Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема razsyzdenija za optimizirane rabotata na gazнови  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 09:30



ne iskam da razpalvam nqkakyv spor a samo teoretichno da kaza kakvo sym reshil a tezi koito im se razsyzdava po temata da kazat kakvo misljat.
znachi az imam Vectra 1.8 mono inj sys smesitel v injeciona i AGU Lovato, ta smesitelja mi ima otvor s fi 35 mm. edinstvenoto koeto iskam da napravja az e da namalja fito na vyzduhovoda s edna pregrada i da go napravja syshto na fi 35, zashtoto sega e fi 70 i v momenta podoben efekt postigam kato slagam na vyzduhovoda edin 4orap.
sega shte obqsnaq zashto go slagam, zashtoto bez tozi chorap njama prazen hod, a za da ima prazen hod trjabva da razvija izparitelja taka che pochva da harchi pone s 2 litra otgore, koeto ne me ustrojva, a s tazi pregrada pone do skorosta do kojato az karam 120 km vyrvi i uskorjava bez promjana (vse edno dali ja ima ili ja njama pregradata)
no me drazni tova che imam chorap i zatova tyrsja po-inteligentno reshenie, zatova iskam da sloza pregrada kojato shte ogranichi fito do tova na smesitelja.
drugo nabliudenie koeto imam e che pri karburatorite i pri pylnite inzekcii droselovata klapa e predi diuzata ili gorivnija ziglior, no pri gazta smesitelja e predi droselovata klapa koeto spored men vodi do tova che ne moze da se napravi dobro syotnoshenie mezdu postypvashtoto gorivo i postypvashtija vyzduh.
edinstvenno pri monoinjeciona diuzata pliue gorivoto nad droselovata klapa i zatova i moeto mnenie e che monoinjeciona e dosta daleche ot izstinata i ot fullinjeciona.
neka njakoj me popravi v punktovete v koito gresha i kazete kak mislite shte se otrazi tazi pregrada kojato mislja da sloza na pytja na vyzduha.



Тема Да правилнонови [re: Naemnik]  
Автор koss (новак)
Публикувано16.07.03 09:43



Аз така намалих двойно сечението на маркуча на въздухопровода, сложих направо друг маркуч и резултата:
градско - 10 литра
извунградско - 7 литра
и най-вече колата стана много пъргава - изпарителя е турски , нов по лиценз на ловато

колата е фиат типо 1.4 моно

.
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!"

Редактирано от koss на 16.07.03 09:46.



Тема При Ловатото наистина съществуватнови [re: koss]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.07.03 12:05



такива проблеми...

Аз карам с Ренцо Ланди и там има 2 винта за регулиране за празния ход и за качеството на сместа при средни и високи обороти. Не е нужно да запушваш въздуха...

Имам приятел с Типо 1,4 моно и Ловато - докато не запуши въздуха не може да се докара газта, вървенето, разхода и това си е!

Не всички изпарители стават за всички коли

Лично аз смятам че поставянето на прегради на пътя на въздуха трябва да се прави само в краен случай - когато нищо друго не помага... Все пак се смъква разхода, не толкова колкото ако се настрои без преграда, но все пак е по-малък от текущия...




Тема Re: При Ловатото наистина съществуватнови [re: imitev]  
Автор Jethro (изследовател)
Публикувано16.07.03 18:16



Лесно ви е на вас :)
Само намалявате сечението на тръбата за въздух ... а това е лесно !
А аз като трябва да разширявам тръбата, а ?
:)



Тема Re: При Ловатото наистина съществуватнови [re: Jethro]  
Автор Maнияka (наивник)
Публикувано16.07.03 21:27



Иаз съм с Ловато-вакуумен,колата е карбуратор.
Смесителя е от най-тъпите-щуцери в карбуратора.
Аз пък съм с идеята въобще да разкарам дифузорите и без това въобще не помирисвам бензин.
Един път пробвах обаче се получи много бедна смес,според мен от
геометрията на карбуратора.
Мисля да пробвам с плочка и без дифузори.
Забележете колко популярно е 'шлайфането' на смукателните колектори
и от този род напасвания.Никой обаче не се сеща,че при работа на газ
дифузорите са излишни препядствия на пътя на въздуха.



