Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 01.07.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема AGU za GOLF II 1.6 EZ  
Авторywy (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 15:59



Molia za mnenie za GOLF II 1.6 EZ karburator kak e na gaz .
Za ili protiv.
Blagodaria.



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: ywy]  
Авторywy (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 13:18



Abe hora v tozi klub niama li niakoi sas GOLF i AGU da drasne neshto v za ili protiv



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: ywy]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано16.06.03 14:09



Помощника на майстора, който слага газовата уредба при мен, беше точно с такава кола и нямаше проблеми. В общи линии един много сполучлив бензинов мотор без никакви екстри и особености - не би трябвало да имаш каквито и да било трудности с газовата уредба, като изключим неприятната манипулация по превключването от бензин на газ, но това го имаш при всеки карбураторен автомобил.



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: ywy]  
АвторEZ (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 17:38



Имам такъв Голф. Карам на газ около година. Откакто поставиха АГУ-то /Ловато/ не съм пипал нищо. Монтираха я за 40 мин. и забравих за случая. Колата върви много добре и нямам никакви проблеми. Единственият проблем е, че плочката на карбуратора повдига малко филтъра и съответно скобата не може да го притисне отзад а отпред идва малко по-високо от планката. Иначе не опира в капака на двигателя но имам съмнения, че не уплътнява добре. Колата харчи около 10 градско и 7 извън града, но това зависи от много неща.



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: EZ]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 23:49



vij na www.brc.hit.bg
njama problemi za takav avtomobil



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: alex]  
Автор KRlS (минаващ)
Публикувано17.06.03 09:24



Слагаш без грижи. Като на всеки кабураторен мотор. Вярно е че плочката повдига, но си правиш нова скоба от по-дебаела тел и всичко е 6.
Успех!



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: KRlS]  
АвторTERMlNATOR (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 10:22



Hora kak pravite toq razhod ot 10/100 v Sofia
Az imam syshtia golf s takyv dvigatel
Gazova LOVATO montirana v Lovato BG.
po malko ot 12 v Sofia ne sam pravil dosega a sam slojil i Jetspark
Gumite mi sa 14" ako tova ima nqkakvo znachenie zashtoto obikolkata im e ednakva s tazi na 13"



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: TERMlNATOR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.06.03 10:48



Тя гумата освен обиколка си има и ширина ... и колкото е по широка, толкова повече скача разхода, но едва ли там е причината, увеличението за което става въпрос е в доста по-малки граници. От градско до градско има разлика. Аз например за 6-те ми километра до работата имам 2 светофара и грдското ми не е точно такова, каквото е на жена ми, която минава два пъти в час пик от Орлов мост до центъра на София ... вследствие на което разходът й на нафта с CLIO е 6,5 на сто, а зимата стига и надхвърля 7, но така е, след като 1/3 от времето й за пътуване всъщност е време за престой.
Причини за повишения разход в общия случай:
1. Характер на маршрута
2. Стил на каране ("тежест" на десния крак)
3. Некачествена газ
4. Икономия от разходи за нов въздушен филтър
5. Центровка на уредбата



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: TERMlNATOR]  
АвторEZ (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 10:50



Абе разхода е относителна работа. Аз например карам сутрин 5км. и вечер обратно. Колата си е все студена, особено зимата. Обаче почти не вдигам повече от 3000 об. Много зависи и от маршрута. По добре се сравнява на дълго. Аз го засякох София-Варна при 110-120 показа ми 6.8. Обаче това става през месец май - никакво движение, ръчканици и т.н. А иначе не съм я водил на диагностика откакто сложиха АГУ-то и не съм пипал нищо освен нови свещи, възд. филтър и масло.



Тема Re: AGU za GOLF II 1.6 EZнови [re: KRlS]  
АвторTERMlNATOR (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 11:35



Chuval sam che na Golf slagat standartno slagat gumi 175/70 R13, moite sa 185/60 R14 koeto pravi s 2 sm moita guma po goliama ot drugata (stava duma za obikolka)
Centrovka na taq gazova uredba sa pravili veche v po4ti vsi4ki servizi po Sofia no rezultata e placheven navsqkade. Kolata se kara po 3 - 4 Km vsqka sutrin i okolo 6 Km vecher (minava se prez 3 sfetofara) koeto oznachava che nqmam golqm prestoi na mesto. Karam kato pensioner 2500 - 3000 oborota.
Filtyra sam go smeniaval 4 pyti za 6000 km zashtoto vseki mi kazva pyrvo nego da smenia :)
nai loshoto e che na benzin neshtata sa si normalno - 8.5 - 9/100 km
a inzvyn gradsko mi harchi okolo 7 - 7.5/100




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.