Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 17.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Спукана мемебрана на изпарителя?нови  
Авторoggy (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 11:14



Може ли ако е спукана мембраната на изпарителя да се надува охл.система от газта и това да води до прегряване на двигателя?



Тема Може но не при всички изпарителинови [re: oggy]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.06.03 11:25



Например при Ловато и Ланди може, а при Ренцо Ланди - не...

Получава се при тези модели при които мембраната на 1ва степен разделя газта от охладителната система...




Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Автормexи (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 11:42



приятелче, ако ти прегрява най-вероятно ти е заминала гарнитурата на главата, така че отивай да я смениш преди да направиш по-голяма поразия и от това и надува, ако само надуваше може ше да е мембраната



Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Автор dpt (непознат)
Публикувано13.06.03 11:53



Какъв е изпарителя?



Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано13.06.03 12:32



Мисля, че и преди ти пиасах - най-вероятно става въпрос за проблем около главата и гарнитурата на главата.
Ако беше от изпарителя, щеше охладителната ти течност да мирише на газ!
Най-вероятно си имал запушване на радиатора, вследствие на което си прегрял двигателя и е заминала гарнитурата. Ако продължаваш да я караш така, рискуваш да стане "воден" удар в двигателя и да се спука главата.
Проверката за това, дали е здрава гарнитурата става лесно и всеки един майстор би трябвало да го знае.

1.Отвиват се свещите, отвинтва се и капачката на охладителната система.
2. Докарва се буталото на 1-ви цилиндър до ГМТ, след което се вкарва въздух под налягане през отвора на свеща, после се проверяват и останалите цилиндри. Ако излизат мехурчета в охладителната система при надуването, значи има проблем с гарнитурата (възможно и с главата).

Най-често гарнитурите се прецакват на 1-ви или 4-ти цилиндър, тъй като охлаждането там е по-лошо.

Съветвам те да направиш тази проверка час по-скоро, защото ако прецакаш главата, ремонтът става доста по-скъп...

Отварянето и смяната на гарнитурата, както и на гумичките на клапаните, е около 130 лв, като в тези пари влизат частите, работата и шлайфането на главата.

Не губи време и не я карай в това състояние!

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: За да си на 100% сигурен...нови [re: oggy]  
АвторLovato (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 12:33



Минаваш на бензин и караш така.Ако се получи същата работа - гарнитура на главата(може и главата да е заминала т.е. пукната или изкривена), ако не свиркаш си и сменяш мембраната на изпарителя.



Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано13.06.03 12:47



При мен имаше нещо подобно. Взе да ми вдига налягане в охладителната система, да държи маркучите надути, а тапата на разширителното казанче съскаше яко.
Температурата ми беше нестабилна, и ведъж наближи опасно червения сектор, без да навлиза в него - това стана в един не много топъл ден на Витиня, като карах с около 120 км/ч, т.е. имаше достатъчна вентилация на радиатора. Като спрях, радиаторът си горещ навсякъде, перката си работеше и за 5 минутки ми охлади. Като тръгнах, пак позагря, но не чак така.
Всички ми казваха термостатъ ти е отворил по-късно не се шашкай. Да ама налягането в охладителната система си го имаше...
Най-накрая казах на майстора ми - "Давай да надуваме цилиндрите!". И какво се оказа - на 1-ви цилиндър, бълбук-бълбук....
След отварянето се оказа издухана гарнитурата, но и не само. Главата беше спукана между всички клапани - това наследство ми е оставил прединия собственик. Прегрял я е, видял е, че главата е нацепена, сложил е най-евтината и долнопробна гарнитура и хайде за продан... И аз се "наденах"...
Гарнитурата е издържала 7 000 км и се е скапала.

Сега смених главата, гарнитурата, гумичките на клапаните и всичко се оправи.

Само дано главата на двигателя ти е наред, че една оборудвана "втора ръка"
върви около 200лв...

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Авторoggy (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 12:21



АГУ-то е Ловато , досега съм минал с него около 12-13000 км.,а има и гаранция още 8 месеца.Значи според майсторите не е гарнитура на главата защото температурата не винаги отива към прегряване,няма мехурчета в разширителното казанче и въобще няма никаква закономерност в процеса-преди 2 дни ходих в планината и карайки на 1-2 сскорост не загря повече от средата на скалата като се включваше и вентилатора.Обаче на връщане по прав път 80-120 км/ч стрелката беше почти в червеното,а вентилаторът не се включваше.
И нещо конкретно с АГУ-то:при горещ двигател и завъртане на контактния ключ в положение за палене се чува някакъв продължителен звук от изпарителя и в същото време шланга за големия кръг на охл.с-ма се сплесква все едно че има вакуум без значение дали е отворена/затворена капачката на разширителното казанче.Като върна ключа в О-во положение-няма звук ,няма сплескан шланг.
Същото извършено при охладен двигател :нищо не се чува от изпарителя и шланга си е нормален.



Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя?нови [re: oggy]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.03 13:14



Каква ти е колата ???

Няма проблеми за 15 000 км да ти се оцъклят мембраните... особено ако са турски и палиш само на газ...

Диагностиката на изпарителя поне е лесна - да го отворят и да проверят мембраните...

Щом имаш промяна на налягането в системата като подадеш напрежение към изпарителя...




Тема Re: Спукана мемебрана на изпарителя? [re: imitev]  
Авторoggy (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 17:23



Волво 440 1.7 инж.АГУ-то го купих от Ловато ауто газ- София/на ул.връх Манчо/и там ми го монтираха и до преди месец нямах проблеми с колата-иначе и сега газовото работи безпроблемно.За паленето-винаги паля на бензин и карам на бензин докато светне индикатора,че изпарителя е загрял.Това второто сега в тия жеги почти не го спазвам.Не знам тия в сервиза дали ще се навият да разглобят изпарителя или ще ме излъжат че проблема не е от газовото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.