Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 13.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нека още малко я удебелим...нови [re: LPG]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано24.10.03 20:17



без да се изживявам като специалист в областа съм си направил някои изводи за мене си.Дали са верни или не не твърдя със 100% сигурност но съм разсъждавал по пътя на логиката и тук там поглеждане на някои геометрични размери.Какво имам в пред вид.
Разлики инжекцион -карбуратор.Като изключим електрониката която за газ е невалидна /правя уговорка че пиша за обикновена газова уредба а не инжекция/ цялата и съвкупност като следене на изходни газоне ,инжектори и т.н.Какъв е негативния резултат - обикновенно забелязал съм че инжекциона има един отвор за смукане на въздуха и понеже при него няма необходимост от бърза струя въздух за да може да увлече при ниски обороти горивото през разни жигльори няма чак толкоз голяма нужда тоя отвор да е толкова малък.Как е при карбуратора ами не е така.Ламбда сондата и обратната връзка би следвало винаги да осигурява оптимално качество на сместа.Благодарение на тази важна подробност колегите с инжекторна система са малко ощетени и за това прибягват до запушване на отвора за да могат малко да забързат вятъра през дифузора и по този начин да успеят да засмучат газ при празните обороти ПХ.При мощностния рещим пълно натоварване не би трябвало да има проблеми чак толкоз големи.Карбуратора при евтините газови системи би трябвало да има предимство защото дроселните клапи се отварят последователно в случай че е с две като отварянето става пряко или косвено с повишаване на оборотите и като краен резултат бърз вятър в дифузора и там където е необходимо да има разреждане за да може все пак да се засмуква горивото - тук няма впръскване.
Аз също съм с Жигула - карбуратор Озон и важната тук величина е размера на отворите на дифузорите на двете камери-Вебера на истинските жигулита е с еднакви размери но при Озона не е така има разлика около 3 мм. в диаметър.Ето защо колегата - предполагам е с Вебер е с еднакво отвити винтове на троиника или завити.При мен оптималната настроика не би трябвало да е такава за това първия е почитги завит до край а втория почити отвит до край.Солекса - важно е да се знае кака са отворите на дифузорите кой е по голям или са равни - на по малко сечение по завит винт на по голямо по отвит като базата за сравнение би трябвало да е винта на съседната камера.
Смесителите - имах и все още имам модифициран такъв с два еднакви отвора!?!?!?Защо като карба ми е с различни?Толкоз са знаели майсторите.Вече е с подобаващи ама изчезнаха дупчиците направени в окръжността на смесителя.Разлика съществена няма.
Попадна ми в ръцете Холандски смесител за Лада - нещо великолепна като изработка и като замисъл.Като определение е горен смесител важното в случая - ами хората са помислили че празния ход ще е проблем при тия универсални изпарители.Какво са направили с една бобина се придвижва от затворено но не напълно и отворено напълно клапа която покрива и двете камери на карбуратора.С отделен винт се регулира въздуха за празния ход.Предполагаемата работа на смесителя - празен ход на бобинката няма напрежение и клапата е затворена действа разстоянието постигнато с винта за приотваряне на клапата - тоест регулираме празния ход.Натискам педала подава се напрежение на бобинката клапата се отворя напълно и хаде давай напред.Далеч съм от мисълта че това е най великото изобретение но все пак е мислено по този смесител.Мен ме притесни това че не се предлага резервна бобинка и другото че твърде съществено тая система ще се отрази на работата на бензин - твърде много машинария има около отворите на карба за засмукване на въздух-а тя несъмнено ще пречи.
С многословието си искам да подчертая че нещата са сторого индивидуални и решенията във всички случаи оригинални.Но въпреки всичко не бива да се пренебрегва и качествата на горивото пропан-бутан които са доста различни от тези на бензина.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Каква е точно колата и какво АГУтонови [re: LPG]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.10.03 22:32



Че дискусията си е по принцип теоретична в случая




Тема Re: Нека още малко я удебелим...нови [re: млaдeжa*]  
Автор a__man (ПОЛИТИКАН)
Публикувано26.10.03 02:06



Теория:
Дифузьорът работи при над някаква минимална скорост на потока.
При празен ход такава няма и вакуума се определя от разликата в налягането между входа и изхода, а не от дифузьора.
Увеличаването на тая разлика се извършва със съпротивление на входа чрез: Чашка, вентилатор , клапа или др.
Важното е този елемент да не действува след това при подаване на газ защото съпротивлението е пропорционално на дебита и нараства бързо и ще повишава разхода от средни обороти нагоре.
Поради тази причина чашките и вентилаторите не ми изглеждат удачни.
Смесителят, който описваш явно върши работа, но изисква карбуратор с изключвател на дроселната клапа, какъвто доста карбуратори нямат. Отварянето може да е вакуумно (като това на смукача), защото вакуум се извежда лесно от всеки карбуратор.
Този смесител няма да влияе на работата с бензин

Практика:
Клапата, която съм сложил на входа на моя филтър е лека и се отваря на 90 гр. бързо от въздушния поток и не пречи при по-високи обороти.
Карбураторът е за ВАЗ 5, Вебер, с еднакви дифузьори, което няма значение защото е с плочка и еднакви диаметри на дифузьорите на двете камери, а не с щуцери, навити в камерите на карбуратора.
Затова настройките на тройника са ми приблизително еднакви.
Редукторът е RIEK 9132 на Дунарит Русе.
Подрави

