Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 05.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имам проблем . . .нови  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 08:06



Значи проблема е следния :

БМВ 316 '93 АГУ ЛОВАТО на загрял двигател не иска да изгасне, като го изключа от контактния ключ, понякога прави 3-4 оборота. На студен двигател няма проблем. Сменях газстанциите, не е от доставчика на газ. Сега зареждам само на ЛУКОЙЛ.

Някакви идеи по въпроса ?



Тема нагарнови [re: batDancho]  
Автор koss (новак)
Публикувано09.07.03 08:22



вероятно имаш нагар по буталата

.
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!"


Тема Re: нагар [re: koss]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано09.07.03 14:54



... ili po sweshtite.



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: batDancho]  
АвторGTE (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 15:21



batDancho, kakvo Lovato imash el ili vakumno
naj-verojatno mnogo ti e bogata smesta prijatel i zatova taka ti detonira
ne e goljama rabota da se nastroi i da zaraboti normalno pyk moze i malko razhoda da ti smykne



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: GTE]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 16:26



Да, може да е богата сместа.
Възможно е обаче и друго - свещите да са с неподходящо топлинно число. Ако е така - ефекта не се проявява на бензин само защото при изключен контакт бензин няма, а газ (особено при вакуумен изпарител) има.



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: batDancho]  
АвторbatDancho (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 08:02



Благодаря на всички за съветите !

Ловатото е вакуумно, не вярвам да е богата сместа, защото почти не съм засичал разход над 10/100 газ /на всяко зареждане пълня догоре и чистя дневния километраж/, даже на дълго разхода е 8-8,5 /100 при 120 - 130 км/ч
остава да проверя свещите за нагар и да отида на някой майстор да го провери /30 000 км не съм го пипвал/.



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: batDancho]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано10.07.03 13:19



Като нищо не ти затваря клапанчето на 2ра степен след 30000 км без да пипаш...




Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: batDancho]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 14:43



Щом е вакуумен изпарителя, значи и след като изключиш контакта (затваря се газовия клапан преди изпарителя) изпарителя може да пуска газ докато се върти двигателя (докато има вакуум). Колко дълго - зависи колко дълга е тръбата между клапана за газ и изпарителя. Т.е. газ има и това не е проблем, проблема е че тази газ се запалва дори и след изключване от контакт.
Най-вероятно се дължи на свещите. Или са неподходящи за двигателя, или имат много нагар. Принципно 30000км са период на който класическите свещи се сменят, а 3-електродните поне трябва да се проверят.



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: KOKO]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.07.03 18:04



Газ в такъв смисъл има при всякакъв изпарител, защото клапанът за ниско налягане на електрическия спира изтичането на газ от изпарителя, но по тръбопровода от изпарителя нататък газта си остава, нали?!



Тема Re: Имам проблем . . .нови [re: VladoR]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 19:55



Е, при правилен монтаж на изпарителя, този тръбопровод е къс, и обема на газта в него не би трябвало да е достатъчен за захранване на двигателя в рамките на 2-3 секунди :-) Друг е случая с вакуумния изпарител, тъй като в този случай на разположение е течната газ след газовия клапан.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.