Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 02.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нещо като детонация при палене на газнови  
АвторR19мoнo1.8 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 17:50



На два пъти при палене на газ на загрял двигател /след 2 мин. престой примерно/ чувам нещо като детонацията, чува се много кратък "бум" в двигателния отсек. Не мога да локализирам откъде точно е този "бум" защото съм в купето все пак. Отварям капака, няма нищо и колата си работи... някакви предположения от спецовете... газовата уредба е StarGas, колата е Рено 19 моноинжекцион 1.8.
Благодаря ви предварително...



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: R19мoнo1.8]  
АвторSTEFAN (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 20:59



Zdravej! Parvata vazmojnost e nehermeti4en izparitel! Stargaz,4estno kazano sa ku4e marka (ne se obijdai, no sled Voltran sa te), ne ka4estveni! Ako izritelia e nehermeti4en to pri zagasvane na dvigatelia, koli4estvoto gas, koeto se namira v mejdu kamernoto prostranstvo i tova va trabi4kata mejdu gazovia klapan i izparitelia izti4a vav vsmukatelnia kolector i pri zapusk na dvigatelia ima vazmojnost za vzriviavaneto mu vav vsukatelnia kolector! Tova pak e v sledstvie na tova 4e elektronnoto zapalvane, koeto na tvoia avtomobil e na firmata SIEMENS (v po malki serii na RENIX) pri zapusk izmestva momenta na podavane na izkrata okolo GMT (gorna martva to4ka), za da raztovari startera, i togava pri eventualna nehermeti4nost dori i minimalna na niakoi ot vsmukatelnite klapani ili problem s niakoi sve6t ili nagorial visokovoltov kabel, koeto dopalnitelno izmestva kam zakusnenie podavaneto na elektri4eskata iskra, e vazmojno sa6tata da popadne vav vsukatelnia kolector i da vzrivi tazi nasabrala se tam gorivna smes!!!
Drugia variant, koito sam go izpitval na sobstven grab e da se e izmaknal niakoi ot vakuumnite trabi4ki na vsmikatelnite trabi sled droselovata klapa. Proveri tezi 4etiri ne6ta zasega-izparitel, sve6ti, kabeli, marku4etata ili nakraia izmeri dali ima razlika v kompresiata na 4-te cilindara i pi6i pak!
Bye i uspeh!



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: R19мoнo1.8]  
АвторAckaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 20:25



И моето ренде е същото. Колко ти е разхода на газ. Моя е 13 -14 градско и 1-2 литра по вече извънградско. Имаш ли някакви емулатори. Инжекциона е Сименс. Когато мина на газ няма сигнал от ламбда сондата.



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: Ackaтa]  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 09:49



Разходът ми е 10 градско и 7.5 извънградско. Твоят разход е висок, но това зависи много от стила на каране... ако караш газ-спирачки... или уредбата ти не е настроена за икономично каране... Нямам емулатори или поне не знам да имам, инжекциона ми е Бош...



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: R19]  
Авторstargas (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 13:07



momcheta ne se plashete. stargas sa si mnogo iaki gazovi uredbi. znachi za razlika ot lovato stargas pone niamat menteta a se proizvejdat samo v zavoda na stargas. az sym mnogo dovolen ot moita gazova uredba. dava mi nisyk razhod ne se useshta pochti nikakva razlika s benzina... takiva gyrmeji i pukane mi se sluchi vednyj samo i se poluchi sled kato mih dvigatelia na parostrujka- kazaha mi che kato mi se namokrilo delkoto se poluchavalo ne znam kakvo si, dvigatelia gubel centrovka i uredbata vryshtala gas koiato se zapalvala i detonirala vyv kutiata na vyzdushnia filtyr - ottam sa gyrmejite. kATO MI IZSYHNA KOLATA SE OPRAVI I NIAMAH PROBLEMI. TA VIJTE SI NA REnata kade vi e delkoto i dali v dyjdovete ne se mokri... uspeh



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газ [re: R19]  
Автор Ackaтa (новак)
Публикувано15.10.03 20:06



Добър ти е разхода. Вярно е че карам малко по спортно, но чак пък толкова голям разход. Къде ти я настройваха?



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: Ackaтa]  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 09:53



в сервиза на BRC, но не са настройвали кой знае какво...ходих при тях защото ми гаснеше на празен ход... не е скъпа настройката, взеха ми 7 лв... намира се до стария сервиз Дружба на гара Искър, мисля че след техномаркет се завиваше вляво... тук из постингите има координатите им, но да не правя повече реклама... а ако нямаш време да ходиш по сервизи опитай сам да завиеш малко винта, който е на маркуча подаващ газ към смесителя и виж как се държи колата... идеалният вариант е когато е съвсем леко спъната, но разходът е малък... успех



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: stargas]  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 09:57



и аз съм доволен колега от ниския разход, но не съм доволен от това, че не ми държи стабилни обороти на празен ход... мине се не мине време и започне да ги сваля на 500 и даже да гасне... а гърмежите се получаваха при сухо време... може би имам нещо по кабелите или свещите, но сега нямам пари да ги сменям...



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: R19]  
Автор kEFi (...)
Публикувано16.10.03 16:31



Незнам дали вече не си си отстранил проблема, но все пак да споделя малко личен опит... Правилно са ти казали откъде идват гърмежите, но за да разбереш поради каква причина е необходимо да се направят няколко елементарни неща (проби). Може и в движение, може и на място. Ясно е, че ти гърми на газ (допълнително проверяваш чрез рязко подаване на газ от ПХ - обикновени има БУМ. Ако колата прави проблеми при каране на газ, но при работа на бензин всичко си е ОК , то проблема е в газовото - смени си мембраната на изпарителя. Ако се е променила и работата на бензин (при рязко подаване на газ не реагира веднага, усещаш прекъсвания от време на време, има по-лоша (или непостоянна тяга) и т.н. - то тогава започни преглед на свещи, техните уплътнения, кабели и техните уплътнения, контакта на кабелчето за паразитни токове (ако има такова), и това, което не е наред-сменяш. Най-вероятно е да са кабелите. Поне при мен беше така.

П.П. Когато ходих при майстори ме заболя главата от диагнози и средства, необходими за отстраняването им...и бъдещето ми (и това на колата) бяха едни черни, черни....а то едни кабелчета, и сега всичко си е наред (да чукна на дърво!)



Тема Re: Нещо като детонация при палене на газнови [re: kEFi]  
АвторR19 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 17:43



Благодаря за съветите. Гърмежите бяха само при палене на газ след много малък престой, не ми се е случвало в движение. Имам подозрения в кабелите и аз, като спре дъжда ще ги извадя и почистя поне, че ми тече малко масло от гарнитурата на главата в единия ъгъл и ми се струва, че кабелите са омаслени леко. А сега като е мокро времето почти не мога да карам на газ, оборотите ми на ПХ са ниски и гасне непрекъснато... ще видим какво ще излезе...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.