Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:47 13.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Качествена ГАЗ-къде???нови  
Авторraз (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 23:37



Предлагам всеки който иска да напише къде спорад него е най-качествената и най-некачествената газ в София а и не само тук!!!



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: raз]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:42



ot 1 godina zarejdam samo na OMV i nqmam problemi s izparitela :)))



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: raз]  
Автор 4x4 (<>)
Публикувано10.05.03 10:29



От 5000 км карам на газ, бутилката ми е малка 40л. и зареждам често. Зареждаам ама точно където ми попадне. Разхода ми е стабилен и до сега не ми се е случвало да не ми върви колата добре. Въобще има ли разлика в качеството на газта? В количеството можеби да но на мен ай не ми се е случвало на всяко зареждане си засичам разхода.

Opel Vectra 2.0 4x4, ON-ROAD


Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: raз]  
АвторPиkapдo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 15:52



Добре де колеги,
може и да греша но доколкото знам това със което караме се състои от пропан и бутан. Във зависимост от пропорцията е и качеството. Обаче микс не може да се направи във мазето а само във заводски условия. Много фирми зареждат от Нефтохим Бургас, което значи, че газта е със еднакво качество.
вероятно има и внос на газ със по ниско качество/ съотношение пропан - бутан/ но това са малки фирми които разчитат на мн. ниска доставна цена.
по тази логика на газ станциите на Лук Ойл газта би трябвало да е най качествена обаче не е така.
Вероятно и Вие имате определено мнение по въпроса.
Със радост бих го прочел.
Поздрави!



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: 4x4]  
Автор Sag (sinner)
Публикувано07.06.03 01:35



I az prawq taka, kato karam samo na gradsko znam - 10 kinta = 100 km i si naliwam, znam i che ostawa malko za wseki sluchai.

DOHC 16V 2000 MPi, 148HP (mazda 626)

it's not a matter of you vs. me


Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: raз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 00:04



Доколкото знам газта в бг е българска, румънска и гръцка, а съотношението бутан-пропан зависи от сезона. Затова и октановото число е различно.


Никога не зареждан на OMV и Кълвача (не обичам да карам с ръжда, нито в 40л бутика да ми сипват 60)

В София зареждам на Рафа газ (и в Перник), Шел
В провинцията - Шел, Топливо, Петрол
На морето - само на Шел



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: aз]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано09.06.03 10:56



И при пропан-бутана нещата са подобни на тези при бензина. Има редица фирми, които предлагат добавки за газ, които могат да ползват газостанциите. (Пробвайте в google.com с LPG additives).

Така, че май е възможно качеството да е различно. Аз до скоро ползвах само от ЕКОПЕТРОЛЕУМ, ама нещо и там скапаха нещата.

Според мен е най-добре човек да пробва от няколко места, които са му удобни и да си избере най-малко лошото. Името на газостанцията нищо не значи тесли има на всякъде!



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде??? [re: raз]  
Автор mariobg (зелен)
Публикувано09.06.03 19:15



Abe da ti kaza ne mislia 4e ima goliama razlika... ne mi se e slu4valo ga mi dava pove4e ot 1 litar razlika, nezavirimo ot kade zarezdam. taka 4e az zarezdam navsiakade...E vednaz se slu4i mnogo da ne mi varvi kolata pove4e ot 130 ne vidgashe, no ne pomnia kade to4no zaredih niakade po moreto beshe...
Taka 4e nalivai i karai kolkoto ti se iska... tova e ideiata!



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: mariobg]  
АвторVarvarina (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 11:10



Аз зареждам най често на ОМВ и сам доволен но да ви кажа ниакои неща които знам.
Пропанът е по-качествения газ и по скъп, а също и по-екологичен, затова в България пропорцията на Нефтохим е 50:50. Развитите държави работят с пропорция 70:30 в полза на пропана, като се стремят и към 80:20.Не мога да ви кажа от каде се зареждат газ станциите но определено има значение каква газ ще сипеш. Може и в Нефтохим да правят различно съотношение за различна цена незнам. сипвал сам на някои газстанции и колата е като куцо пиле и на всичкото отгоре брат ми като си отваря изпарителя беше много мръсен а моя почти светеше като го разглобявах.



Тема Re: Качествена ГАЗ-къде???нови [re: Varvarina]  
Авторbob19GTS (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 13:21



opredeleno ima razlika
naj-golemia kontrast primen be6e minalata godina
na moreto zaredih mislq 4e v Pomorie - myka!!!!
i sled tva kato sipah na OMV prosto kolata be6e druga

a vposledno vreme zarezdam samo na Lukoil i OMV
i sym dovolen i v Sofia i v Stranata
v Nedelia Lukoil Sevlievo 0.58 lv




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.