Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Промените, който направих и резултатите от тяхнови  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано06.05.03 15:23



Преди време с VladoR пообсъдихме идеята ми за промени, премахващи проблемите от въздушните течения. Ето за какво става въпрос:
1) За да се премахне разликата в наляганията на въздуха в точките на въздушния филтър и задния обем на втория редуцил (дължаща се на въздушни течения) запуших отворите на капака на изпарителя (3 по 6мм диаметър) и изведох щуцер (вътр. диам. 14мм - не трябва да е по-малък, защото ще се ограничи скоростта на преминаващия въздух и мембраната ще стане тромава), който чрез маркуч свързах с входа на възд. филтър. Резултатът - сега може да запуша или да надуя входа на възд. филтър, при което само леко се променят оборотите (е, при дълго запушване почти угасва, но то е поради недостиг на горивна смес, а не поради преобогатяване на сместа)
А ето и другите промени:
2) премахнах подгряването на всмукателния колектор и карбуратора. Резултатът - меко казано съмнителен, защото те и сега си парят толкова колкото с подгряване (е, не съм го мерил с точност десета от градуса ...)
3) захраних двигателя с въздух взет не от двигателното отделене, а от горен заден ляв въздухозаборник на Фолксваген Транспортер въздухар (от там е бил захранван оригиналния двигател)
4) Сложих си оригинален москвичов ауспух (по-точно целия комплект - двуцевка, първо и второ гърне)
Резултатите (цифром и словом)
Промени 1 и 2 ги направих заедно така че резултатите са обобщени. Разхода падна от 14 на 13 на 100 извънградско и мощността се увеличи (въпреки, че "измерването" на мощността е субективно, то е сигурно (на усет - на един баир доста стръмен и дълъг 4км - влизам с 80км и след 700м при 50км включвам трета, а след още 2,5км - втора при 25км и вече може да се ускорява, а след промени 1 и 2 влизам с 80 и след 2км - трета при 50 и излизам с 35 (втората половина на баира е по-стръмна)). Ако повишаването на мощността се дължи на подобреното пълнене (а както писах, много ме съмнява да има такова), то трябва да се увеличи и разхода (може и да е щял да се увеличи ако нямаше промяна 1). Спадането на разхода се дължи на това, че вече не се преобогатява сместа (а от тук и повишаване на мощността) по време на движение. При мен се получаваше това, защото изпарителя (по-точно отворите свързващи задния обем на втория редуцил с атмосферата) е поставен на пътя на въздушно течение създавано от горен десен заден въздухозаборник
Промени 3 и 4. Чувствително повишаване на мощността и леко покачване на разхода (от 13 на 13,6/100 извънградско и се дължи на значително по-високата скорост на движение, която поддържам сега). Повишаването на мощността според мен е в значителна степен от подмяната на ауспуха (по-точно двуцевката), защото моята беше само 5см. А сега тестът - (изпълнен на стщия тестов баир) влизам със 70 (поради моментната пътна обстановка) и след 2,5км вкючвам трета при 40 (от 50 надолу няма никаква мощност и мн. бързо пада скоростта), а излизам с 50 на трета т.е. вече се ускорявам
И всичко това при положение, че трети цилиндър има само 7 атмосфери компресия, а другите - 10. От това следва, че ми предстои ремонт на двигателя и ми са иска от 412Д да го направя Алеко. За целта трябва да сменя буталата и делкото (99%), но трябва ли да сменя и разпределителния вал? Знам, че не карате москвичи, ама може да знаете или пък някой "москвич" да се появи тука
В заключение ще споделя и един неуспешен опит. Той доразвива промяна 1 като вместо да свържа маркуча с входа на възд. филтър аз го свързах с изхода, за да избегна промените на качеството на сместа от зацапвнето на филтъра, надявайки се разреждането от дифузьора да управлява изпарителя, но, не би ... Смених пружинката на втория редуцил със значително по-мека (но със същата дължина), за да увелича чувствителността, но цък. На празен ход сместа беше богата (при дърпане на смукача гасне) поради това, че пружинката бе много слаба и не може да преодолее налягането от първия редуцил, а при подаване на газ горивната смес се преобедняваше (при дърпане на смукача се форсира), защото вакуума създаван от дифузьора не може да придвижи достатъчно мембраната. Все ак буса се движеше и развиваше добри обороти, което означава че съм бил близко, но се отказах, защото трябваше да намалям налягането на първия редуцили това ще доведе до обедняване на сместа при високи обороти и още куп други проблеми.

