Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема промяна при бензин?  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 18:48



След като ми монтираха АГУ забелязах разлика в работата на двигателя на бензин. Струва ми се, че сместа е много бедна(става дума за бензин). Трябва да карам на смукач. Става дума за Застава с 1100 см3 двигател.Не забелязах отнякъде да смуче въздух. При монтажа са пробили всмукателния колектор, за да вземат вакуум. Някой знае ли каква може да е причината за бедна смес?



Тема Re: промяна при бензин?нови [re: asclepii]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано04.11.03 08:28



Ако не си им висял на главите ... хмммм ... сега можеш да предполагаш, че за да ти нагодят колата на газ, са ти разбъзикали безумно карбуратора.



Тема Re: промяна при бензин?нови [re: asclepii]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 09:54



Настрой си отново колата на бензин - карбуратор и момент на запалване - може нещо да са разбъзикали. Може и неподходяща плочка да са сложили, дето да пречи при работа на бензин. А ако са пробивали карбуратора за щуцери, може направо да са му таковали таковата.



Тема Re: промяна при бензин?нови [re: KOKO]  
Автор Vili_Hristov (Mazda 626)
Публикувано04.11.03 11:16



A kak ti postaviha gazovata. Po specialno, karbyratora dypchiha li go, ili my slojiha plochka(smesitel)?



Тема Re: промяна при бензин?нови [re: Vili_Hristov]  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 13:17



С плочка е на входа на карбуратора.Отворът й е колкото гърлото на карбуратора, така че не би трябвало да оказва влияние (поне според мен).
Карбураторът е прост еднокамерен. Има си горивен и въздушен жигльор и ускорителна помпа.Единствената настройка е за сместа на празен ход, но според мен тя не оказва чак такова голямо влияние на двигателя (играл съм си много пъти с нея и не съм забелязал някаква разлика). В момента като дам газ имам чувството,че колата работи на 3 цилиндъра и трябва да дръпна смукача за да почне да ускорява.Като вдигне обороти работи нормално т.е. мога да върна смукача.На газ го няма този проблем.



Тема Re: промяна при бензин?нови [re: asclepii]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано04.11.03 19:47



Ако всичко както пишеш е така тоест отвора на плочката да е толкова голям колокото отвора на карбуратора и никъде не засмуква въздух и оборотите на празен ход са стабилни без никакви уговорки - стабилни и толкоз -виж си пак карбуратора и то ускорителна помпа и ниво на бензина в поплавъкова камера.Ако спаднало по някаква причина нивото може да доведе до този проблем или е намалена производителността на ускорителната помпа.
Методи за експерименти - пробвай да ускоряваш постепенно на бензин -много плавно натискане на педала на газта.По този начин се елиминира до голяма степен ускорителната помпа-ама много полека трябва да натискаш педала.Може да направиш подобен експеримент и на място пак много леко натискаш педала а най добре е направо на дроселната клапа и пак много полеко и плавно в последствие задействаш преходна система след празен ход ако той е добре и плавно се ускорява мотора в обороти начи и преходната система е добре като смес после се включва и главна дозираща да речем на около 1200 оборота и при нея ако ускорява плавно без да заглъхва начи се спираш на ускорителната помпа.При тези проби ако се получи момента на спиране на повишаването на оборотите трябва прецизно да установиш коя от системите на карба не е добре и съответно да наблегнеш на нея.Вероятности много може и боклук да е намалил пропусквателната способност на главен горивен жигльор може и при монтажа да е ако е от скоро а може и в последствие.
Въобще пробвай с тия неща дето ти писах и се ослушай пак.
Нищо чудно наистина да си на три цилиндъра.Аз си патих няколко месеца след газа с издухал изпускателен клапан - но при такава авария празен ход няма двигателя се тресе не ми се вярва щом на газ си доволен.
Пиши пак.

Което не става с кубатура става с обороти



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.