Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какъв беше номера с чашката от кафе?нови [re: Slack©]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано21.10.03 13:33



Чашката се слага на мундщука дето смуче студен въздух - обикновено преди кутията на въздушния филтър...




Тема Re: Клапан може ,но не чашканови [re: a__man]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано21.10.03 14:25



Казх че съм пробвал. Ако се отчупи парче от чашата нали филтъра ще го спре защо не помисли малко преди да го напишеш. Колкото до разхода съвсем си е приличен, аз го бях сложил защото след смяната на въздушния филтър се получи бедна смес и се принудих да затворя притока на въздух, като за начало с чорапогащник после с кофичка и най накрая сложих един вентилатор от процесор там номера стана доста елементарен и сполучлив.


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема Re: Клапан може ,но не чашканови [re: Nik55]  
Авторtron (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 15:31



опиши малко по-подробно как го сложи тоя вентилатор и какъв точно вентилатор?? той ще спре ли въобще от въздушния поток?? а, и как се да ориентирам вентилатора - все едно ще духа към възд. филтър или навън??
аз за сега съм с найлонова торбичка ичорап, ама не ме кефи много така...



Тема Re: Клапан може ,но не чашканови [re: tron]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано22.10.03 15:59



Ветилатора е стар от процесор и го завързах с медна тел на входа на филтъра езтествено му пробих 2 дупки на надките на тенекетата посоката на венилатора ако го включиш е да духа навътре във филтъра, задвижва се сам при по-големи обороти от въздушната струя. Бях го сложил на Жигулата /сега съм 2105/ и при нормално каране, изправен двигател и хубава газ съм свалял на 8.2 извънградско, изпарителя беше сопотски.


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема само да питам!нови [re: Nik55]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано23.10.03 10:58



виждам/чета че ги чаткате тия работи...

интересува ме, дали ако си монтирам подобно вентилаторче ще стабилизира оборотите на празния ход... много играят докато е студена колата... като стигне 90градуса и всичко е ток... ама до тогава или са много ниски, или направо гасне...

а уж центровката на празен ход е ток... само дето я правят/я правя когато е добре загряла.. сега съм я нагласил да седи на 950-1000об./мин и да харчи около 10-11 в града... пък и върви като луда... направо ме учудва... а може и от филтъра дето семних да е тая работа... че изкара 8000 тоя път!

та се чуда дали тоя вентилатор ще има стабилизиращ ефект...

колата е Ситроен ЗетХ 1.4, карбуратор...

10х предварително!

лека и полека!


Тема Re: само да питам!нови [re: Bibass]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано23.10.03 20:41



Най вероятно си с малко богата смес.Ако опиташ да притвориш леко много леко притока на газ например от тройника да речем ако си с тройник и карба ти е двукамерен този винт за първа степен на студено ще видиш как се покачват оборотите и работата почити замирисва на бензин.Ако си с еднокамерен пак е същата процедурата иска да се обедни малко сместа та да работи по стабилно на студено.Трябва да знаеш че малко ще спадне пъргавината но малко но и ще спадне и разхода в случай че не си промениш извъднъж начина на управление на машината.
Чашите ги ползвам по предназначение тоес напълвам ги с не до там квалитетно питие и гледам наблизо да има чиния с добро мезе и наздраве на всички.
Интересното в случая е защо не се произвеждат смесители подобаващи и подхождащи на конкретен случай на захранване?Бях пуснал тема за смесител Холандско производство за Лада - е при него няма да има нужда от чаши и тем подобни изобретения-като правило евтини и почити толкова ефективни.Не искам да обиждам никой само производителите на смесители.Жалко че не можаха да ми предложат резервни части за смесителя иначе веднага го купувах.Човек май добре може да развърти бизнес в този бранш със смесителите като се навие да произведе за основните превозни средства - така си мисля аз.Ако има мераклия направо да се захваща пазара е беден от подобни "глезотии" пък после ще почерпи една малко боза за идеята.
Пак се връщам на чашките - твърде опитно трябва да се прилага подобна конструкция.Защо ами различните куботури различно засмукват - не бих се учудил че и на празе ход изрезите на чашката да са напълно отворени тоест не спират въздуха въобще.Вентилатор да но до колко ще се намали потока на въздуха при празен ход и до колко при частично и пълно натоварване?Така де нали се търси някаква що годе прецизност по въпроса.
Така че да се получи нещо от сорта на приказката на Шкода хем .... хем в рая извнявам се ама съм забравил останалата част.Желателное за да си нямаме разправии в последствие.Ето минавам на бензин спирам отварям предния капак махам или слагам нещо си ,затвярям и тръгвам и хоп реша да мина на газ пак процедурата от по горе и така нататък докато се изясни проблема.Някак си не стои технически издържано.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема моят опитнови [re: Bibass]  
Автор a__man (ПОЛИТИКАН)
Публикувано24.10.03 02:01