П.С. Газовата е Marini вакуумна, а смесителя - долна плочка

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Otnosno vtorata promiana!нови [re: мeтъл Джyмa]  
АвторDlNl (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 15:44



Znachi tova ne e samo podgriavane a i ohlejdane koeto e mnoo vajno!
Sutrin e podgriavane ama po kasno ohlajda karburatora i t.n. Triabva da pomislish mnoo seriozno! No spored men trebe da si go napraish kakto si e bilo!
Aide chao i kasmet!!!



Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.05.03 08:58



... "шило в торба не стои" - ето един колега, който е оползотворил празниците. Честито. Аз пък мога да се похваля само, че си смених термостата.



Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: VladoR]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано07.05.03 09:49



И ти си свършил една полезна работа

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.05.03 10:17



то и при мен си беше не проста смяна, а експеримент: държеше ми такава температура, че при малко по-дълъг престой в задръстване на празен ход температурата отиваше на около 105 градуса, а сме още май месец, аз карам на газ и такива цифрички въобще не ми харесват. Смених си термошалтера на вентилатора - ефект нула (при 105 градуса температура на главата температурата на охл. течност в зоната на термошалтера вероятно е около 90 градуса, а той пущинякът му включва на 92 градуса; а аз моля ти се заподозрях стария шалтер, че се включва на безумно висока температура). Та като втора стъпка направих няколко промивки на системата (БЕЗ препарат) и смених термостата с този, който преди време смених профилактично на дизеловото CLIO на жена ми (аз съм с бензинова 21-ца). Термостатът на CLIO-то по технически данни работи на 5 градуса по-ниска температура, а като присъединителни размери е съвсем същия. В резултат от което сега на дълъг път ми държи около 82 градуса, а при 15 минути работа на място на празен ход едвам стига до 90 градуса. По този повод си купих нов термостат за моя модел, но засега не бързам със смяната. Ще видим какво ще стане през следващите месец-два, пък като нищо да слагам новия ("истински") термостат чак наесен. Дотогава ще го смятам за една голяма промивка на охладителната система (с концентрат SHELL не е най-евтиния вариант, на какво да се прави - в имаето на експеримента).



Тема Re: Otnosno vtorata promiana!нови [re: DlNl]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано07.05.03 13:27



Нещо не ми е бая ясно - охлаждане с течност загрята до 85 градуса?!? А от какво ще се загрее повече, и преминаващия въздух с температура 40 гр. макс. не върши ли тази работа?

Редактирано от мeтъл Джyмa на 07.05.03 13:45.



Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: VladoR]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано10.05.03 00:24



Ако съм разбрал правилно така нагласеният изпарител може да работи и с положителни налягания на входа на въздушния филтър - демек да се надува в него и то здраво?
Ако е така ще имам и още въпроси



Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тях [re: млaдeжa]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано10.05.03 23:09



Да, може. Питай. Ако искаш може и на ICQ-то. Номера ми е: 286512861, но си дай зора да стане утре (неделя), защото през седмицата рядко пускам компютъра

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано11.05.03 01:41



Нямам ICQ а и не бързам чак толкова.Ще систематизирам нещата и ще питам тук.Пък когато можеш ще отговаряш.



Тема Re: Промените, който направих и резултатите от тяхнови [re: мeтъл Джyмa]  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 18:58



Много интересни промени. Четох за връзка на втория редуцил с въздушния филтър в руски сайтове също и ми стана интересно.
Какво имаш предвид под "входа на въздушния филтър"? А "изход"? Питам, защото имам Самара, а при нея не мога да схвана какво е "вход" и "изход".
Поясни ако обичаш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.