Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 26.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема nastroika na landi 80 se  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 17:09



niakoi znae li kak to4no stava nastroikata na tozitip izparitel .ima edin vint i drugia e vinta na ednoprehodnika . kolata e s dvg.1.3l. i gori 10l. gas koeto mi se vijda mnogo. blagodaria!



Тема Re: nastroika na landi 80 seнови [re: ivo]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано24.07.03 20:46



Този изпарител се настройва както Ловато и другите изпарители с 1 винт - за ПХ.

Първо докарваш някакви що-годе нормални обороти с винта на изпарителя... После излизаш извънграда. На равно. Изпъваш колата и ако вдигне 160+ - значи много е открехната . Трябва да се понамали вървенетоо... Това става от винта дето е на маркучите които отиват към карбурацията... Завиваш полека докато спре да вдига повече от 140-150 (даже това е много според мен но всеки си избира сам...)

После почваш да завиваш винта за ПХ (празен ход - на изпарителя) докато колата работи на място докато почне да се тресе мотора... Развиваш полечка докато се стабилизират прилични обороти на ПХ и това е реглажа...

Ха честито!

PS: Каква е колата, брой скорости, карбуратор какъв и това ако е градски разход - по-добре не я пипай, ако работи перфектно...




Тема и аз съм с ландинови [re: imitev]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 14:37



И аз съм с такава газова уредба и доста пъти безрезултатно съм се опитвал да намеря къде са въпросните винтчета за настройка. Това се дължи и на факта че в двигателя ми буквално няма къде "игла да падне", всичко е набутано и компресирано до дупка (имам и климатик). А изпарителя ми е сложен на доста неудобно място и седи странично обърнат т.е. не по посока на движението.

Та значи може ли някой да даде един "жокер" кои са точно тези винтчета? Като гледам изпарителя с лице към него (т.е. гледам го откъм плоската страна) има някакъв винт с пружинка точно в средата. А отдясно странично ми се струва че има още някакво винтче, за съжаление при мен достъпа до тези винчета е доста затруднен от много-то кабели и маркучи и поради това че изпарителя ми е почти долепен до стената на купето.
Та ако някой внесе повече светлина, кое винтче точно за какво е ще съм му много благодарен.
Газовата ми е Ланди SE 81 SIC.
благодаря предварително



Тема Re: и аз съм с ландинови [re: M.]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано25.07.03 16:04



Винта с пружинката ти е за празния ход. Винта(винтовете) който е на маркуча към карбуратора (инжекциона) служи за настройка на макс. скорост а от там и на разхода...




Тема imitevнови [re: imitev]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 10:55



imitev saglasen li si da se vidim v ruse niakoj pat da mi poglednes uredbata.imam priatel tam kato mu otida na gosti da se vidim da ia poglednes.ste piem po niakoia bira posle.moze da vzema i emblemite ako sa gotovi.razbral sam vsi4ko ot tvoite raziasnenia za nastroiki no vse pak e drugo da ia vidis ti. na gaz varvi okolo 100-110 ne darpa ne sazdava problemi na bair malko po -taka no se spravia.gori okolo 7.5- 8 izvangradsko i predpolagam 10 gradsko/nego ne sam go zasi4al.oba4e kato ia sloza na benzin me kefi isi kazvam ei taia kolica bila gotina.ako mozem da ia izlazem da varvi kato benzin ili okolo tova a da ne vdignem razhoda.TAKIVA skorosti 150-160 ne sam vdigal .kolata e kadet 1.3s karburator ednokameren s uredba stargaz.slozil sam svesti s srebaren elektrod.pritoka za topal vazduh e zapusen s kapa4ka ot burkan na v.filtar.e ti ste vidis ako moze nesto da podobrim ako se navies de...ne iskam da vdigam golemi skorosti hem da sia pazia i t.n da ne gori maslo i dr./zastoto sega ne gori ako se kara okolo 100/ misalta mi e da podobrim uskorenieto na gaz i po bair da darpa pove4e da ima hubava dinamoka kakto se kazva e 4ao.4e maj stanah dosaden



Тема Re: nastroika na landi 80 seнови [re: ivo]  
Авторвapт 1.3 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 16:40



в сайта погледни

много хубаво са показани изпарителите

и аз имам електрически засега съм доволен чакам зимата



Тема Re: nastroika na landi 80 seнови [re: ivo]  
АвторГoлф (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 18:59



На http://lrenzo.hit.bg/Bulgarian%20Version.htm може да видиш изпарителя и не само него
И моята кола е с климатик, АБС и серво и изпарителя е доста далеч от плочката към инжекцията.
Гори 10/100 и не успях да я сваля дори и без да я напъвам. Мотора ми е 98к.с.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.