

Колкото до антифриза - не смея да го сменям оригиналния, само го прецеждам...



Тема Re: :)нови [re: Tester]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано01.12.03 17:23




После някой ще плаче, че антифриза е проял алуминиевите детайли!!!
Сменя се на всеки 2 години, защото след този срок антикорозионните му съставки вече спират да действат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.