Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема GIG2нови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 09:30



Накой колега слагал ли е ГИГ 2 на ауди? чувам че се дупчели смукателните колектори. интересуват ме следните въпроси:
1. На колко места се дупчи?
2. Къде точно се дупчи?
3.Като се продупчи какво се поставя- обикновена тръбичка (щуцер) или инжектор?
4. Наистина ли не се усеща спад в мощността както с обикновено АГУ?
5. колко време трае монтажа?
6. Има ли след това някакви ядове- в смисъл чувам, че ако не се продупчи на оптималното място може да се уцели зона на завихрене и да стане една......
7. Не на последно място- колко ще ми струва тази система при условие, че имам монтирана бутилка и арматура?
8. Вярно ли е, че се следят всички показания на антидетонациоинни датчици, ламба сонда и т.н с ГИГ-а?

моля пишете всякакви отзиви. Много се двуумя (май така се пише) за ГИГ-а



Тема Re: GIG2нови [re: Alex]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 10:35



Накой колега слагал ли е ГИГ 2 на ауди?
- Pitay eng. Doynovski
чувам че се дупчели смукателните колектори. интересуват ме следните въпроси:
1. На колко места се дупчи?
- Za vseki cylinder po dupka
2. Къде точно се дупчи?
- Na men mi e savsem blizo do bloka
3.Като се продупчи какво се поставя- обикновена тръбичка (щуцер) или инжектор?
- щуцер
4. Наистина ли не се усеща спад в мощността както с обикновено АГУ?
- samo v mnogo niski(pod 1000) i mnogo visoki(nad 5500) ima razlika. inache pone pri men nyama
5. колко време трае монтажа?
- pri men beshe 1 den
6. Има ли след това някакви ядове- в смисъл чувам, че ако не се продупчи на оптималното място може да се уцели зона на завихрене и да стане една......
Yadove nyamam (ponyakoga ako sloja mnogo gadna gaz se sluchva da gasne - no kato sipya normalna se opravya, ama tova ne e ot sistemata). Mnogo sam dovolen.
7. Не на последно място- колко ще ми струва тази система при условие, че имам монтирана бутилка и арматура?
- Pitay eng. Doynovski
8. Вярно ли е, че се следят всички показания на антидетонациоинни датчици, ламба сонда и т.н с ГИГ-а?
- za lambdata e vyarno, no moje da ya izklyuchish i da minesh na rachen rejim - kakto se seshtash, ako ya izklyuchish dinamikata zaminava. za drugoto - - Pitay eng. Doynovski
моля пишете всякакви отзиви. Много се двуумя (май така се пише) за ГИГ-а

Spored men si struva. Az pochti sam ya izbil (slojih ya april). I sam dovolen. I hodya do moreto sas 70 kinta (2.3 dvigatel).



Тема Re: GIG2нови [re: MB]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано05.08.03 11:56



Я уточни какви са тия 70 кинта до морето, че прозвуча като антиреклама направо, то 2.3, 2.3, ама не е ламя бре
Кажи барем километри

Veni, vidi, vici!


Тема Re: GIG2нови [re: чичoвoтo]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 13:27



Otivane, Vrashtane i Vratkane na myasto :))) sredno 9,5 l na 100 km pri okolo 120 - tochno kolkoto na benzin...



Тема Re: GIG2нови [re: MB]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 16:29



Това хубаво, ама кажи и колко пари ти излезе монтажа. А защо да се изключва ламбдата- в смисъл ако не бачка- тогава ли?

70лв за колко километра?

аз като разход на гориво не се оплаквам от моята газова. проблема ми е, че в динамиката се усеща...а и като пусна климатика съвсем нещата се сговняват- не че не върви, ама не е като на бенизн...та затова се интересувам. един колега си сложи на типо уредба за 1800 лева. това вече ми се струва прекалено! ако караш нормално по около 10-12 000 на година- ще я избиеш след 3-4 години. дотогава я камилата....



Тема Re: GIG2 [re: Alex]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 16:30



а и още нещо- само инж. Дойновски ли слага ГИГ в София? защо ако е толкова добра тази сситема не е получила по-широко разпространение- имам предвид да се слага и в други сервизи.
Чувам също че се настройва с компютър- има ли такова нещо?



Тема Re: GIG2нови [re: Alex]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 17:58



70 kinta za:
Sofia-Sozopol - nasam natam bramchane - posle Sozopol-sofia.
Pochti vseki weekend hodya do moreto. Sreden razhod okolo 9,5. No kato karam ikonomichno sam padal i na 8l/100 km. Po-malko tazi kola ne moje da padne.

Tova za lambdata bilo napraveno za bakshishi. Kato stoyat na stoyanka da si izklyuchat lambdata i rachno (s potenciometarche) da si regulirat oborotite - da sa minimalni, za da pestyat(i da se toplyat, ako e zima). Az sam go puskal samo za maytap - da si poigraya. Inache lambdata si ya chete i si ya polzva aktivno.

Naistina se nastroyva s komputer. Rusnacite sa napravili programka i interface. Zakacha se laptopa i se deystva. Ne te kefi dinamikata - promenyash krivata. Daje i dokato karash. Nie s eng. Doynovski minahme okolo 50 km. gaz/spirachka dokato stane kakto na men mi haresva - shtoto ima dosta parametri. Osven tova sistemata se uchi i s vremeto stava po-priyatna. Ne che e golyama filosofiya da se napiche algoritam, koyto kato natrupa danni dinamichno da promenya rabotata, no vse pak sa go napravili i raboti.

Ne na posledno myasto - az lichno sam mnogo dovolen ot eng. Doynovski. Opravi mi nyakolko drebni neshta po kolata taka mejdu drugoto. Abe s dve dumi - tochen e i raboti dobre. Tova sa moite nablyudeniya. Ako moga da ti pomogna s meshto drugo pitay?



Тема Re: GIG2нови [re: MB]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 08:17



а какво става ако реша да продам колата без ГИГ-а- ще се наложи да се запушат дупките по смукателните колектори с винтчета, или....



Тема Re: GIG2нови [re: Alex]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 10:16



Shte tryabva da izmislish nyakakvo podobno reshenie...

Ne znam dali moje da se sloji gazov injection bez dupchene.



Тема Re: GIG2нови [re: MB]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано06.08.03 11:10



Не може




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.