Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 29.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За и против ламбда контрола  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано25.05.03 17:11



Моля, кажете какво мислите?



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 14:06



Мисля, че е хубаво да си има. Аз си измайсторих едно приборче със светодиоди и по време на пътуване ми мигат като светомузика. Ако спрят да мигат значи има проблем.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
Авторбoби (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 18:45



От къде си го купи това устройство?



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: ico]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано27.05.03 02:57



Да не говориш за това:


Ако да, подай схемата моля те.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 10:23



Датчика сам го измайсторих по схемата тук: http://future.quarta.ru/icars/master/iwo2.html
Елементите не са скъпи и стана от първия път;



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: бoби]  
Автор AstraGT (новак)
Публикувано27.05.03 10:48



A kakva e roliata na tova ustroistvo ???



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: AstraGT]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 12:04



Това е прибор за контрол на работата на лабда датчика. Подробно е описано в сайта който съм посочил. На руски език е.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: ico]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 12:17



koeto ako se zagledash e to4no gornoto ;))



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: ico]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано27.05.03 22:17



1000-ди благодарности! Смятам да си го налепя!

После остава да се мисли за едно стъпково моторче и ето ти ламбда контрол.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано27.05.03 22:20



Все пак, много бих се радвал да чуя мнения на хора които карат с ламбда контрол...
Колко може да струва подобна джаджа на старо?



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
АвторSMS (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 01:06



Тая схема е само за индикация на сигнала от ламбда сондата , а ламбда контрола регулира газта в зависимост от показанията на сондата.
Аз съм с Lovato газова уредба и ел. блок за lambda kontrol LOV-U.
Самия блок не е нещо сложно за хора дето имат понятие от електроника, състои се от 3 чипа: някакъв CMOS от серията 40XX (не помня точно) за емулатора на ламбда сигнала , LM324 и SAA1024v за ламбда контрола.
Схемата е елементарна само дето тоя чип SAA1024v които управлява стъпковия мотор в Пулсатор е 45 лв. без ДДС, та поради тая причина бокчето става неоправдано скъпо за правене иначе одавна да му бях ударил индигото :-)))))



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: SMS]  
Авторбoби (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 06:44



Добре де, защо никой не иска да каже от къде може да се купи това у-во със светещите лампички! Аз не мога да запоявам - искам го на готово.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: бoби]  
Авторico (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 08:35



не зная в България някой да произвежда такова нещо. То не е сложно и всеки жичкаджия може да го направи.По руските сайтове го виждах че се предлага за по 20$.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: бoби]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано28.05.03 09:41



Колегата ти е писал за руските сайтове...
Има го и в US - ~14$ (комплект за сглобяване), с доставката ще стане 20$.

Иначе аз вчера питах за тази ИС, струва 6,5 лв., та си мисля, че си струва тия 20$ комплекта или готовото у-во.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: SMS]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано28.05.03 09:45



Зная, че е само индикатор.

Мен ме притеснява по-скоро управлението на винтила за подаване на газ (чисто механично).
Иначе нов контрол е около 350 лв.
Исках да чуя мнения от хора които го плозват защото мен ме убедиха да не го слагам.

С родната ни хубава газ не работел читаво и можел да направи повече бели отколкото да даде полза.



Тема Re: За и против ламбда контроланови [re: TheSaint]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 11:48



Imam edno Lov Eco u nas, koeto ne prodadoh sas starata si kola. Sam si go montirah i moga da kazha che raboteshe perfectno. Imashe algoritam za samoprogramirane. Problema beshe che velikite gazadzhii vnasiashti lovato ne mozheha da si pusnat software za programirane i mi predlozhiha da si go kupia za 250 leva. Ama stana taka che prodadoh kolata i si go ostavih za spomen. Sega oste se chudia na novata da slagam li gaz ili ne.



Тема ламбда сондата е обикновен кислороден датчанови [re: Plamen]  
Автор 12O3 (познат)
Публикувано29.05.03 01:34



Ако искаш да искаш инфо на таблото един волтметър от Илиенци за 4-6 лв ти стига. Мери се напрежението на изхода от датчика, ама 45mV или 450мV ли беше, трябва да проверя. Колебае се около 10%. Ако имаш на датчика повече кабели - те са за подгряване.

Друг е въпроса как ръчно да оправиш регулировката. Аз мисля нещо като за смукача жило да се мисли. Мисля и моята трошка да я правя модерна. Датчика намерих засега за 50лв, но ми се струва скъпо, та ако някой предложи по-евтино решение?



Тема Re: ламбда сондата е обикновен кислороден датчанови [re: 12O3]  
Автор Zvezdata (®)
Публикувано29.05.03 09:48



tova za jiloto za kontrola ... az za kontrol na vyzduha sym si napravil edin klapan i go upravlqvam sys jiloto deto regulira farovete. taka ili inache nikoga ne sym gi digal i svalql tyi che go pobulgarih :)))



Тема Само за 50 лв.?нови [re: 12O3]  
АвторУмниk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 14:02



Я кажи откъде си намери датчик за 50 лв.? Нещо производител, модел, вносител (магазин)? Че където и да съм питал все над 100 лв. се върти цената. За каква кола е?



