Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пръсна ми се кутия на възд. филтър  
АвторPиkapдo (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 22:48



Здравейте колеги!
Моля някой който разбира да ми поясни следното:
Вече за втори път ми се пръска кутията на въздушният филтър. Случва се след няколкократно праминаване от бензин на газ и обратно за късо време. Така става защото има светофари и задръствания и ако не е загряла добре колата - гасне. За това съм принуден да преминавам на бензин когато съм на светофар или във задръстване. Чу се гръм и като слязох, отворих капака и видях пораженията.
Колата е Тиат Темпра 1.8i.e. 1995 г. със изпарител Ловато.
Моля някой да ми обясни дали това е нормално или аз правя нещо не както трябва. Освен това ако някой знае от къде мога да си купя втора употреба кутия за възд. филтър ще му бъда благодарен. моля да е във софия или във краен случай във Бургас след 18.08.2003 г.
Предварително благодаря.



Тема Re: Пръсна ми се кутия на възд. филтърнови [re: Pиkapдo]  
Автор БaтГoйko (индианец)
Публикувано30.07.03 00:24



не съм спец по газовите (еле по инжекционите), но съм чувал че това се случва и хората правят "обратен клапан" или нещо от сорта.
това чудо служи точно за да се избягват такива поражения и представлява парче тръба с подходящ диаметър, на което са пробити няколко дупки и е надянато плътно парче гума. Идеята е като гръмне газта гумата да се разшири и да изпусне налягането. (навремето имаше едни колела "школник" на които вентилите им работеха по същия начин)
това "чудо" доколкото знам се слага след смукателните колектори. даже съм виждал и самата тръба след колектора да е надупчена и отгоре да е надяната някаква гума (примерно вътрешна от някакъв мотоциклет)
Това мога да кажа, със сигурност колегите ще добавят още много

Какво му остава на човека – корава длан и пишка мека


Тема Re: Пръсна ми се кутия на възд. филтърнови [re: Pиkapдo]  
АвторGTE (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 10:03



spored men mnogo ti e bogata smeta i zatova ti gasne kolata zatova i ti gyrmi, na studen dvigatel gazta ne se izparjava i postypva ot izparitela v dosta po golemi kolichestva, neobhodimo e da se regulira samija izparitel, sigurno kato zapalish na mjasto i vdignesh kapaka na dvigatelja se useshta mirizma na neizgorjala gaz.



Тема Колата ти гърми порадинови [re: Pиkapдo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.07.03 10:09



няколко причини:
1. Бедна смес
2. Кофти запалване - свещи - износени, с грешно топлинно число, неработещи, кабели, капачка, палец...
3. Избил смукателен клапан
4. Кофти газоразпределение - износен вал, ангренаж...
и др.

Най-вероятно е от бедна смес - нали ти гасне студена...




Тема Re: Пръсна ми се кутия на възд. филтърнови [re: Pиkapдo]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 10:10



Вероятно наистина основния проблем е настройката на АГУ-то. Правилно е да се кара на бензин докато малко поне загрее, след това да се мине на газ. При това не бива да гасне на газ! Ако гасне - това е признак за лоша настройка. Иначе клапана който е описан може да помогне и не вреди да се направи за всеки случай, но вероятно при правилна настройка на АГУ-то ще се мине и без него.



Тема Re: Пръсна ми се кутия на възд. филтърнови [re: KOKO]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.07.03 11:52



Коко е абсолютно прав! Икономията да не загрееш двигателя/а това в тези жеги става за отрицателно време!/ ти излиза през носа!
При температура на двигателя 60 градуса изпарителят вече би трябвало да работи както трябва!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Пръсна ми се кутия на възд. филтърнови [re: Шkoдa]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 14:22



гърменето най-често се дължи на неизправност в силовата верига. провери си кабели свещи дистрибутор, палец, въобще всичко.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.