Колата е Жигула
Изпарителят е електрически, с байпас за празен ход между двете редукционни стъпала.
На входа на филтъра , който е над колекторите и сочи надолу направих лека клапа от ламарина -0,3 мм. Тя не затваря изцяло отвора а около 3/4 при празни обороти седи леко повдигната и при малка газ се отваря изцяло. Другият отвор за въздух на филтъра го запушвам.
Настройка
Изходно положение: Затварям байпаса , отвивам силно винта на мембраната, винтовете на тройника са силно отвити. Загрят двигател
ПРазни обороти: Отварям клапата и нагласям минималните обороти с винта на мембраната. Пускам клапата - оборотите ще нараснат(защото нараства смукането). Завивам винта на мембраната и свалям оборотите. Ако за това трябва да се навият повече от 1-1,5 оборота значи клапата е прекачено плътна и трябва малко да се изреже. Накрая отвивам байпаса докато почне да повишава оборотите.
Така клапата и байпаса осигуряват обогатена смес и стабилни празни обороти.
Мембраната е по-натегната и при 1/3 газ (на дълъг път) ,когато клапата е отворена и не играе, осигурява нормална (леко обеднена) смес.
ВАЖНО: Клапата трябва да се отваря бързо при малка газ, докрай на 90 гр. и да не заяжда.
Тройник
Бележа винтовете в завито положение еднакво с пила. Отвивам ги на 4 -5 оборота
Винт на тройника на първа камера:
Давам средна газ (около 3000 об.) преди отваряне на втора камера (малко преди).
Завивам винта докато оборотите почнат да спадат и го отварям на 1/4 об
Преброявам оборотите на винта да крайно затварено положение и възстановявам настройката
Винт на тройника за втора камера
Отвивам го колкото първия без 1/4 об.
Ако леко се затвори винта на мембраната колата става по-икономична но по-тромава. Ако се притвори винта на първа камера се усеща задръжка в тегленето на колата преди отваряне на втора камера.
Нормално настроената кола е малко по-тромава от "на бензин" с плавно, без пропадане, ускоряване.
ВАЖНО: Добри кабели, свещи и центровка на запалване с по-голямо изпреварване.
Тази центровка е добре да се провери на газ-анализатор, да се пипне ако трябва малко и тя е вече базова настройка, която се запомня.
Тя трябва да е най-икономичната.
Някои, които обичат по-спортно каране може да отвият "малко"винтовете.
Дерзайте

ДЪРВЕНА ГЛАВА


Тема Re: моят опитнови [re: a__man]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано24.10.03 09:28



От всичките изказвания човек може да се опита да си направи анализ на това какво търси и как да го постигне, аз ще се опитам да направя нещо такова и ако успея дано съм помогнал малко, естествено не пледирам че ще е 100 %изчерпателно и вярно. И така: искаме колата да върви както на бензин така и на газ, динамиката в двата случая ще има някаква разлика впредвид разликата в горивата, оборотите на празен ход могад да се изравнят без проблеми, при търсене на пълна мщност могат да се явят значителни разлики, явяващи се от обеднена или преобогатена смес /говоря за газ/, поставянето на тези прегради на притока на въздух е с цел да се обогати сместа /пиша го от собствен опит/ вече конструктивно всеки си решава сам как е най рационално и ефективно рецепти бол, но за сега невиждам някоя универсална, всичко зависи от даденостите на хардуера така че всеки до тук който дава идеи малко или много помага, дано и аз съм помогнал с нещичко. Успех на всички.


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема 10хнови [re: Nik55]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано24.10.03 10:15



благодарности на всички...

значи реших да сложа вентилатор като начало, после ако няма особен ефект ще пробвам и някои от дригуте... за съжаление не съм навлязъл в терминологията и може и да допускам големи стилистични и технически грешки, но през цялото време си мисля, че знам за какво говоря...

вентилаторът ще монтирам на въздуховодната траба точно на входа за въздушния филтър.. с цел обогатяване на сместа... филтъра е цилиндричен, тръбата правилна окръжност, мисля да няма проблеми...

имам и една друга идея... да пробвам колта с друг изпарител, щото тоя е много съмнителен... на години... купен е преди 3г от Италия с АГУ 2-ра употреба... мин на 6... мембрани са сменени веднъж и то с БГ преди 40 000км ... мисля че проблема е в лоша профилактика и немърливост от моя страна.. дано не съм прав...

Вашите мнения за безценни... Благодаря на всички!

Колата е с двукамерен карбуратор Солекс и тройник... (малко съм пропуснал да отбележа!)

лека и полека!

Редактирано от Bibass на 24.10.03 10:19.



Тема Дискусията стана дебела...нови [re: a__man]  
АвторLPG (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 16:30



Дискусията доби теоретични измерения . Що не се намеси някой подготвен теоретико-практик? Де са башмайсторите от сервизите? Мълчат и си пазят хляба (то пък един хляб...).

Наистина много странно е, че производителите на газово оборудване не предлагат нещо по сериозно за смесител. Сигурен съм, че ако някой измисли и предложи усъвършенствуван смесител, който изцяло елиминира бензиновия карбуратор с газов смесител това нещо ще се граби като топъл хляб. Като си помосли човек, че карбуратор за руска кола струва под 100 лева, колко му е да го метнеш на боклука и да го смениш с "газов" карбуратор. Някой да знае дали има такива неща?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.