Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 24.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vmestimost na butilkataнови  
АвторJ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 15:16



Butilka - 40 litra, koeto pri 80% po nominal - pravi 32 litra gaz.
Pri pylnene na Lukoil (Sofia - KAT), absoliutno prazna - 33.5 litra - OK

Obache predi niakolko dni se sluchi slednoto:
Bez da e prazna (ima 1-2 litra) na OMV - Rousse - 40.25 litra vkaraha ?!?
Karam 108 km, predimno izvyngradsko i pak otivam na syshtata kolonka - oshte s pochvaneto - trygna da izkliuchva i vliazoha 1.71 litra (pazia si i dvete belezhki)
Predi i sled tozi sluchaj - nikakyv problem (toest iavno vtoroto pylnene e bilo normalno). Izliza, che naistina sa vkarali poveche gaz tia ot OMV (makar i pak da ima iako mentene), ama ideata hich ne mi haresva!!!

Niakoj da ima drugo obiasnenie, idei ili opit s tova OMV - Rousse?

Btw - Lukoil, KOGA shte slozhite po edna kolonka za gaz v Rousse i Biala naj-posle?!?



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: J]  
АвторPRR (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 16:47



Abe ako e istina towa deto go pishesh ti si edna malka podwivna bomba Butilkata e 40l ili 32 realni. To hubawo da ia napalnish do gore ama kakto e toplichko wremeto si gotow za BUM
Shto ne otidesh na gazadvia da ia widi (butilkata de). Dokolkoto znam triabwa da imash poplawak kojto da ti zatwori whoda za gaz kato se napalni na 80%. Da proweriat dali e nared. I drugo. Ti niamash li indikator kolko ti e palna butilkata? Shtoto mojta e s indikator do 100% i cherwena zona nad 80%.
Tuk niakoj weche beshe pisal che "s gazta shega ne biwa"!



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: J]  
Автор dpt (непознат)
Публикувано03.06.03 17:08



Това е проблем на поплавъка. Случва се да заяжда и да не затваря клапана за пълнене на бутилката. Рри движение на автомобила от сътресенията сам се раздвижва. Просто трябва да следиш при зареждане количеството и ако надхвърли 30 - 32 л зареждането да се спира.
Иначе на колонките на големите вериги може да се вярва (OMV, Лукойл, SHELL - в тази последователност). Остава разликата в качетвото на горивото защото доставчиците са различни.



Тема Странна работа!нови [re: J]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано03.06.03 17:58



Аз зареждам само там - в 40 л. тороидална бутилка без поплавък обикновено събират 35 л. Зареждам я само празна догоре - не съм имал проблеми от 3 месеца...

Обикновено зареждам от лявата страна на колонката - може това да има значение, но ме съмнява

Впечатления от други газстанции в Русе - Адакс - по-ефтина газ - качва се разхода (за компенсация) но колата върви. Шелф - по нова година сипах неква противна газ и не зареждам там, Кълвача - без забележки, Булмаркет - без забележки... Като че най-добре ми се държи колата с газ от ОМВ но знае ли човек - ще пробвам пак от друго място да видя разлика ще има ли ?!??!




Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: J]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано03.06.03 19:58



Prosto nivomera, e zasiakal i ne e izkliuchil.



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: J]  
Автор mariobg (<-незнаещ->)
Публикувано03.06.03 20:17



Abe, az ne sam ot Ruse, no i na men mi se e slu4valo sastoto, az karam sas 60 l butilka i tocno tam v ruse uspiaha da mi naleiat 59 l, koeto smiatam 4e e nevazmozno, no niamam obiasnenie na fenomena, a varha beshe v sofia na OMV sled tunela na lulin, tam uspiaha da mi naleiat 61 L gaz na 60L butilka.
Pital sam tuk tam i mi obiasniha 4e butilkite defakto ne sa tolkova litri, kolkoto gi vodiat i doniakade sam sklonen da viarvam. V moia slu4ai mi obiasniha 4e moiata burilka e 64-65 litra, no se vodi po dokumenti 60, a ina4e karam ot edna godina i 2 meseca na gaz i dosega vinagi ia palnia do gore i karam dokato svarshi gazta i vinagi zarezdam niakade okolo 56-58 litra i minimuma koito sam zarezdal e bil 54 na edna gazostancia Vitito v Kalotina, nai strannoto oba4e e 4e s tazi gaz uspiah da mina 640 km, nesto koeto za cialoto vreme otkakto imam gaz ne sam postigal, max do togava sas 61L omv minah 570 km. A sega mi kazete kak stava pak tova???



Тема Re: Странна работа! [re: imitev]  
АвторJ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 09:58



I az biah na liavata kolonka, ama viarno niama goliamo znachenie :)

Kakto gledam povecheto mnenia - shte triabva da si proveria poplavyka i shte vnimavam kolko se naliva - shtoto vinagi ia pylnia "do gore". I taka ot 2 godini.
Samo deto se predpolaga, che kolonkata za gaz triabva da izkliuchva pri 16 ili 18 atm (ne sym siguren tochno), a za "bombata" - dokolkoto razbrah - gi izpitvat na 60atm, a se pryskat pri 88-90atm. (Dunarit e, cilindrichna). No naistina - s gazta shega ne biva!

Btw momcheto na kolonkata kaza, che tehnite (na OMV) bili naglaseni za po-goliamo naliagane ot drugite gazstancii, etc.

Az vse na Shelf (Druzhba 1) zarezhdam kato si hodia, no veche smiatam ot OMV da zarezhdam, vypreki tazi anomalia... i dokato Lukoil ne pusnat kolonka za gaz ;)

(Ne razbiram zashto na Pleven ima, a e 61 st. gazta, a v Rousse niama, kydeto e 70 st - tova biaha stojnostite tozi weekend (Sofia - 68 - 69st.))



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: mariobg]  
Авторdreamer (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 14:47



Stava priateliu.Kato ti sipat povechko vuzdushna smes i po-malko gaz stava.Ima goliama igra i s naliaganeto.Te sobstvenitsite na gaz-stantsii si gi znaiat nai-dobre pinizite.Edinstveniat nachin da gi gepish v izmama e merene na kantar tegloto na butilkata.Pri takova zamervane se vzima vpredvid temp. na okolnata sreda (hubavo e da se znae i suotnoshenieto propan/butan). Togava moje otnositelno tochno da se smetne 1kg Gaz na kolko litra se ravniava.
No kakto mojebi veche i sam si se dosetil, nikoi ne pravi takiva proverki.
Taka che mili priateli, ne si mislete, che kato zarejdate na kolonkite na golemite verigi benzinostantsii vi sipvat kolkoto pokazva.



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: dreamer]  
Авторпarepиcт (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 12:05



Мани, оня ден ми набутаха 52 литра, когато очаквах да събере 35-40 литра... Мина междинната зона след 4/4 и влезе 1 сантим в червената зона... Минах 150 км и още съм там... Иначе там сипвам винаги и до 4/4 и малко изключва...
Газаджията ми каза, че помпата им била сега на 20 атм...


Колата само на сянка, със светоотразително фолио на предно-задно стъкло и отворени прозорци в такава ситуация...



Тема Re: Vmestimost na butilkataнови [re: пarepиcт]  
АвторDreamer (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 17:54



Priateliu, zashto ne mu obiasni na gazajiata, che butilkata i na 100 atm da ja pulni -tia ne e balon da se raztegne i da subere poveche.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.