Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 01.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kade se postavia plochkata pri karbirator?нови  
АвторRashoPrashkata (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 12:04



Izvinete me za glupavia vapros, ama se interesuvam kade se postavia plochkata pri dvigatelite s karburator i pri dvigatelite s monoinjekcion, zastoto pri men e monoinjekcia i plochkata e pod injekciata, dokato sam chuvam che po dobre bilo da bade otgore.Mnogo ste se radvam ako nekoi s prosti dumi mi obiasni kade e po dobre da e plochkata.Mnogo mi e interesno kakvi sa iziskvaniata pri montaja



Тема Re: Kade se postavia plochkata pri karbirator?нови [re: RashoPrashkata]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано05.11.03 23:45



Здрасти!
С прости думи казано - плочката трябва да е преди дроселовата/ите клапа/и. Колкото по-далеч - толкова повече има време за по-добра хомогенизация на сместа, но не бива и да се прекалява де!



Тема Значи ,сега да видя дали съм разбралнови [re: Шkoдa]  
АвторRashoPrashkata (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 10:52



Плочката трябва да се сложи между въздушния филтър и карборатора.Добре де, значи на мен не ми е сложена правилно, защото тя е под дроселната клапа на моноинжекцията.Най интересното е че вече 3 години карам така, колата върви добре(спред мен), харчи малко.Интересно ми е какво ще се промени ако я преместя над моноинжекцията? Какво ще стане според теб?.Мерси за отговора и ме извини за глупавите въпроси



Тема Re: Значи ,сега да видя дали съм разбралнови [re: RashoPrashkata]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.11.03 12:18



С грешка си - не е под дроселовата клапа а е в корпуса на моноинжекцията.

Точно под дюзата.






Тема Ами я тогава пак да питамнови [re: imitev]  
АвторRashoPrashkata (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 12:41



Това нещо което се намира под инжектора - голямо метално и като подавам газ то се отваря, дроселна клапа ли е?Ако е , значи плочката ми е под нея.Ако е така , какво да правя за да тръгне по добре колата и дали ще има ефект от цялата манипулация



Тема Re: Ами я тогава пак да питамнови [re: RashoPrashkata]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.11.03 15:00



Колко ти гори?

Какъв е изпарителя?

Къде ти е точно смесителя - под цялата карбурация ли?


Редактирано от imitev на 06.11.03 15:09.



Тема Значи .... [re: imitev]  
АвторRashoPrashkata (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 16:05



Колата е ОПЕЛ КАДЕТ 1.6 моноинжекцион, разхода е 6,7 л/100 км извънградско, докато градско е около 10л/100 км, но това е относително.Смеситела се намира между "карбурацията" и смукателния колектор, изпаритела е ЛОВАТО ( казаха ми че бил електронен, ама не ми се вярва).Уредбата е нова, слагана преди 2-3 години



Тема САМО ЩЕ ТИ КАЖА!нови [re: RashoPrashkata]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано06.11.03 19:23



!!!НЕ ПИПАЙ!!!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.