Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До Шкода, imitev и всички останали  
Автор Leoni (непознат )
Публикувано11.05.03 01:51



Здравейте,
Вчера си слижих (сам) АГУ на моят автомобил Fiat Tipo 1.6 mi.
Не сложих плочка, а директно разпробих карбуратора и сложих щуцер 12 мм.
Успешно запалих на газ и вече 2 дни правя тестове, но....
Когато колата започне да ускорява се получава придърпване и максимума скорост, която вдигнах беше 125 км/ч, като се има на предвид, че кранчето (тройника) е рзвит до край.
Каква би могла да бъде причината за проблема и как да го отстраня?
ПОМАГАЙТЕ!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: Leoni]  
Автор AstraGT (новак)
Публикувано11.05.03 11:01



Zdravei! Ne razbiram mnogo ama na moita Astra 1.8i kato i pusnahme gaz bez plochka efekta beshe syshtia- pridyrpvashe, prekysvashe abe beshe ad napravo.



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: AstraGT]  
Авторpagerist (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 20:31



kakto shte ti kaje i SKODA, gazoviat izparitel se vliae ednakvo zle i ot bedna smes i ot bogata smes.
1. S troinik li si sled izparitelia - kolko markucha ti vlizat v karburatora?
2. ako sa dva, dobre. Karburatorat ti ima 2 kameri i vtorata shte vliae pri visoki oboroti. Zатова
завиваш винта за втора камера до край, на първа също. Отвиваш винта на първа камера, докато запалиш. Дано да ти е здрав акумулатора...
После даваш газ от жилото и като усетиш, че придърпва (време е да отвори втора камера) отвиваш малко втория винт, и така... и така... и ще литнеш с тая колица



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: pagerist]  
АвторSTEFAN (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 22:24



Privet, parvo na vsi4ki! Mom4eta ne se obijdaite ama ne davaite saveti, koito ne sa adekvatni.
Parvo da uto4nim Tipoto s kaburator li e-Weber dwukameren! Ili e mono injection Bosch!
Za6toto mnogo mi se struva ot ozna4enieto, 4e e mono i ako e taka "priateliu" ti si napravil edna ot naj-golemite gre6ki v jivota si! Spoko da ne se polu4i6 infarkt!:))
I koi te posavetva da slaga6 izob6to 6tucer osobenno 12 mm? Te kamionite spokoino si varvat s 10 mm, ti prosto si utrepal ma6inkata.
To Tipoto si e takava bega4ka!
Pi6i sledva6tia pat kakvo e .........



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: Leoni]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано12.05.03 09:15



"Вчера си слижих (сам) АГУ на моят автомобил Fiat Tipo 1.6 mi.
Не сложих плочка, а директно разпробих карбуратора " ...
1.6 mi навежда на мисълта за инжекцион ... а това "разпробих карбуратора"???
Това ТИПО всъщност инжекцион ли е или карбуратор???



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: Leoni]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано12.05.03 10:26



Според мен трябва да си сложиш плочка... При щуцерите е много важно къде точно ще е разположен. Ако сбъркаш - гори и не върви!

Сложи си смесител. Запуши отвора от щуцера и си сложи обеца на ухото!

Както казваше един фатмак в армията - Ако не знаеш едно нещо дали е правилно - по добре не го прави

PS: Похвала за самостоятелния монтаж!




Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: imitev]  
Автор Leoni (непознат )
Публикувано13.05.03 00:54



Здравей, imitev!
Благодаря за поздравите!
Сложих щуцер, защото видях 2 Tipo-та, като моето (само че таксита) направени по същият начин.
А според мен щом TAXI е направено по този начин.....
Не знам....
Значи според теб е по-добре да се сложи плочка?
Добре де, не се ли нарушава работата на автомобила на бензин, като се сложи плочката?
Вече съм питал около 20 човека - половината ми казват, че добре съм направил (за щуцера), а другата половина - не!
Вече съм объркан...!



Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: Leoni]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано13.05.03 10:59



Аз писах но ще повторя - при щуцерите е много важно къде ще се намират в карбуратора (инжекциона) с 2 мм да изместиш и не работи както трябва... със смесител е по-лесно...

Ако искаш - питай още 20 човека но от питането няма да ти тръгне колата...




Тема Re: До Шкода, imitev и всички останалинови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.05.03 21:29



Здрасти!
Imitev е прав - колкото и да питаш, все различни неща ще чуеш! Важното е да видиш как върви, а не да питаш! Лошо изработената плочка също е кошмар, но честно казано, аз ако съм ще сложа плочка!
Вчера видях на 1.4 Сеат Ибиза плочка сложена в Италия - еми евала на италианците! Нищо не пречи и у нас да се правят такива...

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.