Тема Хаха :)))нови [re: Jethro]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.07.03 23:09



Ами да идвам с големия ъглошлайф и чука 7 кг.




Тема Направо ще стане LPG тунингнови [re: Maнияka]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.07.03 23:17



При моноинжекциите няма дифузори - аз какво да разкарам При мен смесителя е тясното място, там се ползва ефект на Вентури за да се създава пад на налягане...

Не случайно щуцерите се навиват в средата на дифузора - там се създава пад на налягане за да ти работи изпарителя. Малко да не уцелиш мястото и става плаче мамата ...

При работа на газ няма чак толкова голямо значение колко ти е широк отвора преди дроселовата клапа...


Редактирано от imitev на 16.07.03 23:18.



Тема Re: Хаха :)))нови [re: imitev]  
АвторTOЙ (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 23:48



Здравейте юнаци!
От доста години чета една книга от време на време:
Автомобилни газови двигатели от Т.Анчев и А . Димитров издадена 1984г.
Това са едни от първите сериозни изледвания в българия на газови уредби произведени в Европа и у нас.
Не се занимавам само с този бизнес но го практикувам за лични нужди и по резултатите мисля успешно.
Всяко нещо ,което е практично , удобно и гениално е ПРОСТО.
Какво е изпарителя?
1. Намалява високото налягане от газовия резервуар.
2. Дозира необходимото количество газ според вакуума в смукателния колектор/ редуцирано от дроселовата клапа/
3. Има и ситема за за разтоварване на двигателя при преход от висока мощност към празен ход.
По това ,което прочетох по- горе мога да кажа за всяка система какво върши.
1. Първия редуцир намалява налягането от приблизит. 8 атм. в бутилката на 0,7 атм.
Тази система може да се регулира / в някои изпарители само конструктивно в други само при пълно разглобяване/ и с това се определя за каква мощност двигател е предназначен изпарителя.
2.Втората система дозира необходимата газ за оптимална горивна смес спрямо натоварването на двигателя.
Тук са основните точки по които може да се работи.
Въпроса се свежда до вакуума в зоната на влизането на газта в карбуратора или смукателния колектор.
В случаите когато се налага запушване на смукателния колектор значи ,че не се отваря достатъчно втората дозираща система на изпарителя и обратното.
Има един закон във физиката за движението на флуидите, от който се прави заключението:
По-добре е да не се намалява сечението на тръбопровода на газта а сечението на отвора ,в който се смесва газта с въздуха.
3. Разтоварващата система или маркуча ,който е свързан в смукателния колектор определя скоростта на намаляване на оборотите при рязко отпускане на педала на газта.

ВСИЧКО това може да се обясни по-подробно но става много сложно.




Всичко просто е гениално!



Тема Щях да забравя !нови [re: TOЙ]  
АвторTOЙ (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 00:02



Имам чук и то голям!



Тема javno che tova koeto iskam da napravjaнови [re: TOЙ]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 09:52



... otdavna veche e postignato i ima njakakvo objasnenie, v krajna smetka izparitelja naistina ne e njakakvo super komplicirano ustrojstvo
interesno mi e obache zashto tozi problem kojto imam az, kato cheta tuka iz foruma, se okazva che ne e samo moj, ne e samo na izparitelite Lovato i na dvigatelite na Opel, imam poznati koito karat s BRC-ta i te imat problemi ot podobno estestvo i im se nalaga da korigirat dostypa na vyzduha
javno e che trjabva da se poznava procesa na dozirane, smesvane i podavane na gazta za da se nastroi sistemata da raboti dobre
fakt e che fabrichno montiranite AGU-ta njamat podobno ustrojstvo kato trojnik ili dvojnik, a garaznite slagame pregradi i za vyzduha za da rabori zashtoto moze bi ima njakakyv parametyr drug kojto ne e spazen i s tova toj se kompensira




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.