Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 07.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въздухнови  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 20:23



При настройка на газ анализатор ми казаха, че въздухът бил много и запушиха входа на въздушния филтър.Засега поне не усещам някаква разлика отпреди.
Какво да правя? Дали да пробвам сам да си настройвам уредбата, защото какво ще стане ако ми се наложи да мина на бензин при запушен въздух?
Все пак иде зима и ще се наложи да паля на бензин.



Тема Re: въздухнови [re: asclepii]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 10:25



Не се впрягай много на тези ГъзоАналЛизатори! Търси алтернативен вариант за вкарване на въздух в системата- с маркучи (индиректно засмукване на въздух) с тръби и прочие, но не и да ти запушват входа на възд. филтър!!!. Това не е коректно решение.

P.S.: Нямаше да е лошо да беше споменал аджаба каква марка и модел ти е колата и системата на впръскване на горивото. Определено много повече участници (и колеги по машина) щяха да се включат в темата и да ти помогнат дори с конкретно решение.



Тема Re: въздухнови [re: joro]  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 19:58



Zastava 1100cm3 карбуратор



Тема Re: въздухнови [re: asclepii]  
Авторvanko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 21:18



Po dobre da si smenish smesitelnata plochka ili membranite na izparitelia i kolata shte moje da se regulira dobre i bez zapushvane na vhodnia vuzduhovod



Тема Re: въздухнови [re: vanko]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано13.10.03 13:30



Nemoga da razbera. Po-princip teoriata e, che pri LPG yredba, trqbva da se namali postupvashtia vuzdyh prez filtura, no az ekperimentirah i na edin priatel sus Zastava GT55 my napravih takuv kato moq filtur(Sporten) ot koito postupvashtia vuzdyh e ot vsqkude, po cqlata periferia. Ve4e ima izminati nad 1500km sus tozi filtur i nqma nikakvi problemi pri rabotata na GAZ. A i da popitam kolko e normalnia razhod na gaz na zastavata, pri sredno shofirane bez mnogo napuvane.
Neznam ama az sum se fa6tal za glavata s taq zastava kak bqga. Na 1-va pravi 60km/h , a na 2-ra 110km/h napravo nemoga da go povqrvam, no tova e dryga tema, i sega ne go duskytirame tozi vupros.

Айде със здраве


Тема Re: въздухнови [re: Vili_Mazda]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.10.03 14:14



По принцип теорията е че не трябва да се променя нищо по конфигурацията на двигателя за да ти работи системата.

Всички доработки обикновено са следствие от неправилен монтаж, неподходящи изпарител и смесител и т.н.

...а и от неподходящи автомобили




Тема Re: въздухнови [re: Vili_Mazda]  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 19:16



на бензин 8.5-9 на градско,на газ беше 9 преди да й запушат въздуха(била много бедна сместа), а сега още не съм го засякъл. Това е при спокойно каране.



Тема Re: въздухнови [re: asclepii]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано13.10.03 19:45



Карай си спокойно майна щото иначе цифрите направо главозамайват.Аз като си карах спокойно минавах с 10 л. газ в града и бенз до 8 съм падал. но това е изключителен случай. Извън на бензин 6.8 до 7.3л на газ 10-14.А обикновенно напоследък не съм спокоен та разхода в града ми е над 13 на сто газ.Очарова ме факта че газ трудно се детонира при горенето та си настъпвам колкото си искам и от там дебелия разход на гориво.
Вярвам си познал автомобила Лада ВАЗ 2101 1200 кубика.Квото не се постига с кубатура се постига с обороти.Ей това последното направо ми хареса и го слагам за мото.
Не вярвам ако не си смениш стила на каране да ти се повиши разхода.
И като въпрос с какъв смесител си и как е устроен притока на въздух през въздушния филтър?



Тема Re: въздухнови [re: млaдeжa*]  
Авторasclepii (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 20:57



смесителят е монтиран между карбуратора и въздушния филтър, a въздухът си влиза през една тръба към кутията на въздушния филтър



Тема Re: въздухнови [re: asclepii]  
Автор Vili_Mazda (Mazda 626)
Публикувано14.10.03 13:44



A ti si sus smesitel li si,ili ste dyp4ili karbyratora(щуцери)? I kak se vliqe razhoda na gaz pri dvata metoda na postavqne na gazova yredba.

Айде със здраве



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.