Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 21.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Емулатор ламбда сонданови  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 11:39



Преди година на VW3 1.6 инжекция ми сложиха АГУ и емулатор . Оттогава явно се е натрупала грешка в компютъра защото наскоро в сервиз като го ресетнаха и колата направо литна. Явно имам някакъв проблем с "емулатора" ( реле и съпротивление ) на ламбда сондата. Въпроса ми е има ли нещо което мога да коригирам по този "емулатор" или как да си направя нов по-ефективен?
Наскоро ми хрумна да прекарам захранването на компютъра през ключа за запалване, т.е при палене компютъра винаги ще е ресетнат но незнам дали няма да се появят проблеми



Тема Re: Емулатор ламбда сонданови [re: Mиpo]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 12:13



Попрочетох разни неща темата "Lambda - gaz/beznin" ми даде ясна представа и ще взема да сглобя този емулатор на таймер 555. Но интересно ми е дали това с изключването на компютъра ще върши работа



Тема Re: Емулатор ламбда сонданови [re: Mиpo]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 12:31



Ще върши, но емулатора е по-добро решение. Иначе компютъра ще натрупва грешки и докато караш, т.е. на дълъг път пак ще прави проблем, щото дълго не си го "ресет"-вал.



Тема Re: Емулатор ламбда сонданови [re: Mиpo]  
Автор StaniK (eksperimentator)
Публикувано27.10.03 11:28



Kolata mi e Vectra 91 g C18NZ. Do sega beshe toplo i karaneto na benzin ne beshe preoritet, zashtoto si paleh na benzin i sled tova vednaga minavah na gaz.
Obache otkak zastudja minavam (t.e. opitvam se da minavam) po 2 km na benzin predi da prevkliucha na gaz. I kakvo ustanovjavam, che kolata si pali mnogo dobre na benzin, praznija i hod e normalen, obache kato trygna da ja karam ne e nikak dobre. Misleh che prichinata e goriven filtyr i go smenih, sveshtite sa novi taka che v tiah ne se usymnih. S procesa na zagrjavane na dvigatelja avansa na benzin zapochva da chuka dosta otchetlivo. V momenta v kojto mina na gaz vsichko e OK.
Obache v petyk chetoh tazi tema. Ta zatova i az kato posledna nadezda si resetnah ECU-to. I se okaza che vsichko se opravi. Na benzin kolata trygna mnogo dobre i sled kato zagrja ne se pojavi chukaneto na avansa. Obache radostta mi trja do momenta v kojto dojde red na sledvashtoto palene na benzin. Znachi sled reseta i karaneto na benzin si minah na gaz. Obache sled tova pak kato podkarah na benzin kartinata beshe omazana, otnovo ne vyrveshe na benzin i otnovo chukashe avansa.
Ako njakoj se e sblyskval s podoben problem shte se radvam ako spodeli mnenie.
Interesno mi e kak taka gazta obyrkva ECU-to ta to da uvelichava chak tolkova ygyla na izprevarvane, che sled tova na benzin da se pojaviava tova chukane na avansa i da e neobhodim reset na ECU-to. Ima li nachin s emulator tova neshto da se izbegne ili ne e garancija.
Gazovata uredba mi e LOVATO sys smesitel v samija korpus na monoinjectiona montirana e bez nikakvi elektronni dzadzi.

VECTRA C18NZ Automat



Тема Re: Емулатор ламбда сонданови [re: StaniK]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:00



Когато караш на бензин ECU-то гледа ламбдата и съответно коригира количеството бензин чрез промяна времето на отваряне на инжектора(ите).
Тъй като ламбдата не казва точно каква е сместа, а само дава "бедна"/"богата", се получава едно непрекъснато колебание, при което ламбдата подава импулсен сигнал, тъй като ECU-то задава ту малко по-богата, ту малко по-бедна от оптималната смес. Такъв е принципа накратко.
Като караш на газ сместа никога не е оптимална (освен ако си с газов инжекцион), ламбдата дава примерно постоянно "бедна" или "богата", ECU-to почва да се опитва да коригира, но естествено нищо не става, щото инжектора(ите) не играят. Оттам и се натрупват грешки.
По-старите ECU-та почват да "смърдят" ако в рамките на определено (дълго) време сигнала от ламбдата не се смени поне веднъж, а по-новите са по-хитри и гледат дали сигнала от сондата се мени в съответстие с корекциите които те правят.



Тема Емулатор от къденови [re: KOKO]  
Автор StaniK (eksperimentator)
Публикувано27.10.03 14:41



От къде мога да се сдобия с емулатор за моята Вектра C18NZ и какви парички горе долу излиза.

VECTRA C18NZ Automat



Тема Re: Емулатор от къденови [re: StaniK]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 14:57



Виж по-старите теми, има много писано за емулаторите. Ако си го направиш сам ще струва стотинки (ако разбираш от електроника - елементарна схема с таймер 555 е).



Тема Виж тука:нови [re: KOKO]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.10.03 17:00








Тема EMULATOR zadylzitelen za C18NZнови [re: imitev]  
Автор StaniK (eksperimentator)
Публикувано28.10.03 08:52



Vchera hodih do serviz SOKOL, a i sled tova otidoh do edin poznat kojto se zanimava s remont na ECU-ta. Ta znachi i ot dvete mesta chuh edno i syshto, che na C18NZ i na 2.0 dvigateli zadylzitelno se slaga emulator. Dokato na C14NZ i C16NZ emulatora ne e zadylzitelen osven ako iskash lampata da ne sveti postojanno, pri C18NZ 100% trjabva da se slozi emulator, zashtoto pri greshki podavani ot lambda sondata ECU-to korigira ygala na zapalvane i stava goljamo omazvane. Moja ygyl beshe korigiran na 14 gradusa predi GMT i edinstveno s reset na ECU-to problema se opravja do momenta do kojto ne se prevkliucha otnovo na gaz. Taka che sega zapochvam da izdirvam emulator za 20 -30 leva a ne tezi koito gi predlagat ot 50 leva na gore.
Blagodarja na IMitev za shemkata shte se opitam ako ne namerja gotov da ja nosja na poznatija mi za kojto spomenah po-gore da mi ja napravi.

VECTRA C18NZ Automat



Тема Re: Виж тука:нови [re: imitev]  
Автор Slack© (the_surfer)
Публикувано28.10.03 08:55



Абе то всички я знаем тази схема ама ебаси и схемата!?! Няма грам коментар и описание на настройките които се правят, което за първи пъ виждам в живота си, а мисля че съм сглобявал доста схеми. Не дай си боже ако това ти е първата схема в живота...Примерно какво регулира (предполагам напрежението да е около и над 0.45V) потенциометъра PR1? Какъв тип е релето и на колко волта работи, на какъв макс. ток да издържат контактите му??? И последно тази букса с означения 1,2,3,4 дали е същата букса която отива към ламбда сензора??? и т.н. Ако някой може да внесе малко разяснения тука нека го направи.

---- live and learn ----



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.