Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 27.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Клапан на бутилката...нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.08.03 21:45



Последния път като зареждах, газаджията ми обясни, че явно имам проблем с клапана на бутилката и реши да спре да я пълни, защото помпата му се мъчила.

Досега (както и при последния случай), винаги ми се е пълнила така: около 1-2 литра преди да се напълни се забавя пълненето, а накрая става съвсем бавно и спира. Мисля, че това е нормално?

Според въпросния газаджия, трябва да спред пълненето рязко и според него имам проблем.

Казвайте дали е проблем, че имам още 3 месеца гаранция, да ходя да се рекалмирам.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: TheSaint]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано20.08.03 10:31



При мен ако има място в бутилката помпата пълни с (почти) константна скорост, в един момент изтраква и спира, ако я оставиш ще напълни още 1/2 литър, но мноооого бавно, не си заслужава чакането.
Предполагам това показва, че клапана ми е наред. И при зареждане на 30-40 различни газстанции (Шел, OMV, Лукойл в България и всякакви други в Германия, Австрия, Франция, Люксембург, Италия, Сърбия) ако е празна събира едно и също количество газ.

Veni, vidi, vici!


Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: чичoвoтo]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано20.08.03 12:40



Благодаря ти!
Очаквам още мнения...

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: TheSaint]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано21.08.03 09:12



И при мен забавя постепенно към края! Предполагам, че е от това, че сондата ми не работи (не се вдига поплавъка) и все едно ,че нямам такава. Бутилката се пълни до горе - 50,5 литра (тя е 50 л.). Забавянето, според мен се дължи на постепенното изравняване на налягането в бутилката с това на помпата. Мисля си, че ако има поплавък дадена бутилка, то той затваря клапана преди да се е изравнило налягането и затова спира рязко. Твоя поплавък действа ли или си като мен? (макар, че щом е нова би трябвало да работи)
Не съм сигурен, просто споделям мнение!



Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: TheSaint]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 10:46



По принцип блокировката е направена с идеята да има "тригер-ефект", т.е. в даден момент рязко да затваря. Но всичко зависи от състоянието на клапанчето и на целия механизъм.



Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: KOKO]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано22.08.03 11:21



Аз съм с 40 л. бутилка и я пълнят до 32, в редки случаи и до 35.
Какво излиза сега, имам ли проблем или не?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Клапан на бутилката...нови [re: TheSaint]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 11:52



Блокировката трябва да е на 80%, което е точно 32 литра.



Тема Re: нямаш проблем [re: TheSaint]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано22.08.03 12:43



щом се случва рядко




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.