Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 15.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема GAZ, ama benzin. pompa?нови  
АвторADl (Нерегистриран)
Публикувано20.08.03 23:17



inan golf - 2 GT 1.8 monoinj.
kogato e prevklu4en na gaz, trqbva li da se spira benz. pompa koqto e elektri4eska? 4uval sym razli4ni mneniq i sum obyrkan.
6te sym blagodaren ako spodelite va6eto mnenie i opit!



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: ADl]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 10:54



Наистина има различни мнения. Аз лично препоръчвам помпата да си работи, само инжектора да се изключи.
Предимствата са:
- превключването от газ на бензин става мигновено;
- няма опасност помпата, регулатора на налягането и инжектора да клеясат - те остават пълни с бензин;
- помпата непрекъснато претака бензин през регулатора и покрай инжектора, което ги охлажда и промива.
Недостатъка е само един - помпата работи, следователно се износва, но това износване не е по-голямо от колкото би било ако колата се кара само на бензин, даже напротив - помпата работи с по-чист бензин (който многократно е минал през филтъра).



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: KOKO]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 11:16



Това добре, но предполага някакво минимално количество бензин, нали.
А какво ти е мнението за карбураторите?



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: Гoшo]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано21.08.03 11:57



И то минималното количество трябва да е 10-15 литра, иначе ако караш на
4-5литра се прецаква помпата .
Карбураторите са с механична помпа и не може да се изключи.



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: KOKO]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано21.08.03 12:04



Ей като каза :
"помпата работи с по-чист бензин ,който многократно е минал през филтъра"
се сетих , че бензина в резервоара ми /останали са към 12 литра/ е от декември месец - смятай колко хиляди пъти се е пречистил



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: Гoшo]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 12:11



Да, трябва да има бензин. То дори и да се спира помпата, пак трябва да има бензин в резервоара. При карбураторните също има разни мнения - някой слагат клапана за бензин преди, а други след помпата. Аз предпочитам варианта "след" помпата, та тя да си е винаги пълна с бензин и да не работи "на сухо".



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: ADl]  
АвторSTEFAN (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 20:51



Moeto mnenie to4no protivopolojno na KoKo! Az predpo4itam spiraneto na pompata.Prevklu4vaneto sa6to stava barzo, za po malko ot sekunda i izob6to ne se use6ta. Imah vazmojnost da pokaram avtomobili sas spriani pompi-poslednite primeri sa Passat 1,8Monojetronic i Reno 19 Europe 1,8 Mono Bosch! Niakakvi problemi. Praktikata pokazva,4e ako 6ofiora e savesten i pone po edin pat na den pali na benzin,nai-dobre parvoto palene za denia i na okolo 150-200km izminat pat na edno tragvene prevklu4i na benzin za okolo 5km niama da ima nikakvi problemi. Nabludeniata mi sa dalgogodi6ni! Za benzin v rezervoara izob6to niama da go koemtirame-razbirase, 4e triabva da ima. A ako si s avtomati4en klu4 pri koito vsiako palene e na benzin, prosto sas spiraneto na pompata ti i udaljava6 jivota mnogokratno. A cenata i ne e za prenebregvane.4ao i se nadiavam da sam bil polezen!



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa? [re: PeGaz]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 11:56



А защо ако имаш в резервоара само 4-5 литра се прецаква помпата? Не би ли трябвало да е едно и също щом имаш някакво минималко количество бензин в резервоара (което според мен е по малко от 4-5 л.)




Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: M.]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано22.08.03 12:50



като е много малко бензина се мандахерца насам натам при завои,тръгване и спиране , и помпата за моменти може да засмуква въздух, а принципа на работа и е такъв че тя се охлажда от бензина и остава ли често на сухо се поврежда.
А бе хората са го изпитали на практика и са казали, че електрическа помпа не трябва да остава с малко бензин в резервоара.



Тема Re: GAZ, ama benzin. pompa?нови [re: STEFAN]  
Автор coolman ()
Публикувано22.08.03 13:01



според мен всеки сам трябва да си реши конкретно за неговия случай. като ми слагаха газовото казаха "няма да спираме помпата да охлажда дюзата" и т.н.
и я оставиха да работи. преди 2 месеца почнах да я чувам как жужи под задната седалка /не съм оставал с < 10 л бензин/. питах за нова в магазина - 400 лв. - естествено веднага се амислих да я спра докато още работи.
1. аз съм моноинжекция -> дюзата е доста по-далече от главата на двигателя - преди дросела и се охлажда от засмукванния въздух. в крайна сметка датчика ми за температура на въздуха и дюзата са един модул!
2. имам авт. ключ бензин -> газ, винаги паля на бензин, т.е. помпата и останалите джаджи от системата за подаване на гориво работят по малко всеки за да не "забравят" как.
3. рядко превключвам газ -> бензин /само ако остана без газ/
4. нямам излишни 400 лв.

сложих едно малко реленце и прекъснах помпата. сега всичко си е както преди единствената разлика е че не чувам жуженето на помпата, което ме устройва /засега/. няма разлика при превключването бензин -> газ -> бензин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.