Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 06.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Топъл въздух студен въздухнови  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано29.08.03 16:02



Защо при подаване на студен въздух колата на газ работи по добре и защо ми е чуденето
Ситорен ZX има вакуумен регулатор които да определя топъл или студен да влиза ...
на мен чуденето ми е като така или иначе толия въздух се подава само при загряване на колата ... а там така или иначе си работи на бензин за чии трябва да се маха тръбата която подава топлия въздух за да смуче винаги студен?



Тема Re: Топъл въздух студен въздухнови [re: Minavasht]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.08.03 21:42



Студения въздух има повече кислород, за това и при турбото си има интеркулър!
При работа на бензин не се усеща толкова много, както при работата на газ!
А обърнал ли си внимание, че в дъжд двигателя работи дори и на бензин много по-добре и има повече мощност?



Тема Тръбата за топъл въздухнови [re: Шkoдa]  
Автор tron (RedMaster)
Публикувано01.09.03 10:05



какво-какво?
на практика задължително ли е за добрата работа на газовата уредба и двг-то винаги да се подава само студен въздух? ако е така да шунтирам някакси тръбата за топлия въздух
(м/у другото как е проектирана оригиналната система - като загрее двигателя да му се подава вече топъл въздух ли??)



Тема Re: Топъл въздух студен въздухнови [re: Шkoдa]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано01.09.03 10:25



Плеснах се зад вратЪЪЪЪ
но чуденето за съвета на майсторите си ми остана ... оти да се маха тръбата от топлия след като така или иначе си има регулатор?



Тема Re: Тръбата за топъл въздухнови [re: tron]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано02.09.03 00:53



Повечето от двигателите си имат едно устройство, което след загряване на входящия въздух до определени температури притварят, забележи - притварят!!! клапата за регулиране на посоката на постъпващия въздух и започват да пропускат повече хладен въздух.
При новите машини това е сравнително точно, но при по-старите - кой отваря, кой не отваря, кой пропуска от двете посоки,....Сам ще си прецениш дали машината ти работи по-добре само със студен въздух/а навярно ще е така!/ и ако те устройва - правиш си я така!



Тема Re: система за подаване на вода ...нови [re: Шkoдa]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано02.09.03 01:02



тъкмо се канех да пусна тема
за това че при дъжд и мъгла колата има повече мошност ...

а и съм чувал за разни системи (руски) за впръскване на вода в двигателя
нещо знаете ли по въпроса ?

===
за студения въздух .. като изклучих тея система за топлия въдух
все едно добавих още поне 5 коня,
препоръчах го на всички приятели които карат на ГАЗ
- всичките до един са много доволни - дори и зимата няма никакви проблеми ...



Тема Re: система за подаване на вода ...нови [re: lvo lll]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано02.09.03 09:00



Пробвах подобна система, която беше направена по най-грубия възможен начин, защото става дума за 1979 година, когато всички металообработващи машини бяха......
Имаше ефект, но в последствие се оказа че има и дефект! В смисъл че варовика от водата прави куп отлагания, иска омекотена вода!
А и право да си кажа - ефекта е да караш с такова устройство в тогавашния СССР, където имаше бензини АИ72 и АИ76!!! При това октаново число.....
А аз през тези години карах с авиобензин, който май се водеше 93-115 или нещо такова, но при него просто нямаше нужда от такива неща за да върви машината - та тя просто летеше!
Иначе системата е много проста - вакуумът от дренажната тръбичка/която се заменя с щуцер, като този за вакуума за изпарителя/ се прекарва през една система, подобна на турското наргиле!
За тези,които не я знаят - въздуха преминава през вода за да се пречисти. В случая - да се обогати с водни пари!



Тема Re: система за подаване на вода ...нови [re: Шkoдa]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано02.09.03 10:21



az si misleh dali da ne si sloza edna duza wyw wydushniq filty ri da pryskam tam
t.e. da razprashawam woda ... kato s nqkakyw datchik da merq wlaznosta i da podawam ednakwa wlaznost na wyzduha ..

а можеш ли да ми обесниш
каква е идеята на водата ...

чувал съм че подобрява октановото число,
и се разлагала на кислород и водород и оттам по добро изгаряне ...

според теб за ГАЗ - има ли нужда от такава система ?

аз бих си добавил такава ...
:)



Тема Re: система за подаване на вода ...нови [re: lvo lll]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано02.09.03 15:37



Dobre de. Wie s kwi koli ste? Shtoto mojta Vectra hich ne warwi na wlavno. Naj-koshmarnoto karane e kato e toplo i wlavno. Togawa imam chustwoto che sas 100s-a sam po-dobre. Izstine li i e suho e kato samolet!
Imam chustoto che ako dopalnitelno dobawia woda sawsem shte spre

Inache efekta e ednakaw i na gaz i na benzin ..... Ne warwi



Тема Re: система за подаване на вода ...нови [re: PRR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано02.09.03 17:07



Аз нали ти казах да си видиш кабелите





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.