Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 20.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Normalno li e?????нови  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано19.10.03 22:58



Stava vypros za 1.8i GT. Pod 10/100 izvyngradsko ne mi e padala. No hodih na reglaj na stend. I mi dade 9.7/100 pri 300 izvyngradsko i 80 gradsko, toest bia vsichki dosegashni rekordi. Tamyn se zaradvah i mi dade 13.6/100 gradsko. Ta mi e interesno dali e vuzmojno tozi visok gradski razhod da e ot tova, che naposledyk ia karam na razstoiania po-malki ot 5-10km i kolata nemoje4 da zagree hubavo?! Inache vyrvi na pushka. Osven tova imam nabludenia che harchi po-malko kato e pylna butilkata. Normalno li e vsichko tova?!!?



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано20.10.03 14:18



А колко ти харчи на бензин при същия стил на каране?
В какво състояние ти е въздушният филтър?
Моторът добре ли работи на бензин или има забележки?
Разходът на газ се засича точно почти само при каране от пълно до празно - нивомерът не е прецизен уред и няма смисъл да се заблуждаваш с "частичен разход".
Газовата уредба когато върви като самолет и харчи доста и обратно: имаш осезаема загуба на ускорение и макс. скорост при приоритетно икономична настройка.



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: VladoR]  
АвторAstraGT (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 14:26



Ami ne sym ia zasichal na benzin i niamam ideia kak harchi.
Inache gradskia razhod go zasicham : Pylna 10lv. i karam dokato svyrshi. I az ne razchitam na nivomera na butilkata.
Izvyngradskia go zasicham taka:pylna dokrai i dokato svyrshi.
Kolata v momenta vyrvi dobre na gaz. Na benzin raboti stabilno na prazen hod no pri riazko natiskane na gazta niakoi pyt zabiva nos.
No na men mi e stranno zashto ima takava razlika v razhoda, kakvato sym opisal v pyrvata tema?



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
АвторAstraGT (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 14:27



Zabravih da spomena, che filtyra e nov.



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано20.10.03 15:02



Тривиалният отговор е, че трябва да си сигурен, че на бензин всичко е ОК, и чак тогава да търсиш проблеми в газовата уредба. Освен това преди да знаеш бензиновия разход просто не можеш да съдиш обективно нищо за газовия - дали свръхразхода е в рамките на 20 до 25% спрямо този на бензин (тогава общо взето оставяш газовата уредба на мира).
Аз на твое място ще превключа на бензин и като стигна резервата (ако имаш лампа) ще сипя бензин за 20-30 лева и ще засека пробега, докато пак стигне до резервата. И ако изкараш един градски разход от 11-12 на бензин ... освен това пак споменавам - ти сам си избираш, дали уредбата да е настроена за много вървене или по-скоро за икономичност.
Но лично според мен има и нещо гнило, за да мени така драстично консумацията (при положение, че сипваш читава газ от едно и също място) - въпросът е само дали мизерията е "бензинова" или "газова".



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: VladoR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано20.10.03 15:25



ГТ модификациите на Астра имат свойството да горят повечко бензинец или газчица поради изменената скоростна кутия - 5та предавка не е разтоварваща, а си е подредена с останалите и колата набира по баира като самолет.

Освен това много зависи и как караш автомобила... Зависи от маршрута... абе зависи много...

Ако колата е паднала къмто 9 извънграда при шофиране със 120 км/ч значи всичко е наред. Градското каране за мен е безсмислено да се обсъжда - номерата на обувките на всички ни са различни...




Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
АвторAstraGT (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 18:42



Dnes hodih do edni poznati deto mi byrnikat kolata i kazaha, che moje bi im nujda ot lamda emulator. Bilo vyzmojno neshto da se shashka ECUto ot greshki na lamda-ta i za tova da meni razhoda. Vyzmojno li e?! A i mi predlagat da mi slojat BG emulator za 30lv. s montaja. Da slagam li? Shte ima li niakakyv efekt?
Blagodaria vi !!!!!



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.03 19:30



Слагай - има ефект - по-рядка нужда от ресет на ЕКУто...




Тема Re: Normalno li e?????нови [re: imitev]  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано21.10.03 19:35



Az i sega ne go resetvam :)
Sigurno triabva a?



Тема Re: Normalno li e?????нови [re: AstraGT]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано22.10.03 09:38



Аз сигурно съм рекордьор по наслагана електроника на мойта Жектричка. След притваряне на тройника постигнах разход, ама много съмнителен - взе да харчи по-малко от колкото пише по книгите за бензин...
Та аз си имам JetSpark, емулатор на дюзите и такъв на ламда сондата (откакто го сложих работата на бензин е супер (т.е. нормална))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.