Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема От време на време гърми като бомбанови  
Авторпeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 16:01



Вектра, пълен инжекцион, понякога при изпреварване или при по-рязка газ гръмва буквално като бомба. На два пъти вече ми изкача и маркуча след въздушния филтър.
На какво се дължи това?



Тема Re: От време на време гърми като бомбанови [re: пeтpoв]  
Авторamitko (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 16:08



Dokolkoto znam towa moje da se dulji na izprewarwane na momenta na podawane na iskra na sweshtite, ne znam na injekcion kak se nastroiwa takowa neshto. Ako iskrata doide predi zatwarianeto na whodnia klapan se wuzplaneniawa wuw wuzduhoprowoda, ili pone taka bi triabwalo da e.



Тема Re: От време на време гърми като бомбанови [re: amitko]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано28.05.03 16:32



На много неща в комбинация. На първо време сигурен ли си, че на свещи, кабели, капачка и палец не им е дошло времето за нови? Във всеки случай преди да си зададеш следващия въпрос, трябва да си сигурен, че по запалителната ти система няма забележки.



Тема Re: От време на време гърми като бомбанови [re: VladoR]  
Авторпeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 17:00



Сигурен съм, както в частите така и в центровката на запалване.
Пропуснах да отбележа, че ми се случва при изпреварване в извънградски условия и понякога сутрин като я напъна.
BRC е.



Тема Re: От време на време гърми като бомбанови [re: пeтpoв]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано28.05.03 17:31



Този гръм по същество е нежелано възпламеняване на сместа в смукателния колектор (който не се отразява по най-здравословния начин на измерителя на въздуха или на МАР-сензора).
След като ти изключваш запалителната система (не съм запознат с ОПЕЛ, но моментът на запалване на (пълните) инжекциони от това поколение по правило не подлежи на регулиране - не че може да се разрегулира, но ако някой ти е казал, че го е регулирал ... бих приел това критично - но да не се отклоняваме от темата) може да се помисли, дали системата за смесване на газ-въздух не провокира гърмежите - дългият път до клапаните след смесителя теоретично е предпоставка за това.
Два въпроса:
1. Откакто я има уредбата ли е така или отскоро?
2. При квартален майстор или в оторизиран сервиз е монтирана, защото в този на BRC (по мое лично мнение, а също и по мнение на други колеги) момчетата си разбират доста добре от работата.



Тема Re: От време на време гърми като бомбанови [re: пeтpoв]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано28.05.03 18:40



1. Moje da se dalji na riazko obedniawane, toest chuvstwitelnosta na izparitelia e dosta pozategnata.
2.Zapalitelna sistema - naj-chestia sluchaj
3.Nagorial smukatelen klapan - tva e kofti (((



Тема И аз залагам нанови [re: BRC]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано28.05.03 21:50



кофти запалване....

50% свещи за смяна
20% кабели
20% капачка+палец

10% всичко останало...




Тема прав синови [re: BRC]  
Авторпeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 16:07



"1. Moje da se dalji na riazko obedniawane, toest chuvstwitelnosta na izparitelia e dosta pozategnata. "

Благодаря



Тема Towa znachi li che se oprawi ??? [re: пeтpoв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.05.03 17:06



Ако да - Честито!

PS: Все пак си провери свещите... аз едно време така си ръчках безпредметно по АГУто...




Тема Re: Towa znachi li che se oprawi ???нови [re: imitev]  
Авторпeтpoв (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 11:59



уж се оправи, довечера имам дълъг път, така че ще разбера със сигурност.

p.s. все пак няма да си гледам свещите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.