Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема поздравлениянови  
АвторПaчo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 03:19



Браво много хубаво клубче сте заформили. Чета компетентни мнения и съвети по проблемите, е незнам какъв е резултата от намесата след съвет но дано да е успешен.
Днес ходих при майстор да го питам що не мога да вдигам повече от 120.
Като отворих капака той остана доста замислен и ме попита кой е слагал АГУ-то незнам защо. Без да го карам запретна ръкави и започна да пренарежда и сменя маркучи. След това отидохме да я пробваме вдигна 140 на баир. Като се върнахме върна малко кранчето и ми обясни: отвиваш върви завиваш не върви. Знам че за да върви гори, до този момент гореше 10/100
Та въпроса ми е колко би трябвало да гори на газ.
АГУ-то е марини с българска плочка (к'вото и да означава това).
Данни на автомобила:
Марка- Ford
Модел - Eskort
1987 г, с 4 - ри степенна кутия
Обем на мотора - 1297 cm3
Мощност kW/PS - 44/60
Max скорост - 150 км/ч
Разход на гориво г/д/с - 7.4/4.9/6.5 - бензин
Max обороти на двигателя - 5800 1/min



Тема Re: поздравлениянови [re: Пaчo]  
Авторtin (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 09:07



Praw e majstora sega sigurno shte ti gori okolo 15 ima 3 wrytki kito ne e zle sam da si gi regulirash (eksperimentalno) slagash po edin beleg i wyrtish po malko i razbirash kak ti se dyrzi kolata i kolko gor. Wsi4ko w krajna smetka e wypros na kompromis no moze taka da si naprawish mnogo belezi i da si znaesh koga no koj da zawyrtish za da wyrwi kakto iskash(gradsko /izwyn )(zime/lete). Wazno e da wyrtish po malko 1/4 oborot i da sledish wnimatelno za promenite i da mozesh winagi da se wyrnesh w izhodnata to4ka.



Тема Re: поздравлениянови [re: Пaчo]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 09:49



Ами, при положение че вече майстора наистина го е "оправил", колкото го настъпваш, толкова ще гори. Моя е същия (1.3) и градко гори около 7.5 газ, ама карам супер яваш-яваш, извънградско - 5. От тука нататъка при повече ръчкане разхода се вдига, например по едно време кво ми беше станало и се правих на спортист, първи на всеки светофар, въртене на гуми и т.н. та беше стигнал до 10! Иначе не ми е завит тройника, по магистралата тва малко двигателче държи 120-140 с четири човека. Та ако всичко ти е наред по колата, те толкова трябва да гори!



Тема Re: поздравлениянови [re: Гoшo]  
АвторПaчo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 04:44



Значи ако мине 10/100 аре пак при човека с инстументите.
Яваш-яваш не мога да карам щото се изнервям но съм на 195 R15 от пред и 205 R15 от зад така, че малко от горе не е проблем.
С каква плочка си щото тази мойта ме притеснява не, че знам каква е по добре да имам но някакъв съвет от по-знаещи и патили няма да е излишен.



Тема Re: поздравлениянови [re: Пaчo]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 14:04



Йееее, как си ги сложил тези баници бе човек Че и 15-ки! В такъв случай, за да ти се запази оригиналния диаметър на гумата (който е 547 мм при 155/70 Р13) трябва да са ти с размер 195/45 (диаметър 556), максимум 50 (диаметър 576) предните гуми. Колкото повече се отклоняваш, толкова разликата в километрите, които километража показва че си минал и действителните, които си минал, се увеличава, т.е. нормално е да "гори повече", но колко точно - трябва да се изчисли, а и с тази широчина...
Иначе плочка няма, дупнат е отгоре филтъра. Но за това кое е по-добре аз нито съм знаещ, нито патил, но можеш спокойно да се обърнеш към Шкода например. Зачети се и в архива - страшно много полезни неща има!



Тема Re: поздравлениянови [re: Гoшo]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано13.05.03 15:45



Ако сложиш големи гуми ще те лъже много здраво километража и ще ти излиза безбожен разход!!!

Сметни го в разстояния м/у населени места - ще видиш че ще падне поне с 1 литър....




Тема Re: поздравления [re: Пaчo]  
АвторПaчo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 01:04



А бе назнам к'ви са баници ам автомобила се държи супер и разхода май клони кам 10/100 с юнашко каране. Днес си щракам газ/бенз и почти не правя разлика. Майстора направи това което би направил ако той е слагал АГУ-то.
Заредих бутилкат на МАХ и сега ще видим к'во ще гори.
Смених двата маркуча за бензин газ и падна нещо като филтърче фатално лие?
Без майстора ги смених!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.