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: Умниk]  
Автор 12O3 (познат)
Публикувано30.05.03 00:33



Един продаваше на старо, новата цена била около 130. Проблемът е, че не съм сигурен в изправността на сондата. Като намеря как се тества такова нещо без монтаж (ако изобщо е възможно) - ще драсна едно съобщение, пък тогава ще се срещаме по автоморгите :)



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: 12O3]  
Авторserv (Нерегистриран)
Публикувано31.05.03 00:57



obarni se kam service be pich
I tarsi lambda kontrol novo pokolenie pokrivasto euro 2 i 3 inache po-dobre si karaj s vratka vmesto step motor lambda kontrol
istinska sistema pod 250 lv njama



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: serv]  
Авторsms (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 00:42



За ламбда контрола на бензин се е писало много , но за газ не успях да намеря нещо полезно в нет-а. За това си направих едно индикаторче подобно на споменатите горе за да разбера как работи тоя контрол (колата ми има ламбда контрол монтиран в Италия) Оказа се че не регулират кои знае колко точно сместа, но има едно друго предимство т.е. при подаване на газ (отваря се дроселовата клапа) от ланда сондата излиза един дълък импулс и точно него го ползват да отвори стъпковия мотор. Ефекта е че колата набира почти като на бензин.
За такава система не е нужно да имаш перфектно работеща сонда - става и втора употреба , стига да не е тотално заминала и моторче все ще се намери, а електрониката е по-добре да се направи защото иначе излиза много солено.



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: sms]  
АвторУм бeлия дeлфин (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 18:08



А така, сподели още ако знаеш по темата, че почвам да се паля да си направя такава играчка. Каква марка ти е ламбда контролера; нещо повече кажи за L-датчика. Как така може и втора употреба? L-датчика като остарее какво му става - вече не вади импулси ли що ли? Абе най-вероятно се зацапва необратимо със сажди, окиси и квото там съдържат изгорелите газове и отива на кино. А ако колата (стар руски таралясник) "гори" масло? Сигурно L-сондата ще замине много бързо... Щот ауспуха ми е почти като на Трабант (1л масло на около 1500 км). Но от спортна злоба май ми се ще да опитам... Дали ще има ефект върху разхода на газ?



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: sms]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.06.03 19:01



Я сподели моля те как е ламбда контрол? Правила ли ти е проблеми?

Аз нямам датчик за положението на клапата, така че предимството което изтъкваш няма да ме ползва. Друг е въпроса, че да си сложа подобен датчик едва ли е огромна философия...



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: TheSaint]  
Авторsms (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 01:37



Ламбда контрола ми е на Lovato mod. LOV-U.
Казах че може да се ползва и стара Л-сонда поради това че обикновенно като остарее се появяват следните дефекти които не са критични за L-конрол на газ:
1. напрежението което подава към ECU-то намалява
2. стръмността на фронтовете на импулсите намалява
3. появяват се отрицателни пикове
ECU- то на колата отчита всичко това и веднага дава грешка и сондата заминава в кофата :)))
При мен сигнала от Л-сонда влиза в един компаратор и тия неща няма как да го интересуват :)
Що се отнася за маслото в аспуха - сори , няма смисъл да слагаш нищо :)). След 100 км. си удавил датчика :))) . По принцип на Л-сондата и дават живот от 50 000 до 100 000 км. и то ако на колата изгорелите газове са в норма !!
Що се отнася до разхода едва ли ще има някаква разлика - по добре е колата да е настроена коректно с газ анализатор ,но в ускурението би трябвало да има малка разлка. За датчик на дроселовата клапа не сам споменавал нищо - само казах че при подаване на газ от Л-сондата излиза продължителен импулс и с него управляват стъпковия мотор които е последователно на газта.
С L-контрола не сам имал проблеми , но с регулатора на налягането на бензина има :)))) При мен от там спират бензина , а тои не затваря всеки път както трябва и пуска и бензин :-((( , а е шапка пари.



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: sms]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.06.03 13:36



Благодаря ти, че се отзоваваш!
Мажи моля те, ако нямаш датчик на клапата, лмбда сондата откъде рабира че си настъпил здраво? Толкова ли бързо реагира тя? Така ли е при всички автомобили?

За твоя проблем на бензин, с ел.дюзи ли си? Иначе най-чисто е да се спре (според мен) бензиновата помпа.



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: TheSaint]  
Авторsms (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 00:57



Не зная точно на какво се дължи но сигнала се появява на момента ,или аз не съм усетил някакво кои знае какво закъснение.

Що се отнася за мен аз съм с механична инжекция КЕ-Мотроник и бензина ми го спират с гореспоменатия регулатор на налягането , но в последно време се появи проблемче - карам на газ а ми свъшва бензина :( . За капак днес свалих и дюзите и ахнах - те не пръскат , а направо тече от тях. Абе какво да разправям - цирк (и пари)



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: sms]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано09.06.03 22:26



Мотроник не е ли моно инжекцион?
Т.е. трябва да си само 1 дюза?
Каква кола е това?



Тема Re: Само за 50 лв.?нови [re: TheSaint]  
Авторsms (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 01:24



KE-Motronik e доразвит K-Jetronik - механична пълна инжекция ,а колата е AUDI 100 с 2.0l мотор.
Като стана на въпрос - днес и разкарах катализатора и ламбда контрола започна да работи напълно коректно , т.е. регулира сместа при всякакви обороти. Преди това работеше само на ниски обороти, а на някакъв руски саит пишеше че запушен катализатор не оказвал влияние на показанията на Л-сондата - пълни глупости




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.