Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Метенови уредби  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 15:32



Момчета, чувам, че все по-често се заговори за метанови уредби.....какво знаете по въпрос- могат ли да се монтират на автомобили, какви са цените, на кой двигатели не могат да станат. износване, разход, цена на горивото....абе въобще всичко! аз знам следното- виждал съм на БМВ 318; цена на метана около 15 ст/литър; цена на уредбата около 700 евро; няма разлика в динамика и разход на гориво спрямо бензина.



Тема Re: Метенови уредбинови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано22.05.03 15:41



"... няма разлика в динамика и разход на гориво спрямо бензина ..." в АвтоТруд пишеше за 3 пъти по висок разход в литри спрямо пропан-бутана, което в моя случай означава, че с една бутилка вместо да стигна от София до Бургас ... дори с доста спънато каране нямам голям шанс да стигна Пловдив. А при липса на изградена инфраструктура за какво говорим, от Пловдив до Бургас на бензин ли предлагаш?



Тема Re: Метенови уредбинови [re: Alex]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 15:47



malko razboti znam.. ama sha kaja tova koeto znam vse pak.
zna4i metana e s oktan 120, koeto e dosta visoko.. ima strashno plavno izgariane i dosta bavno gorene. zatova se polzvat primesi koito slujat kato sredstvo za razprostranenie na fronta na goreneto.
drugoto neshto koeto znam e 4e s metan se postiga izgariane pri lambda 2.0 (saotnoshenie vazduh/metan - 2 4asti vazduh na 1 4ast metan).. za sravnenie pri benzin kazvat 4e optimalnoto e 14.7, a kogato si v rejim na palno natovarvane obiknovenno se obogatiava kam 12.0 eto ot tuk si pravia izvoda 4e razhoda ti na metan moje da bade 6 pati po-visok ot razhoda na benzin, eee razbira se tova e grani4en slu4ai.. no nevijdam kak moje da bade sashtia v nikakav slu4ai.



Тема Re: Метенови уредбинови [re: Alex]  
АвторBRC- ALEX (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 21:53



Tova sa tehnicheskite harakteristiki na metana za rabota pri avtomobila:
1 kg metan struva 81 st. na gara Iskar
1 m3 metan teji 0.72 kg
Cena na 1m3 58 stotinki
kato razhod 1 m3 e raven na edin litar benzin ne se zablujdavajte s litri i drugi gluposti
Kato sravnenie propan butana v momenta v Plovdiv e sasto 58 stotinki
Zadaljitelno trjabva da se montira variator za agala na izprevarvane kakto e oisal kolegata taj kato ima po bavno gorene
Otnosno cenata edna uredba izliza 3 pati po-skapo ot propan- butana a cenite sa ednakvi za razlika ot Europa kadeto cenata na metana e na polovina na propana i vapreki vsichko pazarnijat djal na metana e 1 %
oste za butilkite: s dwe butilki s fizicheski obem 2 x 50 litra max probeg na avtomobil s razhod 10/100 benzin okolo 180 km. Obsto dvete butilki tejat 140-150 kg taka che v bagajnika non-stop imate tozi tovar perspektivi za metana ??? zasega nulewi pone pri tezi ceni



Тема Re: Метенови уредбинови [re: BRC- ALEX]  
АвторVixon (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 20:48



Кратко и ясно... Няма далавера от метана. Да мислим за нещо друго?



Тема Re: Метенови уредбинови [re: Vixon]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано01.06.03 18:31



Има далавера разбира се... проблемът е по-скоро в обема на резервоара за метан заради вискокото налягане при което се втечнява...




Тема Re: Метенови уредбинови [re: imitev]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано01.06.03 21:18



Nema dalavera za sega, cenata e prekaleno visoka! Ko da praish monopolisti!



Тема Re: Метенови уредбинови [re: imitev]  
Авторalex-brc (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 00:19



metana ne e v tecno sastojanie v butilkata , a e pod visoko naljagane i e v gazovo sastojanie
50 litra obem sabirat 10 m3 metan na 200 atm naljagane ako palnjat butilkata na po-nisko naljagane estestveno m3 sa po-malko
zatova s 50 l butilka max probeg 100km




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.