Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 04.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за АГУ  
Авторs_ms (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 10:14



Имам Opel Astra 1.6i.
Посъветвайте ме какво АГУ да си купя. Има ли смисъл от електрониката която автоматично превключва от бензин на газ?



Тема Re: Съвет за АГУнови [re: s_ms]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано01.08.03 10:47



За автоматичното превключване има разни мнения. Според мен е ненужно - по-просто и по-надеждно е да има обикновен превключвател за ръчно превключване.



Тема Re: Съвет за АГУнови [re: s_ms]  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано01.08.03 11:25



Здрасти значи
Въпроса ти е доста уместен и дискусионен - уредби бол, едни по-добри и скъпи, други - по евтини и понякога по-капризни. Ако си на ТИ, с техниката поразгледай форума, има доста дискусии на тема изпарители, ламбда емулатори и други полезни неща.
Преброй си париците и решавай - да спестиш някой лев и с помощта на клуба да се бориш или направо иди в сервиза на BRC

, също така имам добри впечатления от сервиза срещу басеин Спартак.
Последните месеци на C16NZ съм с вакуумен BRC 90P с ръчно управление и поне до сега няма проблеми (изключая оранжевата лампа - ама то е щото нямам емулатор), един колега от клуба наскоро също си монтира такава на Астрата и доколко знам също е доволен.

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!

Тема Re: Съвет за АГУнови [re: Taratorko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.08.03 12:18



Да добавя:

Колата ти е направо създадена за монтаж на АГУ. ФИрмите са монтирали стотици уредби още от Кадет...

По възможност ключа да е автоматичен модел който има възможност за принудително превключване газ бензин и освен това да подава за 1-2 сек импулс към дюзата и бензиновата помпа при включване на контакт. За да се развъртят и по този начин да се избегне затлачването...

Нека не забравяме че има и други видове изпарители - Renzo Landi, Landi, Lovato... Аз карам с първия и съм изключително доволен - много богати възможности за настройка, освен това няма опасност да пропусне газ в охладителната система...

Обиколи сервизите и виж какво предлагат и за какви пари - ти ги даваш и не ми се иска да останеш недоволен от съветите - все пак решението си е твое




Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: imitev]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано08.08.03 01:37



"...naprawo syzdadena... " za GAZ ...

mozesh li da razkazesh poweche zashto smqtash che e taka :)

ima li znachenie harakteristikite na konkretniq izparitel
kogato se izbira model za tozi dwigarel C16NZ
(mai taka se kazeshe dwigatelq Astra 1,6i)

moga li da te pitam za butilite
nqkoi kazwat che tezi koito se slagat wmesto rezerwnata guma
bili uzasno tezki ... ?
wse edno wozish oshte edin chowek winagi s teb
werno li e ?

Редактирано от lvo lll на 08.08.03 01:39.



Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: lvo lll]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано08.08.03 09:03



Хе хе, за бутилките е малко вярно! Тежки са си! Вече газстанции бол, та можеш да караш и с бутилчица 20л!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: lvo lll]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.08.03 10:04



Смятам така защото:
1. Инжекциона има 1 клапа - по-лесно настройване на разхода - само 1 винт за дебит
2. Проста система за празен ход - не създава проблеми при работа на газ
3. Предварението на запалването не зависи от горивото - даже и в сервизен режим не се променя - спестяваш емулатори на ламбда сонда и т.н.
4. Не са нужни емулатори на инжектор и бензинова помпа - инжекциона просто не ги следи
5. Безпроблемна работа с повечето изпарители - наблюдения от Ренцо Ланди, Ловато, БРЦ...
6. Мотора е за безоловен бензин - няма потъване на клапаните при работа на газ.
... и т.н.

За бутилката - ами прав си - но за икономия 2,50 лв. /100 км съм направил тоя компромис




Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: imitev]  
Автор s_ms (непознат )
Публикувано08.08.03 12:22



Благодаря ти за компетентните съвети !
Обиколих магазините за АГУ, горе долу предлагат едно и също, а и като цени.
Предлогиха ми Renzo Landi за 420 лв.
В тази цена е включен монтаж и обикновенна цилиндрична бутилка. За бутилка в формата на автомобилна гума + 60лв., за електронен блок за автоматично преминаване бензин-газ + 60лв.
Относно бутилката вместо резервна гума ми казаха че е доста тежка и ми препоръчаха 30 литрова, която да се монтира до калника. Това че сте е несиметрично разположена няма ли да окаже влияние?

За бутилката - ами прав си - но за икономия 2,50 лв. /100 км съм направил тоя компромис - какво имаш предвид?



Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: s_ms]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано08.08.03 13:02



Колата ми е комби. Бутилката ми е на мястото на резервната гума. Иначе губя много място...

Не съм я теглил но я вдигам с 1 ръка - значи не е повече от 30 кила... Събира 35 л без поплавък... макс 70 кг. в багажника... чак пък толкова... Цилиндричните да са 10-15 кг по-леки... и тях не съм теглил...

За 2,5 лв/100 км имам предвид точно това - икономия 2,5 лв./100 км при каране на газ...

Ел. блок е скъпичък 60 лв. - по добре си вземи някакъв БГ за 20-30 лв.




Тема Re: naprawo syzdadena za GAZ ...нови [re: imitev]  
Авторs_ms (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 14:50



А колко е нормалния разход на газ? Имам предвид повишава ли се в сравнение с разхода на бензин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.