Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АГУ на Рено Меган?нови  
Автор bobybc (почти познат)
Публикувано22.05.03 09:13



Здравейте,
тръгнал сум да си сменям мойто Рено19 с Меган... интересува ме дали на двигател 1.6 пълен инжекцион (К7М) може да се сложи от евтините АГУ или може само газов инжекцион? т.е. дали колекторите му са пластмасови...

и ако може да обясните защо пластмасовите колектори не позволяват да се сложи обикновено АГУ.

благодаря



Тема Re: АГУ на Рено Меган? [re: bobybc]  
АвторDick Turpin (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 16:27



Niamas nikakav problem da slozish evtino LPG.Predpolagam che si chuval kak garmiat auspusite na kolite Tova e edno glavobolie na vsichki polzvashti LPG
Problemat e che pti edna takavea detonaczia tova moze da spuka kolektornara ti kutia ako e plastmasova a te sa skapi za podmiana



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: Dick Turpin]  
Автор bobybc (почти познат)
Публикувано22.05.03 16:53



тези гърмежи само при пълен инжекцион ли се получават? щото на мойто Р19 моно инжекцион не ми се е случвало за 2 год. да гърми...

а толкова ли никой не знае този модел двигател с какъв колектор е?
а къде се намира тази колекторна кутия?



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: bobybc]  
Автор BobyB (непознат )
Публикувано22.05.03 20:52



Мисля че само на пълна инжекция се получава, на мене ми се е случвало два пъти, като първия път потроши една пластмасова чекия, дето я чаках после месец и беше 108 лв. През това време не можех да карам, щото това свързва въздухопроводите. Смята се че моно инжекцията е най-благодатната за газ, не съм чувал да има гърмежи там, пък и няма как да стане, там въздухопровода не се пълни с горивна смес.
Ако сега слагах газова твърдо щях да сложа ГИГ III, щото сега е $450 + 150 лева монтаж или общо около 900 лв при сегашния курс, обаче е от инжекторен тип, с управление и въобще няма риск от обратен огън. Обикновената ми излезе преди 2 години 640 лв (за 6 цилиндров двигател), предполагам че и сега е толкоз. Виж по-надолу има много коментари за ГИГ-а.
Щях да забравя да спомена че и дебитомера е поизкривен сега, макар че мина доста време оттогава. Майстора търди че е от взривовете... Абе накратко газоинжекциона е твърдо за предпочитане.

Редактирано от BobyB на 22.05.03 20:55.



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: bobybc]  
АвторHяkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 15:09



и защо ще си сменяш хубавата колица, аз имам същата 1.8моно...по-малка е и с по-голям двигател от този меган... не знам защо ти е...



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: Hяkoйcи]  
Автор bobybc (почти познат)
Публикувано23.05.03 17:39



ами аз също съм доволен...ама искам по-нова кола, с климатик.
пък и двигателя на Мегана е 1.6 но 90 коня, докато мойто е 1.8 но 75 коня.



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: bobybc]  
АвторDick Turpin (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 18:18



Vseki iska ikonomia i dinamika no po niakoga veznata triabva da natezi kam ednoto
i ti triabva da reshish kakvo iskash.
Uspex



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: bobybc]  
АвторИ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 12:10



моето Рено е 1.8 и е 88 коня... има и климатик, но рядко го включвам, защото разхода рязко скача нагоре... така че едва ли си заслужава за единия климатик да си сменяш колата... но ти си знаеш...



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: bobybc]  
АвторlSQ-3O2 34O 733 (Нерегистриран)
Публикувано13.07.06 10:54



Вече втора година съм с обикновено АГУ и нямам никакъв проблем. Автомобила ми е: Рено Меган 1.6е -1977г. с метален колектор. Ако някой се интересува за подробности да ми се обади.



Тема Re: АГУ на Рено Меган?нови [re: lSQ-3O2 34O 733]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано13.07.06 12:21



1977 г. ЙЕ Й Е







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.