Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Реглаж на око на АГУнови  
Автор ela izgrey (undercover)
Публикувано07.10.03 13:35



Тъй като много от въпросите във форума са свързани с регулирането на разхода си позволявам да насоча вашето внимание върху съветите на специалистите- източник списание" Автогаз" темата - Регулиране на АГУ на око - Добра мощност- нисък разход
Дано да е от полза и да спестите някой лев от реглажи
Лично аз съм регулирал по този начин колите на повечето съседи както и своята и няма оплаквания- значи работи
От регулиращия винт за ниски обороти постигнете стабилни обороти около 900.
След като постигнете стабилни обороти на ниски, изфорсирайте и задръжте автомобила до около 3500 об. Завивайте скоростния регулатор (тройника или двойника), докато двигателят започне да заглъхва. Това е критичната граница, при която сместа е обеднена. След това развийте на 1/4 или 1/2 оборота регулиращият винт . По този начин сте подали необходимото количество газ за високи обороти. Това не се препоръчва да се прилага за регулиране на инжекционни автомобили, тъй като прекаленото обедняване може да доведе до гърмене във всмукателния колектор.



Тема за карбураторнови [re: ela izgrey]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано07.10.03 14:48



чуда се дали можеш да ми отговориш и ако го направиш ще съм ти изключително благодарен в течна форма когато кажеш...

та, колата е Ситеоен ЗетХ 1.4, карбуратор, имам следното питане:

лятото в града харчеше около 9-9.5, обаче септември качи много разхода в града... обяснявам си го със задръстванията и т.н. ... което според мен значи, че свобжодния ход не ми е регулиран като хората,... оборотите са о.к. но отзад мирише яко на газ, а извън града харчи около 7.8-8.2 при 120км/ч и около 7-7.2 при 90-100км/ч .... нормално ли е по големите задръствания да ми дава градско 11 и нагоре? дали не е от свободния ход.... щото на бензин при поредното разбъзикване на карбуратора показа 8.0 на място за час вместо 1-1.5л/ч ...

Ако можеш да я нагласиш печелиш течности по вкус и желание!

10х

лека и полека!


Тема Re: за карбураторнови [re: Bibass]  
Автор ela izgrey (undercover)
Публикувано07.10.03 15:03



Човече, не бих се наел защото от карбуратори нищо не разбирам , т.е. няма да мога да го докарам на бензинова центровка преди това... но ти можеш сам пред блока да се пробваш по схемата трябва ти само един в купето да държи оборотите с педала на газта...
А разхода не ти е много голям според мен , това че мирише на газ показва че сместа ти е по-богата - просто завий малко една от врътките на двойника и вий като подадеш рязко газ дали поема. Завиване значи не да завиеш 2 оборота а леко , все едно настройваш радио
пробвай и ако не стане по-добре ще я мислим пак



Тема Re: за карбураторнови [re: ela izgrey]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано07.10.03 15:18



май ще сменя филтъра първо...

имай предвид че по-малко не е харчела и другите от Клуб Ситроен с такива мотори имат такъв разход и са с МПИ двг... не знам...

от такива работи на ръка ми е писнало щото като я бутна сам така и после си ебава дръндела и съм стигал до момент да спре да пали, а от това най ме е страх...

ще го бориме... няма страшно!

мерси за мнението!

лека и полека!


Тема Re: за карбураторнови [re: Bibass]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано07.10.03 16:23



Правилно мислиш.

Добър ти е разхода, не барай нищо.
Само като смениш филтъра може да ти мръднат малко оборотите на празен ход, тогава може да врътнеш малко от изпарителя за да ги оправиш , но не повече от четвърт оборот



Тема там е проблема!нови [re: PeGaz]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано07.10.03 16:33



аз това кранче като сетя че го въртях преди като това на топлата вода като е свършила водата в бойлера и лошо ми става!

ше отида в АМК там предлагат безплатен газов анализ и така ше го уредиме въпроса и ше останат пари и да го полееме!

само да питам ... изпарителя е вакуумен на БРЦ, много стар модел щото няма оригинални мембрани за него и сега е с БГ, та като развивам вдигам оборотите нали? малки лаик си падам... или по-скоро "домашен майстор"...

