Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АГУ и пласмасови колекторинови  
Автор KKP (??)
Публикувано19.07.03 13:30



Имам Peugeot 405 2.0i с пластмасови колектори. Каква газова бихте ми препоръчали?
Ако сложа обикновенна газова (електрическа) има ли вероятност да ми "гръмне" и ако да има ли начин да го избегна?
Кажете и някаква ориентировъчна цена. Благодаря.



Тема Re: АГУ и пласмасови колекторинови [re: KKP]  
Автор Любитeл (biraaaaaaaaa)
Публикувано19.07.03 14:48



Имам познати смелчаци, които са сложили обикновено АГУ на коли с пластмасови колектори и за сега нямат проблеми, но тя белята веднъж става...
Може да се сложи газов инжекцион, така няма опасност да гръмне, пък и колата ще върви по-добре и по-икономично на газ, а и работата и на бензин няма да се промени особено защото може да се каже че няма намеса по смукателната система (плочки разни). До колкото знам има няколко варианта:
1) Руска ГИГ - цена около 1200
2) Италиянска БРЦ, Ловато... - над 1800
3) Холандска Виале - последно знаех за около 5000, но това беше отдавна.

Аз лично бих си сложил ГИГ.

Успех



Тема Re: АГУ и пласмасови колекторинови [re: Любитeл]  
Автор bobybc (почти познат)
Публикувано22.07.03 11:19



моя Меган 1.6 пълен инж не е с пластмасови колектори, защо тогава ми в представителството на БРЦ и на още едно място ми казват че не може да се сложи обикновено АГУ , а само газов инжекцион?
разликата в цените е доста голяма.
разхода на бензин е сравнително нисък , пък и не карам много (10000-15000 км годишно) , та за тва не мисля да слагам газов инжекцион... но ако може да се сложи по-евтина (мах 600 лв) ще се замисля :)


__
/ \
/ /\ \
\ \/ /
\__/


MEGANE

Тема Re: АГУ и пласмасови колектори [re: bobybc]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 11:54



Принципно газовия инжекцион е по-добър. Всъщност при инжекторните автомобили само с такъв тип уредба може да се получи така че колата да работи на газ също толкова добре колкото на бензин. Проблемът при по-новите коли е не само в пластмасови колектори, но и наличието на разнообразни датчици, които могат да се повредят при евентуално запалване на горивна смес в смукателните тръби. Иначе ползата от монтаж на АГУ при малките коли е наистина съмнителна - изплаща се бавно, заради малкия разход, а бутилката заема полезно място от и без това не особено големия полезен обем на колата.



Тема Re: АГУ и пласмасови колекторинови [re: KOKO]  
Авторamitko (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 10:39



A, za malkite koli ne e tochno taka.
az karam edin Rover 111 SL s 1.1 dwigatel
Slojih mu gaz i hodia do moreto (ot sofia) za 15 lv. Pri wsichki sluchai se izplasha, move za 1 godina wmesto za polowin, no se izplashta.
drugoto za poleznia oben sushto e otnositelno. Az si misleh che kato sloja AGU niama da imam miasto w bagavnika, obache edna 33 litrowa uredba zaena po malko ot 1/3 ot nego, oswen towa obiknoweno na malkite koli im pada zadnata sedalka, ta bagajnika stawa dosta goliam, obsjto wzeto po - goliam otkolkoto na Pegeout 405.

I ne biwa da se zabrawia, che chowek si kupuwa kola a ne kamion.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.