Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Горивна помпанови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 16:15



Момчета, искам да питам трябва ли да се изключи горивната помпа когато колата работи на газ. моята горивна помпа е потопена в резервоара и ми изгоря въпреки че никога не съм оставял колата с малко бензин или без бензин....като я ремонтирах тия дето ми я възстановиха ми казаха, че при работа на бензин колата трябва да и се спре горивната помпа. да ама моя газаджия ми каза, че помпата се оставя да си работи за да не клеяса и не изгори...та къде е истината по въпроса?
става дума за АУДИ Б4 2,0 АВК мотор



Тема Re: Горивна помпанови [re: Alex]  
Автор coolman ()
Публикувано17.06.03 17:41



това е интересен въпрос - трябва ли бензиновата помпа да работи след като се кара на газ. като ми слагаха газовото прекъснаха само дюзите а помпата оставиха да си работи. естествено изтъкнаха някви глупави доводи. сега я чувам да бръмчи под задната седалка и бръмчи като за 250 лв . чудя се дали стеше да изкара повече /аз така мисля/ ако беше прекъсната. знам само че като я сменя новата няма да работи на газ



Тема Re: Горивна помпанови [re: coolman]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.03 22:21



Ако си пълна инжекция е по-добре да работи помпата (б.а. цитирам alex-brc - звучи ми разумно в този случай) за да може да се охлаждат инжекторите, които при пълните инжекциони са много близко до главата и се загряват. Бензина циркулиращ през тях ги охлажда...

При моноинжекционите може да се спре помпата при каране на газ - там инжектора е доста далече от горещите зони...




Тема Re: Горивна помпанови [re: imitev]  
Авторsms (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 01:33



От личен опит казвам че е по-добре на механична инжекция да се спре помпата. При мен бензина го бяха спряли от регулатора на налягане , но тои явно си е тръгнал и колата гореше и по малко бензин. Ефекта беше че колата не държеше стабилни обороти на празен ход на газ (е гореше и бензин).
Ако някои знае трети начин за спиране на бензина нека сподели.



Тема Re: Горивна помпанови [re: sms]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано18.06.03 11:27



Принципно можеш да спреш притока на бензин и с бензинов ел. клапан - такъв, дето се слага на карбураторните коли, ама ако ти работи бензиновата помпа ще помпа бензин до клапана и има два варианта:
- или да се вдигне налягането и помпата да се прецака
- или клапана пак да изтърва и да пропуска и бензин
т.е. това така не става...
Ако регулатора на налягане е МНОГО скъп може да се помисли да си направиш сам такова нещо, малко ТНТМ
На един тройник (-<) вляво слагаш бензинов клапан (от този, описан горе) оттам тръбичка до инжекциона, на бензиновата магистрала (примерно вдясно долу), дето влиза в Т-то нищо не слагаш, на изхода (вдясно горе) слагаш още един такъв клапан, тръбичката след него я връзваш за връщаното гориво от регулатора за налягане/инжектора. С едно реле ги командваш така:
- като си на бензин - вляво отворен, вдясно затворен, бензин стига до мотора, излишния се връща
- като си на газ - вляво затворен, вдясно отворен - бензина не стига до мотора, връща се още от тук и колата не се дави
Това сега го измислих, не знам как звучи
Все си мисля, че по-лесно и по-просто е да се спре от помпата или от инжекциона/регулатора за налягане.

Veni, vidi, vici!


Тема Абе момчета...нови [re: чичoвoтo]  
АвторKocьo (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 15:22



вие защо си мислите, че бензиновата ви помпа работи постоянно, когато сте на газ и ви е прекъсната дюзата? И защо си мислите, че дори и да работи излишният бензин не се връща обратно и няма откъде да се връща?

Тъй като различните впръскващи системи работят на различен принцип, не може да се даде еднозначен отговор, къде и как трябва да се прекъсва притока на бензин, поради факта, че различните CPU- та реагират по различен начин / автомобилите без CPU по принцип нямат тези проблеми/- изразяващ се най-често в последващи проблеми в паленето и работата на бензин. Именно затова на някой системи се правят "магии" и по регулаторите на налягане за да се "лъже" CPU- то, че всичко работи нормално.
Това с охлаждането на дюзите нещо не го разбрах....?
Същността на въпроса обаче бе, защо му е изгоряла на колегата помпата- защото й е дошло времето- ами ако нямаше газ, а си караше на бензин всичкото това време, дали помпата щеше да е работила по-малко...?!

Хайде със здраве, а ако някой се интересува от "кушии" при вкарването на АГУ в автомобили с инжекционни системи, нека се обади- плачевен опит имам много- решения по-малко, но истината е че проблемите си ги има и те не са за подценяване.



Тема Re: Абе момчета...нови [re: Kocьo]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 08:35



Абе май наистина трябва да се остави да работи бензиновата помпа именно за да не пресъхнат разните гумички из инжекторите. Значи аз вчера се заех да ИЗСЛЕДВАМ най-подробно проблема и какво установих- като се кара на газ бензина си седи, т.е. помпата претака едно и също количество бензин. това води до каквми ли не отлагания в резервоара. като ефект се получава запушване на горивния филтър. Вчера си купих нов горивен филтър и си го смених. трябва да ви кажа, че въпреки смяната на стария преди около 15-20 000 км се беше затлачил доста здраво! в смисъл като го надух с уста трябваше бая да напъна докато прекарам въздух през него! май това е основната причина да изгори помпичката....поне аз до тоя извод стигнах!



Тема Re: Абе момчета...нови [re: Alex]  
Автор coolman ()
Публикувано19.06.03 11:04



Alex, как и къде ти ремонтираха /възстановиха/ помпата и на каква цена? в магазина /бургас/ цитират някви космически цени за нова помпа.

някак си не те разбирам ... горивния филтър ти се запушва когато преминава бензин през него. т.е. ако помпата не работи - няма поток от бензин няма запушване



Тема Re: Абе момчета...нови [re: Kocьo]  
Автор coolman ()
Публикувано19.06.03 11:21



специфика си има във всяка работа /лесна работа няма / при мен специално не виждам причина да се оставя да работи помпата. всеки решава за себе си.

няма две мнения че помпата е изгоряла щото и дошло времето, но ако не работеше излишно през времето когато кара на газ. пак щеше да и дойде времето но "малко" по-късно.



Тема Re: Горивна помпанови [re: Alex]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано19.06.03 14:59



Наистина - разкажи за ремонта на помпата че е принципно болен въпрос.

За охлаждането на дючите - зависи от конкретната кола - ако потока бензин минава през тях добре - а ако минава само през колектора - никаква файда освен да се нагрее като цяло бензина, Леките фракции кротко и бавно се изпаряват и става това което е описано за горивния филтър. Не се е задръстил от боклук защото след няколко претакания през филтъра той се е филтрирал. Другото е че по слецификация от дъзата тече по една капка на една минута - в случая тя задължително се изпарява - и ето ти отлагания.

Проблема си е сложен - няма просто обяснение.

... По добре Богат и здрав отколкото ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.