ДЪРВЕНА ГЛАВА


Тема Re: Нека още малко я удебелим...нови [re: a__man]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано26.10.03 10:56



Абе не знам но не е все едно да ти е дифузора например един с диаметър примерно 40 мм за всички режими или да са два единия от които да е 22мм.Все пак нещата именно през тая тръба преминават навътре към двигателя.
Аза тая клапа дето си я сложил ако си правил експерименти колко можеш да вдигнеш на бензин без нея и с нея ще видиш каква и е разликата.Твърдя че я има и то не е малко особенно за маломощен автомобил като моя е ясно изразена.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Дифузьор и клапанови [re: млaдeжa*]  
Автор a__man (ПОЛИТИКАН)
Публикувано26.10.03 14:29



Диаметърът на дифузьора е важен. Той създава вакуум чак над опеределена скорост на потока през него, а над определена макс. скорост пак се влошава.
Двукамерните карбуратори са с 2 камери за да имат добро смукане и смесообразуване при малки обороти (1 камера) и голямо количество добра смес (с двете камери)
Проблемът с двете камери на газ е следният:
Двете камери смучат от една мембрана на РИ и затова когато започва да се отваря втора камера, тя пуска въздух но не тегли газ докато вакуумът й не достигне този на първа камера. Това обеднява сместа при този преход докато свете клапи не се отворат еднакво.
Клапата на входа на филтъра се отваря бързо на 90 гр. и не влияе на разхода на гориво на дълъг път нито при газ нито при бензин - все едно я няма. Тя е като изключен смукач. Представи си дроселна клапа дебела 0,3мм, лежаща в потока успоредно на него.
Мисля, че чашки и вентилатори, които на практика остават на пътя на потока с много по-голямо сечение ще влияят повече - и затова са вредни.
Сега трябва да изпитвам влиянието на тази клапа на разхода на бензин в градски условия, където двигателя работи много на празни обороти и тази клапа, която е като лек смукач ще повиши разхода. Дали това може да се коригира с настройката на карба и реалния разход на бензин тепърва ще видя.
Няма да стане бързо, защото рядко карам на бензин.

ДЪРВЕНА ГЛАВА


Тема Re: Дифузьор и клапанови [re: a__man]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано26.10.03 19:16



Това имах в пред вид в предишните си изяви диаметри-и след като инжектора може да напръска гориво за да не обедни сместа през жигльорите това не става трябва скорост и ето това е разликата в двата вида хранителни системи когато се конвертират на газ.
При теб двете камери могат да се отворят само с натискане на педала на газта но при мен не е така.Скоростта или вакуума определят възможността за отваряне на втората клапа.Което на практика става като се следят нещата в първа камера .
Къде точно е поставена клапата която си направил?
Елиминирал ли си възможността за топъл въздух от над изпускателните колектори?И регулира ли се колко да е отворена на празен ход или нещата опират до къвкавост на пружина и налучкване на правилния режим?

Което не става с кубатура става с обороти


Тема резултат:нови [re: Bibass]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано27.10.03 13:36



заминали гумички на клапаните - мирише и смърди на какво се сетите отзад, а след смяната все едно че ен работи...

заминали мембрани - още не съм ги сменил...

по тази тема имам един въпрос: Някой от Вас чувал ли е за платно/мембрани, които да се правят по размер, защото за мен мембрани има но само БГ, а изпарителят е БРЦ, не знам модел, но е изключително архивен.

чух че има опция подобна на тази, но не знам къде могат да направят по размер от италианско платно...

Стана чудесна дискусия, но моите проблеми като че ли са малко в страни от нея както се оказва...

за Краб. Солекс, при моя модел са с различно сечение двете камери... тази за високи обороти е по-голяма, съответно тройника е с един отвъртян кран повече отколкото другия... за 2-ра камера повече газ...

поздрави...

П.П. работата с вентилатора се разпърдя, след гумичките на клапаните работата заспа!

лека и полека!


Тема Карай смело!нови [re: Bibass]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано27.10.03 16:55



БГ мембраните на 2ра степен са от италианско платно.

На 1ва са от БГ в комплектите. Разликата е че италианското дебело платно е вътре с 3-4 реда плат, а БГ само с 1 и по-лесно се пробиват, ама няма да се плашиш - ако я подгряваш 1-2 минути на бензин сутрин и после докато позагрее я караш яваш поне 20000 км ще те изкара мембраната на високото налягане...

Хаирлия да е!

PS: Теоретичната дискусия май беше излишна - докато някой не си изцапа ръцете само по интернет не става...




Тема Re: Карай смело!нови [re: imitev]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано27.10.03 17:28



мерси за надеждата...

моите са на около 35 000 и са БГ... може би ще мисля и за нов изпарител има много съблазнителни оферти но всичко е на етап план... щото с края на годината наближава и края на финансите...

успех и умната!

лека и полека!


Тема Re: Карай смело!нови [re: Bibass]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано27.10.03 19:07



Айде сяга кой колко си е цапал ръцете.
Ние не ги пишем тия работи чисто теоретично а от опит придобит с личните возила.
Относно карбуратора - теоретично а и практически на първа степен която е с по малък отвор би следвало винта на тройника да е по завит към нея а на втора мощностната да е по отвит.Тя във всички случаи ще се отваря по рядко така че не е страшно да се повиши неимоверно разхода на гориво но пък динамиката би следвало най малкото да се запази.А и друго при по завит винт към първа степен може да падне разхода при запазени други условия тоест карането стила да е същия.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.