Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Neshto prekasva veche mi pisnaнови  
Автор4O5 GRl (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 10:10



405 GRI sas Lovato uredva sas termodatchik na izparitelia....

raboti obshto vzeto dobre harchi malko 11 gradsko....ne varvi kato benzin ama vse pak nali e gaz....

problema e pri zagrial dvigatel poniakoga!!!! ne mnogo chesto kato potegliam na krastovishte primerno na 2-ra ili 1-va okolo 1250 -1 600 oborota izvednaz mnogo riazko prekasva kolata podstakcha i spira za moment i sled chasti ot sekundata se izstrelva na pred...mnogo nepriatno gazovata mi e oshte v garancia i hodih pri maistora /baseina Levski Spartak/ i toi kaza che ne e vizdal takova neshto pipa tam neshto ama sashtata rabota si e pak

kvo da praia !!!!



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: 4O5 GRl]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 11:35



Не мога да кажа 100% какво е може би друг ще ти помогне повече, но за мен е недостиг на гориво при подаване на газ. На какво може да се дължи? Развий му малко болта за газта например 1/4 оборот.



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisna [re: Nik]  
Автор4O5 GRl (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 12:21



koe za niskite oboroti li da razvia ....
i oshte nehsto niskite oboroti vseki pat sami razlichni....800, 900, 1000, 1100...
pri viako palene e razlichno inache kolkoto sa tolkova darzi gi stabilno....
no tova si mislia che ne e ot gazovata shtoto i na benzin mi go prai...


neshto computera si mislia da ne e fira...

inache i az si mislia che e ot nedosttachno gorivo ama go pravi mnogo riadko...shto taka



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: 4O5 GRl]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.05.03 13:11



Ей приятелю, я не търси под вола теле, ами тичай някъде да ти оправят колата на бензин, а през това време "долу ръцете от газовата уредба". Възможно е в някои режими регулаторът на празния ход да ти прави номера, а не компютърът или газовата. Неслучайно хората са си казали, че газова уредба се поставя и диагностицира САМО при нормално работещ на бензин автомобил. В противен случай рискуваш да се завъртиш в омагьосан кръг ... а това вече може би го подозираш. Успех.



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: 4O5 GRl]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано10.05.03 15:59



Първоооооо!!!! Щом майстора ти не може да отстрани проблема - поради незнание или недостиг на време - СМЕНИ СИ МАЙСТОРА или поне отиди за съвет при друг - от любопитство и за информация... Но не давай на всички да ти ръчкат по изпарителя! Това е първото нещо което правят - я отвори и почват да човъркат... Помоли ги да погледнат но да не пипат!!!

Ако имаш желание сам да се занимаваш с колата - питай тук и чети постингите... защото много от въпросите които ще имаш са вече дискутирани нашироко... За съжаление няма още FAQ по агу поради липса на време от моя страна. Ако има желаещи помагачи - welcome!

Покарай я на бензин и виж дали ти прави този проблем - ако да - търси повредата извън АГУто... Провери си свещите и кабелите - газта е по-капризна от бензина към запалване защото гори по-бавно и може да ти прави гърмежи в см. колектор... затова да ти прекъсва като подадеш рязко газ...

Пежо 405GRi 1,6 90коня имат некав датчик който урежда да са ти различни оборотите и да не ги държи. Не знам какъв е точно проблема - един приятел има такова комби и му казали че ще му струва 200 кинта ремонта... и той се отказал...




Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: imitev]  
Автор4O5 GRl (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 12:08



na Benzin kato iskliuchim problema s malko nestabilnite oboroti /v smisal ne sa vinagi 1000 no gi darzi kolkoto sa stabilno - znam malko tapo zvuchi/..inache na Bnezin e puska goliama

az sam 1.9 monoinzekcion 109 konia Golf II 1.8 palna inzekcia 112 konia go darza ne moze da mi drapne vaobshte a niakoi daze gi izduhvam...i na beznin vsichko e OK....

samo na gaz taka mi prekasva.....
tova koeto kazahte za detonaciite neshto me zainteresuva shtoto niakoi pat kato dam poveche gaz kato potegliam na krastoveshte i mi prekasne se i chuva nekav mnogo gaden zvuk ot kam motora - kato chukane na tampon na dvigatel ili na staqbilirashta shtanga a te sa si nared ta moze i nekva detonacia da e ....

za maistora edin - dvama priateli mi go preporachaha kazaha che e razbirach ...

serviz Avto Ekspres na Baseina spartak.. - Joro e maistora....

problema e che go pravi sravnitelno riadko ..znai 1 pat na 40-50 km gradsko...i kat otida pri maistora obiknovenno ne go pravi...

ta kazete sa..... che se shashkam ....
a za benzina kato nameria niakade chitav diagnostik deto primerno moze da mi kaza che problema e edin takav sas sigurnost shtoto veche smeniah nekvi datchici dadoh suma ti pari i nema promiana...



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: 4O5 GRl]  
АвторPRR (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 10:12



I mojta go prawi (Vectra 1.8mi). Pri tragwane kato ritna riazko gazta na sfetofara w parwia moment poema, sled towa spira (wse edno gasne) i posle tragwa normalno. No go prawi pochti winagi kogato riazko ritna gazta na niski oboroti (ne samo na parwa). Ta si mislia che malko se dawi.... Move i da ne sam praw, no ... Inache warwi normalno.



Тема Re: Neshto prekasva veche mi pisnaнови [re: PRR]  
Автор4O5 GRl (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 12:19



a kato spira chuva li se nekav gaden zvuk pod kapaka....na men tova keto kazaha v gornia posting za detonaciite mi se struva nai veroiatno....ama moze i da davi i kato se otpushi da prai nekva detonacia pri goreneto ....moze li da e takav scenaria.....


oh uspokoih se che si misleh che e neshto ot samia dvigatel....

mezdudrugoto snoshti mi izgoria benzinovata pompa da e ziva e zdava frenskata promishlenost...
mama im frenska....



Тема прав си - дави се...нови [re: PRR]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано12.05.03 12:55



обедни малко сместа




Тема Kak se obedniavaнови [re: imitev]  
Автор4O5 GRl (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 13:01



Kak da ebdnia smesta bez da mi padnat niskite oboroti....nekva druga nastoika li ima osven toia bolt s koito se vdigat ili svaliat oborotite az ne sam spec i shte hodia na maistora ama iskam da znam kakvo i kak se pravi che mnogo lazat mama im....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.