моля светнете тая лампа и Ви оставям на спокойствие.. всяка помощ е безценна стига да е навреме!

лека и полека!


Тема Re: Реглаж на око на АГУ - bezumieнови [re: ela izgrey]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 18:59



след такива "центровки" от добри майстори колата харчеше 16, след центровка на газ-анализатор падна на 11. Става въпрос за Ауди 2.3.

Газ анализ струва 8лв. Мисля, че с АГУ-то се правят достатъчно икономии за да се спестят точно тези 8лв. Това е измикярска работа.

без повече коментар



Тема Re: там е проблема! [re: Bibass]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано07.10.03 19:22



На мен като ми паднат много оборотите ( като одъртее много въздушния филтър) врътя и до един оборот за да ги оправя.
Аз съм с Ловато, но сигурно и при БРЦ е подобно.
Като развиваш пускаш повече газ на празен ход, в началото оборотите може да се вдигат, но като развиеш много сместа става богата и оборотите тръгват надолу.
Принципно винта е добре да е максимално завит , но така че да са ти добре оборотите и да върви нормално колата.

Какви са тия безплатни газ анализатори в АМК , много са се отпуснали ? А някое братско Пежо ша пуснат ли ?



Тема Re: Реглаж на око на АГУ - bezumie [re: tony]  
Авторzax9bg (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 11:00



Zdrasti Tony Kaji kade za 8lv. she svarshat rabotata.
10x



Тема Запознах се с реглажите и ремонта [re: tony]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.10.03 12:07



на АГУ след подобно "неизмекярско" посещение в реномиран русенски сервиз - КЛААС ООД. Не са толкова некадърни там, просто отношението им ме вбеси накрая...

Смениха ми мембрани в друг сервиз и колата почна да гори 14 градско.

След неколкократно посещение за реглаж смених сервиза. След това и другия го смених... после пак и пак...

Накрая писах в Renzo Landi в Италия да ми изпратят методика за настройка и регулировъчни параметри. Такива не получих, вместо това препоръки на КЛААС.

Последва настройка на газ-анализатор. Колата работеше добре до другата сутрин - посмъртно не палеше на газ - нито топла-нито студена. Палиш на бензин, форсираш и обръщаш на газ... разхода - нямам думи - 15...

Хайде пак там... реглаж и на другия ден пак не пали... разхода 14...

На третия път (4 дни след първоначалния реглаж) ми бе обяснено че трябва да си подменя:
1. Свещи Бощ Супер 4 на 20000 км - били стари и неподходящи за експлоатация.
2. Кабели ФАЕ на 20 000 км
3. Капачка и Палец и те били много важни - още карам с тях над 60 000 км.
4. Да си монтирам емулатор на ламбда сондата...
5. Да си сменя ламбда сондата - мериха я с цифров мултицет. На забележката ми че няма как да видят изменението щото е 2 пъти в секунда те отговориха че знаят какво да гледат... както и да е... ламбдата си е отишла, и аз го знам...

... и въобще нямало как да извършат настройката преди да подменя тези неща. Цифрата за подмяната им е около 350 - 400 кинта...

Това ме изнерви (! има си хас!) и реших сам да си направя настройките. Благодарен съм на Шкода който ми даде кураж и напътствия за да започна сам да се занимавам с това.

Автомобилът гори 8-9 извън града (110-120 км/ч, Кадет Комби 1,4 моно, 4 ск.), 10-11 градско. Нормите на бензин за 7,5 л/100 при 120 км/7 и къде 9 градско.
Не се оплаквам от разхода - колата върви като самолет. Сигурно може още да се свали но не ми се занимава...

Това е края на тирадата защо не трябва да се смята за измекярска работа саморъчния реглаж. Мога да ти кажа смело че разхода на автомобила може да се регулира на слух и усет при управлението и последващи донастройки много по-добре отколото някой майстор ще ти регулира на газ-анализатора!

Без повече коментар!

PS: Тук повечето хора пишат заради случаи подобни на моя





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.