Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема naema li se njakoj s nastrojkaнови  
Авторshoti (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 14:43



vyprosa mi e naema li se njakoj s nastrojka na AGU Lovato. shte mu platja, vyprosa e da go nastroi, zashtoto veche minah prez vsichki servizi iz sofia i efekta e takyv che kolata harchi mnogo, a kato mi zapushat vyzduha ima stabilen prazen hod i ne harchi mnogo no vyrvi s myka po bairite, a BG e dosta hylmista i e myka.
ta ne me prashtajte po majstori, ako njakoj ot vas koito razbirat se navie DA, no po prostaci koito sybirat 20 kinta i ne razbirat nishto ne me prashtajte i na prehvalenata ruj planina hodih i tam syshtata rabota.
Kolata e Vectra 1.6 mono izparitela Lovato elektric, s plochka.
Razhod gradsko 12 izvyn 10 litra pri mnooooooooooooooogo ikonomichno karane



Тема А някога горяла ли е по-малко???нови [re: shoti]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано14.07.03 15:43



Защото има много варианти поради които да ти гори много колата...

По принцип настройката не е много сложна и можеш и сам да си я направиш.

Такова лично аз не съм настройвал, но колегите тук които имат по колите могат да дадат някакви наставления!




Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: shoti]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 17:31



Настройката не е толкова сложна. Тъй като така или иначе при смяна на въздушен филтър, при смяна на сезони и т.н. трябва да се донастройва най-добре е да се научиш да си я правиш сам. Грубо казано процедурата е:
Първо с врътката на изпарителя се настрояват оборотите на празен ход. Просто въртиш насам-натам и търсиш стабилни обороти, като форсираш на ръка за да не ти гасне, и заради инертността на настройките. Като постигнеш стабилни обороти на ПХ, близки до тези на бензин - въртиш кранчето на смесителя и форсираш двигателя, догато усетиш границата при която затварянето на кранчето се усеща при форсиране ("спъва" двигателя). Това е положение под оптималното, така че отваряш още малко и пробваш да покараш - ако ти се види тромава колата - спираш и отваряш още, и така докато ти хареса как върви. Ако не става - значи или има проблем с изпарителя, или някакъв друг проблем с колата, който не се усеща на бензин. Филтъра как е?



Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: KOKO]  
Авторshoti (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 09:42



vyzdushnija filtyr e nov, predishnija beshe njakykyv DELPHI syshto nov, no me nakaraha da go smenja da ne bi da ne e kachastven, e smenih go s drug - MANN i polozenieto e bez vsiakakva razlika, nakaraha me da si mahna katalizatora, sega ostava da me nakarat i dvigatelja da smenjam, a toj e v dobro systojanie ima kompresija okolo 13, kolata v nachaloto kato slozih AGU-to harcheshe malko (8 izvyngradsko 9-10 gradsko ama s dosta nastypvane), no v edin moment zapochna da gubi praznija hod i trygnah po nastrojki, sled koito prazen hod imam ama i razhod kato za 12 cilindrov darak ....

kazete vse pak kakyv razhod e v normata zashtoto njakoj kazvat che do 7/100 izvyngradsko za tozi dvigatel i do 9/100 gradsko
a az v momenta ne smeja da ja nastypja taja kola zashtoto 60 litrovata butilka svyrshva kato za edin mig
inache kolata si ima moshtnost i ne smyrdi na gaz koeto da recheme govori za preobogatena smes



Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: shoti]  
Автор kEFi (непознат)
Публикувано15.07.03 10:59



Колега, не знам доколко се приближават характеристиките, но карам Ескорт 1.6 16V. На градско ми гори 10-12 (според зависи), на извънградско 8-12 (пак според зависи): 8л при 90-100км/ч. 9л при 100-120, 10л при 120-140 и 12-14л при над 140 и над 160. Мисля, че е нормално (за мен), устройва ме, въпреки че трябва да спирам често - бутилката ми е 30л.(24)



Тема Re: naema li se njakoj s nastrojka [re: shoti]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.07.03 11:52



За сведение Кадет 1,4 моно изпарител Ренцо Ланди

градско над 10
извън 8-9 при скорости над 110 км/ч

Ако колата ти вдига с лекота над 140-150 км/ч ще трябва да позавиеш винтовете на тройника (или винта на двойника) които отива към мотора... Завиваш на по 1/4 оборот двата винта - те трябва да са еднакво отвити и без това отиват маркучите на едно място

Разхода на автомобила ти е пряко свързан с тези винтове...




Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: shoti]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 11:58



Точен разход на газ е трудно да се даде, тъй като зависи от много неща. Но се счита че при добре настроена уредба, и изправна кола разхода на газ трябва да е не повече от 10% повече от този на бензин при същите условия и начин на каране.
Щом проблема се е появил от раз, значи най-вероятно има някаква повреда.
За съжаление е трудно да се каже каква така просто. Може изпарителя нещо да е сдал, може уплътнителя под моноинжекторния блок да се е пробил и оттам да засмуква въздух, но може и нещо друго да е.
Смяната на катализатора е била някаква шегичка с 3цифрена сума. :-)



Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: KOKO]  
Автор mariobg (зелен)
Публикувано15.07.03 15:45



Ako niakoi se navie na kolegata az sam sasto za nastroika... razbira se srestu zaplastane... Gazovoto mi e sastoto avtomobila e Lancia Dedra 1.6. monoinzekcion. Problemi mnogo gori izvangradsko. Dovod ot v4era pribiram se ot Ruse sas skorost 85-90 prez cialoto vreme s edno izklu4enie na4aloto na magistralata ot iablanica do pravec, kadeto napravih edin malak test na gaz i benzin, ta na gaz kolata po nanadolnisteto nad iablanica vdigna 187, na benzin 196 (povtariam po nanadolniste). Kato baira go ka4ih na 105 na 5-ta, koeto e saizmerimo s benzin... Poslednite dve butilki samo navivam boltovete, no prodalzava da varvi pustinata i saotvetno da gori... Malkia vint na izparitelia e zakovan za praznia hod, koito e kato zakvan. Golemia plastmasov go vartia na 1/4 oborot i sled poslednoto zavivane, malko mi precaka praznia hod, t.e. kato vlu4ia po-golemi konsumatori na el. energia (farove, perka na ohlazdaneto, ventilator na max ili svaliam i dvata prozoreca ednovremeno) se zabeliazva namaliane na oborotite i komputara se opitva da opravi nestata s podavane na pove4e gaz (tova go vizdan na ikonomaizera, koito e manometar merest vakuuma). Sastia e i efekta tuk v Sofia, na sofiiski vazduh, dokato kolata e studena. V4era v Ruse na studena raboteshe s mnogo po-dobre i s po-malko gaz ot CPU-to otkolkoto v Sofia dnes. A da nai-vaznoto zabravih niamam nikakvi troinici ili dvoinici... ot izparitelia izliza edna prava v stedata na koiato (mezdu izpariteli i plockata - mai smesitel mu se vika) imam samo edin bolt s kontra gaika, predpolatam 4e tova zamestva goreposocenite troinik ili dvoinik.

Ta povtariam ako ima niakoi, koito smiata 4e moze da se spravi s problema sam navit da opitam, to az obiklih vsi4nki servizi tuk v sofia vseki varti i vika sega ste e po-dobre i 4uvstvitelna razlika niama, ina4e na gradsko e okolo 10-12 koeto e v normite, sled kato na benzin gori 10, pak i az natiskam malko pove4e, no 9-10 na izvangradsko ne e normalno, sled kato na benzin sam pravil pri 90 - 6.05 l/100, pri 120 - 7.00 l/100. Haide sega de!!! Ostava samo da sabera kinti za edno JetroSpark-4e, drugo ne vizdam kakvo moga da napravia!!!



Тема Re: naema li se njakoj s nastrojkaнови [re: mariobg]  
Автор Maнияka (наивник)
Публикувано15.07.03 22:04



Абе вие не разбрахте ли,че тази настройка ще си я направите сами.
Не се наемам да правя нещо свързано със субективната оценка на ползвателя.
До тук трябва да се е изяснило,че тази 'настройка' се прави почти с всяко ново
пълнене на бутилката-особенно ако зареждаш от различни места и с всяка промяна на времето.Аз чувствам разлика във вървенето дори когато завали дъжд и неща от тоя род.
Ми то и филтъра се цапа и мембраните стареят и говна има в газта и колата се държи различно след извънградско и дори при постоянен състав на газта,количеството кислород във въздуха се мени.
Как да ти направи човек настройката,която искаш-само да наливаш и караш.
Не става,сам ще се научиш.
Почваш от макс. развит вход на газта към смесителя и намаляваш до удовлетворителна работа при максимално обеднени смеси,или от макс. завит
смесител пак до същия резултат.
И накрая оценката си е твоя.И съответно оставаш най-доволен.
Айде успех.



Тема Това е така разбира се...нови [re: Maнияka]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано15.07.03 22:20



Колата никой не може да ти я настрои по-добре от самия ти...

Особено след смяна на възд. филтър и филтър на газта... Специалистите по АГУ могат само приблизително да настроят сместа, колата разбира се си върви но не както може макс... и затова веднъж си доволен веднъж не...

Ето например аз като сменя филтрите и после 300 км правя настройки докато я докарам да върви 6... и после още 15 000 я карам така... само към края се налага да се позатвори газта че почва да гори и да не върви...

И аз преди 1 година исках да отида да дам 10-20 лв. и да ми я направят ама на... минах през всички спецове и накрая я разглобих, разгледах и сам я настройвам и сменям мембрани, клапани и т.н.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.