Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:05 01.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ел. или вакуумен изпарител  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 16:32



Предлагат ми при монтиране на газовата уредба да ми поставят ел. изпарител но колата ми с карбуратор и аз знам, че за двигател с карбуратор изпарителя трябва да е вакуумен.
Какво е вашето мнение?



Тема Re: Ел. или вакуумен изпарителнови [re: Питaщ]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано16.06.03 21:05



На карбураторните автомобили е по-добре да сложиш вакуумен изпарител.

Разликата между ел. и вакуумните изпарители е в пускането на газта - при вакуумните това се осигурява от разтоварваща степен, която отваря при развъртане на двигателя. При електрическите нейната функция се поема от ел. магнитен клапан, който при изгасване на мотора спира газта. Номера е че не е добре да се включи управлението на ел. м. клапан към + при контакт защото там има + и при изгаснал мотор ако си на контакт, съответно и газта в изпарителя е пусната ...

Има електронни блокове за този случай, но аз ти препоръчвам да не си хабиш излишно парите - вакуумните изпарители са и по ефтини...

Успех в монтирането!




Тема Re: Ел. или вакуумен изпарителнови [re: imitev]  
Авторalex brc (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 23:44



nikade v evropa ne polzvat vakuumni reduktori
samo elektricheski s elektronen kluch za upravlenie
vav service na BRC - 330 lv za karburatorenavtomobi ls el. reduktor i originalen italianski kluch tova ako e skapo zdrave mu kaji
Cenata e krajna s mopntaj



Тема Re: Ел. или вакуумен изпарителнови [re: alex brc]  
Автор georgiaz (непознат)
Публикувано18.06.03 19:04



само електрически никъв вакум карал съм и с двата



Тема Re: Ел. или вакуумен изпарителнови [re: Питaщ]  
Автор Benton ()
Публикувано18.06.03 23:24



Po princip znam che elektricheski izparitel moje da se sloji i na karburatoren dvg, kakto i vakuumen - na injekcion. Makar che poslednoto ne go preporuchvat v dobrite servizi. Kolata koiato shte si kupuvam e monoinjekcion. Ta misulta mi e, ako sloja vakuumnia izparitel koito imam, shte ima li problemi i kakvi?



Тема Може разбира сенови [re: Benton]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.06.03 09:44



Просто трябва да се продупчи смукателния колектор за вакуума на разтоварващата степен.

Може и без да се дупчи - да се вземе вакуум от маркуча за сервото на спирачките...

Другото по монтажа е аналогично на електрическите...




Тема Re: Може разбира сенови [re: imitev]  
АвторDreamer (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 10:24



Privet,
Ne sum saglasen, che triabva da se vzima vakum ot markucha za servoto.
Tozi markuch obiknovenno e plastmasov sas stomanena armirovka, pomisli si samo kakva belia mojesh da si napravish ako go srejesh za da si vzemesh vakum.
Pri fal s markucha i snadkta gubish i spirachkite na 80% .

Pri monoinjektsionite ima pone 2-3 vakuma, koito sa izvedeni neposredstveno pod droselovata klapa i sa dostatuchno silni za da vurshat rabota.

Az izpolzvam vakumen izparitel (za dvigatel C16NZ Opel) na Landy model Hartog, koito e na 10 godini i 100000 km (estestveno poddurjan - sus smeneni membrani i pochisten) i durja da kaja che sum izkliuchitelno dovolen.



Тема Естествено!нови [re: Dreamer]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.06.03 11:00



Че може да се вземе от 100 места... аз дадох само пример - при мен на възвратното клапанче има изведен щуцер за вакуум който отива към една джаджа за рециркулация на бензиновите пари под предния ляв калник (или каквото там е ) за които спокойно може да се закачи изпарителя...

Не е добре да го закачаш за МАР сензора (ако имаш такъв)...




Тема Re: Естествено!нови [re: imitev]  
Автор Benton ()
Публикувано19.06.03 21:22



Blagodaria za otgovorite. Predpolagam vse shte namera ot kude da vzema pustia vakum.
Znachi si dovolen ot gazta? to i moia dvg e C16NZ, kolata e astra. Kolko ti harchi na gaz gradsko, i kakva e kolata?



Тема Няма защо!нови [re: Benton]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано19.06.03 21:44



И аз предполагам че ще намериш, в краен случай ще дупнеш колектора

Аз от газта съм доволен по принцип заради парите, моя двигател е C14NZ с 4 степенна ск. кутия на Кадет Караван



Градско харчи 10-11, извънградско 8-9 при скорости 100-110-120 - зависи от маршрута и движението (и колко ми натежава крака)

Не би трябвало да имаш проблеми с монтажа като краен резултат... Скоро Taratorko слага на един кадет C16NZ вакуумно Ловато май... Номера е че ще трябва да сложиш смесител плочка задължително - иначе разхода и вървенето няма да дойдат... Поне при него беше така...

Успех!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.