Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 12.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Nastroika!  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано29.06.03 20:09



kolegi kajete kakvo triabva da barna tochno po nastroikite za da varvi poveche sled 100. Shtoto sega i e trudnichko da nabira osobeno sled 140.



Тема Re: Nastroika!нови [re: AstraGT]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.06.03 23:24



Малко е трудно от разстояние да се каже какво точно трябва, но първо би трябвало да опишеш какво имаш монтирано, на кое какво му е положението и...да се опитаме дружно да ....се посрамим!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема ;)нови [re: Шkoдa]  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано30.06.03 10:16



Okey. Znachi El.LOVATO sys smesitel na Opel Astra 1.8GT Dvata vinta na troinika ne sa otvoreni ednakvo. No taka mai vyrvvi po dobre. Znachi posledno otidoh na maistor da mi opravi centrovkata che ia razbazikah az neshto i toi realno troinika ne go pipna po4ti . Smisyl igra si i s nego no si go vyrna kakto az go biah ostavil. Po izparitela pipna. Az bih zavil dokrai malkoto vinche i s goliamoto regulirah niskite ama ne biaha mnogo dobre i trudno paleshe. Kolata ne vyrveshe losho no niamashe riaz. Zasmetka na tova sled 100 nabirashe iako i si vyrveshe mnogo leko sys 140-160. Sega ia rychkam poveche za da karam 140-160.
Ta maistora mi otvi malkoto vintche a goliamoto plastmasovoto neznam kolko go e zatvoril. Kaza mi che malkoto e za niskite a goliamoto za fiksirane na izparitelia. da ne bi da e ot nego?! Blagodaria !!!!!!!



Тема Re: ;)нови [re: AstraGT]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано30.06.03 13:47



"със смесител" е много широко понятие. Ако смесителят е с два пръстена непосредствено преди дроселовите клапи, би трябвало единият винт на тройника да регулира дебита за първичната клапа и за празния ход, а другият за вторичната клапа. При положение, че до 100 върви добре, а след това не, вероятно не достига дебит и недостигът вероятно е за вторичната клапа, т.е трябва да се развие една идея винта. Ако смесителят ти е друг - опиши го.



Тема Re: ;)нови [re: VladoR]  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано30.06.03 16:54



За съжаление не мога да кажа какъв точно е смесителят:(



Тема Re: ;)нови [re: AstraGT]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.06.03 23:53



Правилно са ти казали, че малкия винт е за празния ход - с него се регулира притокът на газ, когато дадеш контакт. Пластмасовия винт действа като на другите изпарители върху една пружинка, която пък от своя страна влияе на това при какъв вакуум да се отваря и колко да се отваря клапана за ниско налягане. Ако е много развит, при ще лапа здраво, дори може и да вземе да глъхне от "преяждане"! Ако е много завит - машината схтава малко спъната!
Търси се компромис между двата, но при положение, че тройника е направен правилно!
Ако си с карбуратор, опитай без да пипаш нищо по изпарителя да развиеш на 1/2 оборота винта на тройника, който е за втората клапа и виж какъв е резултата!
Ако пък си с моноинжекция - винтовете би трябвало да са еднакво развити...

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Nastroika!нови [re: AstraGT]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано01.07.03 11:08



Ot lichen opit znam, imam takyv izparitel, che malkija vint za praznite oboroti ne trjabva da ti e mnogo razvit. Prosto razhoda stava mnogo goljam. Estestvenno tova e subektivno no pri mene e razvit v granicite 1.5 - 2 oborota.
Dvigatelja mi e 1.8 mono



Тема Re: ;)нови [re: VladoR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.07.03 13:46



Колата е 1,8 моноинжекцион... двата маркуча влизат на едно и също място




Тема Re: Nastroika!нови [re: Naemnik]  
Автор AstraGT (минаващ)
Публикувано01.07.03 17:22



Znachi govorim za edin i sysht dvigatel i edin i sysht izparite!:)



Тема Re: Nastroika!нови [re: AstraGT]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 09:24



Ako iskash moze da se vidime da pogledneme kak sa ni nastroeni izparitelite
moze da mi pishesh na






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.