Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 23.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема профилактика на АГУ...нови  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано20.06.03 22:11



Момчета я кажете трябва ли да се прави някяква профилактика на АГУ? В смисал трябва ли да се продухват някякви маркучи от време на време и т.н., филтри трябва ли да се чистят?През какъв период се прават тези профилактики? Възможно ли е да се запушат маркучите на гаста?
10X


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: KR-16V]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано20.06.03 22:44



Не е лошо от време на време, когато са ти мазни ръцете от нещо друго, да развиваш пробката на изпарителя, за да източиш евентуално попадналите там мръсотии!
Те могат да се съберат за 2-3 или за 20-30 /а може и за 50!!!/зареждания - зависи от това на какво ще налетиш!
Почистването на филтъра на газовия клапан става когато се запуши. Отварянето на клапана е свързано с риск да се наложи да сменяш без нужда "О"-пръстени, а вместо почистване - запуши ли се филтъра е по-добре да се сменя с нов! Не е скъп.
Запушването на филтъра се усеща от спадане на мощността на машината при високите обороти или при по-празна бутилка.
Понякога се запушва и сондата, но там вече отварянето е по-специално/а и по-рядко се случва!/

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: KR-16V]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано20.06.03 23:02



Сменя се филтъра на газовия клапан, източват се утайките от пробката на изпарителя.
На какви километри не мога да ти кажа, пък и това е относително-зависи и каква газ си сипвал.
Аз на около 35 к смених филтъчето профилактично, имаше боклуци по него но не ми е правило проблеми, докато на един колега за подобен пробег така се беше задръстило че не пускаше въобще газ.
Утайката съм я източвал два пъти, първият път имаше много , а втория съвсем малко .
Има случаи при по дълга употреба да се запуши и медната тръба от бутилката до изпарителя



Тема Аз като ти казвамнови [re: PeGaz]  
АвторParkinson (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 17:21



KR-16V аз като ти говорих снощи не ти се вярваше много тази работа.Ето точно каквото казва PeGaz имах предвид.Запушва се филтъра на газовия клапан както беше в моя случай.Като падне налягането в бутилката, газта не може да стигне до изпаритела и не върви колата.Оказа се че имам 25 литра газ в бутилката!Така че мисля ,че съм бил прав за профилактиката на АГУ системата от време на време.



Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: PeGaz]  
Авторkt (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 15:36



a trudno li se smenq tozi filtar na klapana?



Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: kt]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано23.06.03 18:27



Не е трудно! амо трябва да спреш газта от бутилката и да развиеш долната част на тялото на клапана!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: Шkoдa]  
Авторft (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 09:51



ok tenx!
znachi filtyryt e niakyde otdolu?



Тема Re: профилактика на АГУ...нови [re: ft]  
АвторParkinson (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 20:52



Не бе готин.Филтъра е във клапана а той(клапана) се отваря отдолу.Но както каза Шкода първо спри газта от бутилката за да не я изтървеш като развиеш клапана!



Тема Re: профилактика на АГУ... ?нови [re: Шkoдa]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано29.06.03 14:05



аз съм изгорял около 9 тона ГАЗ, над 100 000км пробег
без да пипна нещо по газовата уредба

за филтъра на клапана разбрах къде се намира от темите

но на изпарителя незнам от къде се чисти
модела е Марини,
имам 3 книги за газ
и него го няма в нито едната :(

иначе целия изпрител яко се омазнява,
даже капе нещо мазно като масло от него
но като работа не забелязвам промяна

аз зарездам газ изключително от големите вериги газостанции
Щел, ОМВ, ЛукОил
и карам колата минимум с 70% натоварване :)
да не би да се самопочиства :)



Тема Re: профилактика на АГУ... ?нови [re: lvo lll]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.06.03 23:20



Точно това мазане показва, че мръсотиите преминават през някое разхлабено място и изпарителят "се самопочиства"!
Колкото до източването - то става винаги от пробка, която е най-отдолу/при правилен монтаж естествено!/

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.