Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема автоматично преминаване бензин->газнови  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 11:08



Здравейте,
карам Seat toledo 1.8mi с двигател на WV (тип RP) с газова уредба Landi Renzo. Уредбата ми е такава че винаги пали на бензин и след това сама превключва на газ. Момента с преминаването на газ ми е много неясен и най-вече кога точно става това? Дали като вдигне определени обороти, като загрее или след определено време? Някой може ли да даде повече светлина по въпроса?
Питам защото ми се струва че колата ми харчи повече бензин от колкото би трябвало ако само пали на бензин. Аз я карам 99.99% на газ обаче ми се струва че от палене ми хаби един литър бензин на 4-5 дена!?!?!
Струва ми се че като е на ниски обороти си кара на бензин, възможно ли е това, според вас?
Благодаря предварително



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: M.]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 12:23



Има разни варианти. Аз лично не съм любител на тези автоматики и предпочитам прост ръчен превключвател. По сигурно е.
Иначе, ако можеш - направи си някакъв индикатор (напр. с 2 светодиода) който да показва точно на какво гориво си в момента и кога се сменя. Най-елементарна проверка ще е да вземеш някаква възможно по-слаба лампа и с дълъг проводник да я включиш към клапана за газ, така че да свети когато е отворен за да видиш какво става докато караш.



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: KOKO]  
АвторBenton (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 23:03



Mislia he tvoia kluch ima 3 polojenia: avtomatichno, benzin, i "avariino gaz" - t.e. ako ti svurshi benzina, da karash samo na gaz. Napravi slednoto. Plaish si na benzin, kato otlepui strelkata za temperaturata, mini na "avariino gaz" i si karai taka. Kato palish, minavash na benzin ili avtomatichno i tova e



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: M.]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано15.07.03 09:16



Здравей, мисля че и моето устроиство е подобно - електронен превключвател. Предимствата пред ръчния са много - мисля че бяха дискутирани по долу. Превключването на ГАЗ става след като се преминат определени обороти, които от своя страна могат да се регулират - чрез намотки на кабелите на свещите. Предполагам колата ти е инжекцион. По добре е винаги да я палиш на бензин в положение на ключа <бензин>. Когато ти загрее двигателя - тогава превключваш на положение <автоматично>. На свободна форсираш и тя преминава на газ. Ако са ти високи оборотите на преминаване - отиди в сервиз да ти свалят тази граница. Но нали се сещаш до какво води преминаването на газ при студен изпарител!!! Отделно от това е хубаво от време на време да караш на бензин - за да си поддържаш инжекциона. В града това си го осигуряваш със всекидневното палене. Нормално е да харчи повече - все пак работи на смукач. Копчето за принудително палене на газ използвай само в краен случай - когато не пали на бензин, което пък хич не е добре. Дръж малко бензин в резервоара - щом караш основно на газ той постоянно се претаква и му пада качеството. Лично аз поддържам на зареждане до 1/3 от резервоара. Май стана дълго... Но общо взето - това е!

P.S. Не обърнах внимание, че си моно. Може би част от нещата по-горе не важат - за инжекторите

Редактирано от kEFi на 15.07.03 09:19.



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: kEFi]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 17:12



Благодаря ти много за информацията,
копчето за превключване на моята система има само 2 положения. Едното е на газ (с палене на бензин) а другото е само бензин. Сега вече съм почти сигурен че когато съм на ниски обороти колата ми кара на бензин. (от което не съм особенно щастлив) Онзи ден ми се случи следното: карах в локалното на Цариградското и тамън да изляза на самото него колата ми заби.......а вън един дъжд.........но както и да е оправих се. Днес я водих на сервиз и човека каза че някакъв маркуч в бензиновата помпа се бил скъсал и трябвало да се смени (при мен щото съм бил с газова било трудно понеже помпата била точно отдолу та трябвало да се демонтира газовата и т.н. но това е друга работа...). Та мисълта ми е, че явно точно тогава съм се движил на бензин и помпата е спряла да подава гориво . Аз си мислех че щом премина веднъж на газ докато не загася двигателя съм на газ.
А някой може ли да каже при какви обороти горе-долу трябва да преминава на газ?
Защото, като си помисля то карането в София е в голямата си част пълзене пред светофари и каране на ниски обороти, което ще рече, че от тази газова уредба няма голям смисъл.



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: M.]  
Авторpriatel (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 01:55



prosto klucha ne ravoti dobre -povreden e idi da ti go podmenjat



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газнови [re: M.]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано16.07.03 09:25



Не бе готин Когато колата ти мине на газ - караш само на газ(свети ти червената лампичка). Преминаването става само един път при N оборота.При мен те са 2200-2400 за да не се налага да форсирам, за да премина на газ. Преди това бяха 4200. И друго - колата пали винаги на бензин, независимо от положението на ключа, но:
1.В положение <бензин> гори само бензин.
2.В положение <автоматично> пали на бензин (лампичката мига) и след качване на N оборота автоматично минава на газ(свети зелено). Не е желателно това превключване да става при недостатъчно загрял двигател, затова сутрин пали и карай на положение<само бенз.> докато загрее двигателя. Като достигне работна t превключи на <автоматично> и на съединител форсирай за да преминеш на газ. След това цял ден си карай на <автоматично>. Но свикни да преминаваш Б/Газ при свободен ход на двигателя - пак авт. но по твоя команда, защото ако стане на ход и особено при набиране може да направиш бели по двиг.(усещаш нещо като удар със забиване на предницата).
Прминаването от газ на бензин става основно само след като загасиш двигателя (автоматично)!
За оборотите - диапазона е от 2000 нагоре, но сам разбираш, че е неудобно това да става при 4-5к оборота...така, че казваш на майстора приблизително, а той ще си брои намотките! Успех!

Редактирано от kEFi на 16.07.03 14:38.



Тема Само да вметна!нови [re: kEFi]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.07.03 09:41



Ключовете по принцип имат потенциометри за регулиране на оборотите на превключване...

Броя намотки от едно положение нататък върху един проводник не би трябвало да влияе върху оборотите на превключване все пак се индуцират импулси пропорционално...




Тема Re: Само да вметна!нови [re: imitev]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано16.07.03 11:32



...В сервиза на StarGaz (oще сън в гаранция) по този начин ми свалиха границата на превключване - чрез намотки + ключ



Тема Re: автоматично преминаване бензин->газ [re: kEFi]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 11:43



Добре де, ако ще помниш да палиш на бензин при студен двигател, а също и ръчно (напрактика) да минаваш на газ сетне, какъв е смисъла от автоматиката (освен усложнената конструкция и допълнителните кабели :-))? То тогава простия ключ с 2 положения е по-добър, щото няма какво да форсираш - просто го щракаш в момент когато колата е на скорост без много газ и изобщо не усещаш промяната на горивото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.